Sticky DVB-T2 Srbija

I na svetskom nije neka ponuda :(

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
      Ko je pustio taj upgrade ?
      CLOUD IBOX VU MINI HD satellite receiver
      1xSkystar 2 PCI card
      1xDbox 2
      1xTechnicus Nova DS
      1xMstar 7818 A DVB T2
      1xFalcom Mstar DVB T2
      1xBear DTV202 DVB T2
      Fuba 90 cm dish
      39.0 E-28 E-23.5 E-19 E-16 E-13 E
      Centar 19 E
      uskoro:

39 E-28 E-23.5 E-19 E-16 E-13 E-1 W
      Centar 19 E
      Gibertini multiholder
      Pa lepo.Znaci kim tec se otvorio i pustio novi sw preko mreze.
      CLOUD IBOX VU MINI HD satellite receiver
      1xSkystar 2 PCI card
      1xDbox 2
      1xTechnicus Nova DS
      1xMstar 7818 A DVB T2
      1xFalcom Mstar DVB T2
      1xBear DTV202 DVB T2
      Fuba 90 cm dish
      39.0 E-28 E-23.5 E-19 E-16 E-13 E
      Centar 19 E
      uskoro:

39 E-28 E-23.5 E-19 E-16 E-13 E-1 W
      Centar 19 E
      Gibertini multiholder

dvbt-manijak wrote:

shexpir wrote:

Jel moguce uhvatiti signal sa Rudnika u Kragujevcu?

Na analognoj, najbolja mi je slika sa Rudnika jer imam opticku vidljivost. Sa Jastrebca i Besnjaje nisam mogao da uhvatim nista zbog konfiguracije terena.

Neki kažu da Rudnik još uvek ne radi kako treba, navodno postoje neki problemi u dolazu signala, a i sam signal je dosta slab...
      Sa druge strane Crni Vrh radi odlično, sa nekom umerenom snagom od nekih 10kW ERP-a, ali je stub još uvek onaj priručni, jer je glavni stradao u ratu i još nije obnovljen.

Ljudi iz ETV-a znaju ove stvari i planiraju privremeno pokretanje predajnika sa zgrade studija RTS-a u Kragujevcu, preko puta opštine.

Za Sexpira: Ako si iz Kragujevca trebao bi bez problema da imaš i digitalni signal!

Za DVBT2 Manijaka: Nije tačno to što si rekao! Rudnik odlično radi! Meni je odličan signal i to kad je okrenuta antena ka Ovčaru! Meni je analogni signal bio katastrofa sa te lokacije! Jeste da ponekad padne signal na par sekundi ali se ponovo vrati! Signal sa Rudnika treba da pokriva Gornji Milanovac i okolinu, Topolu i deo Kragujevca! Ja mislim da su oni odradili sve što se tiče Rudnika kad je u pitanju digitalni signal! 2 KW kako je navedeno na tabeli ETVa!
      RRA produžila dozvole nacionalnim emiterima

Republička radiodifuzna agencija (RRA) produžila je svim nacionalnim emiterima dozvole za emitovanje sve dok ne bude završen proces
      digitalizacije. Po završetku procesa digitalizacije biće raspisan novi konkurs jer će u tri multipleksa koji su predviđeni Planom konačne
      digitalizacije biti mnogo više mesta za nacionalne emitere. (RRA) je u u proteklih mesec dana produžila dozvole za emitovanje na nacionalnoj
      frekvenciji na još osam godina svim emiterima koji su te dozvole dobili 2006. godine, a to su B92, Pink, Hepi, Prva i sve nacionalne radio-stanice, rečeno je Danasu u RRA.

Zamenik predsednika Saveta RRA Goran Karadžić kaže za Danas da zbog toga neće biti raspisivan konkurs za nacionalne emitere sve dok ne bude
      završen proces digitalizacije u Srbiji.„Kada bude gotova digitalizacija i kada budemo videli koliko će biti mesta u multipleksu,raspisaćemo konkurs za nacionalne emitere, kojih će moći da bude mnogo više. Sada smo samo obnovili analogne dozvole emiterima kojima će one po završetku digitalizacije automatski biti pretvorene u dozvole za pristup multipleksu", objašnjava Karadžić.

On ističe i da će RRA u sredu, 5. februara, u 13 časova doneti odluku o tome ko će na aktuelnom konkursu dobiti nacionalnu frekvenciju Nova
      ili Kopernikus, jedine dve televizije koje su se javila na konkurs. Inače, Pinku, B92, Prvoj i Hepiju dozvole važe do početka avgusta ove
      godine, ali prema zakonu, one mogu biti produžene šest meseci pre isteka roka.

( rts.rs )
      blic.rs/Vesti/Drustvo/440318/R…ozio-odluku-o-frekvenciji

RRA odložio odluku o frekvenciji
      Fonet | 05. 02. 2014. - 15:21h
      Republička radiodifuzna agencija (RRA) na
      današnjoj sednici nije donela odluku o tom kome će dodeliti nacionalnu
      frekvenciju koju je koristila televizija Avala, izjavio je FoNetu
      zamenik predsednika Saveta RRA Goran Karadžić.
      Prema njegovim rečima, odluka o tome da li će frekvencija biti dodeljena televiziji Nova ili Kopernikus, biće doneta na nekoj od narednih sednica.
      Eto sad vec dugo ima dvb-t2 signal jake snage,i nema se što vise žaliti na nikog da kasni digitalizacija,a što je sa navalom na receivere vidim ponuda nikakva niti par receivera i najeftiniji 50 eura dok je u HR bilo receivera u ponudi domacih brendova po 35eura a potraznja je manja.
      normalno je da gdje je potraznja veca ili manja da su cijene vece ili manje...
      Oj ti, betleheme, zemljo Judina
      nipošto nisi najmanji
      medju glavnim gradovima Judinim,
      jer ce iz tebe izici vodja,
      koji ce biti pastir naroda moga Izraela
      Posto imam prijem Radio Beograd 1 u grad Tetovo - Makedonija. dali moze da ocekujemo prijem i za DVB T2 signal sa repetitor Besne kobile ili sa Jastrebca. Imao sam i analogni prijem rts 1 na frekvenciju 8 vhf sa repetitora Besne kobile. rts 1 gledali smo mozda vise od 25 godina sa antenom i pojacalo ali sada vise nema.

radio prijem beograd 1 u Tetovo - Makedonija.
      91.7 MHz prijem sa repetitora Besne kobile
      96,9 MHz prijem sa Jastrebca.
    cookieassistant.com