Čavrljajte sa aco77

Tapatalk online!

Čavrljajte sa aco77

ohranovic wrote:

@lambda, koja bi velicina tanjira bila dovoljna za one itv ili bbc kanale na 28 stepeni da imam neki stabilan signal, bar 50 posto? Lokacija je Sarajevo

mislim da bi mogao sa nekim tanjirom 120 cm i lnb-om inverto black ultra,ja imam sve kanale sa Astre 1N UK Beam,mozda i nesto sa Astre F UK,nisam siguran tacno koji su kanali od ovi ITV na njoj jer ih ima dosta,a vecinu hvatam,nemogu jedino uhvatiti BBC HD,a ove koje imam signal je oko 7 db 42% sa malo bera,uglavnom na svim gledaljiv po 24 h,osim kada je kisovitio,signal oslabi na 5 db,i ima dosta kocakanja,i nemoguce je gledati!
      mozda sam mogao izvuci jos 1 db do 2 db na kvalitetu signala,al nisam pokusavao,inace mi je antena Madjarica 120 cm i inverto black ultra lnb postavljena na motor opticum dm 2800.
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      Samsung Plasma - Serija 4 - 50(127 cm)
      Pozicioner Opticum DM 2800+Ofset 120
      75 E - 30 W
      Ne fali nula, radi se o Cband području :) Robert se rijetko javlja ali i mene zanima kakve rezultate ima sa dualoptik antenom, ta bi antena s obzirom na dvije latice i subreflektor trebala biti bolja od moje. Nadam se da ću ga uskoro obići pa da se osobno uvjerim kako to radi kod njega
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco.........................
      ............................................DM8000 + TBS5925 + HP85891E
      .......................................................
      Aco, to ti samo misliš da imaš 2F. Vidjeti ćeš za mjesec-dva kad 1N odleti na 19,2 štq će ti ostati od bbc programa. Al će biti kuknjave
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco.........................
      Satelit Astra 2E je uspješno lansiran sinoć i oko 1.12. možemo očekivati nestanak svega što sad hvatamo, BBC, ITV i Channel 4 programe. Channel 5 je na Astri 2F sad pa to može biti orijentir tko što hvata, mada je 2F neuhvatljiva iz HR sa antenom manjom od 2,5 m promjera.

Za one koji nisi sigurni transponderi Astre 2F su:
      10964 H 22000 - DVB-S
      10994 H 22000 - DVB-S
      11023 H 23000 - DVB-S2
      11053 H 22000 - DVB-S
      11127 V 22000 - DVB-S

LambdaKt wrote:

Aco, to ti samo misliš da imaš 2F. Vidjeti ćeš za mjesec-dva kad 1N odleti na 19,2 štq će ti ostati od bbc programa. Al će biti kuknjave

pa 1 N imam sigurno,u to me nemozes ubijediti da nemam,a sto se tice 2 F rekao sam da nisam siguran,jer i sa njih idu neki od Itv kanala,a ja imam na nekima prijem,na nekim ne,a sto set ice toga sto ce odletiti na 19,2,neka odleti,
      nece biti kraj svijeta,nece samo meni odlediti,odletice svima koji nemaju antene poput tebe.naravno bice mi zao,tebi svaka cast na tim strojevima koje imas od antena,ja satelitsku imam od 1990 godine i dobro se sjecam onih 16 kanala koji je tada emitovan preko astre 1 a na 19 e,veliki sam obozavalac vellikih antena Parabola jos od prije rata,kada sam sam dobio prvu,koja je bila ofset,al sam uvijek mastao o paraboli.
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      75 E - 30 W

Ralf wrote:

Satelit Astra 2E je uspješno lansiran sinoć i oko 1.12. možemo očekivati nestanak svega što sad hvatamo, BBC, ITV i Channel 4 programe. Channel 5 je na Astri 2F sad pa to može biti orijentir tko što hvata, mada je 2F neuhvatljiva iz HR sa antenom manjom od 2,5 m promjera.

Za one koji nisi sigurni transponderi Astre 2F su:
      10964 H 22000 - DVB-S
      10994 H 22000 - DVB-S
      11023 H 23000 - DVB-S2
      11053 H 22000 - DVB-S
      11127 V 22000 - DVB-S

imal gdje diagram pokrivanja ove Astre 2 E,jel to ona koja ce biti stacionirana na 19,2 e?kolike antene ce trebati za prijem kanala sa nje,i zasto suzavaju diagram pokrivanja neznam koliko puta vise u odnosu na Astru 1 N,u cemu je fora?
      gledajuc na FlySat beam pokrivanja Astre 1 N UK Beam je skoro uzi nego Astre 1 F,a ja samo imam Aastru 1 N sa Madjaricom 120 i iverto Black Ultra Lnb-om.Podrucje Sjeveroistocna Bosna Gradacac.
      Kada se gasi definitivno Astra 1 N?
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      75 E - 30 W
      Astra 2E ide na 28.2 ''družiti'' se sa Astrom 2F koja je lansiralna točno prije godinu dana. Njihovi footpritovi za UK su identični, ali puno drugačiji od one od Astre 1N koju je lakše uvatiti iz naših prostora i sa manjim antenama, a oni za Pan European malo različiti, ali pokrivaju nas relativno OK oba. Astra 1N nakon toga kad sinoć lansirana Astra 2E bude u funkciji kreće putem 19.2 pozicije. Inaće, Astra 1N je isto novi satelit, lansiran je u kolovozu 2011.

UK footprint Astre 2E, 2F i satelita još uvijek u izgradnji budučeg Astre 2G

@Ralf sada sam to procitao na nekom njihovom Engleskom forumu,da ce BBC kanali tokom ove jesenii svi preci na Astru 1 E,i tada mi sa manjim antenama necemo imati sansi mislim na mene koji imam 120 Madjaricu,bice problem i onim zapadnim zemljama Evrope
      Posto prije nisam imao 120 antenu,kakava je bila situacija dok su BBC kanali isli preko Astre 1 D sto se tice naseg podrucja,i dal se ove ikada moglo gledati ono sto ide sada Astr 1 F?
      Astra 1 N je takodje noviji saelit,i pise da se seli na poziciju 19,2 e,sta ce on u buducnosti prenositi od Sat Tv kanala,i koji ce dio Evrope pokrivati?
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      75 E - 30 W
      Mješaš malo nazive satelita 1 i 2 ali nema veze pokušat ću odgovoriti u vezi Astre 2D.

2D je bio malo problematičan, imao je jako slab signal za područja koja je morao pokrivati, (Velika Britanija i Irska), a za naša područja je bio za nijansu malo teže uhvatiti nego sad 1N. Taj satelit danas ''stoji'' na 27.9 poziciji i van je funkcije, sudbina mu je nepoznata. Kakvu će funkciju imati Astra 1N na poziciji 19.2 sa tim UK footprintom kojeg ima, to i mene zanima. Pan European footprintovi koje ima pokrivaju čitavu Europu komplet. Tipično za Astru na 19.2

RIZ-LA wrote:

Super bas mi se svida naziv teme :D
      Pa cao Aco , kako si , sto ima kod tebe :thumbsup:

ko ovo otvori,nerazumijem jel ovo neka popularnost ili sta vec?:)
      citam negdje si napiso da ako je koaksijalni kabal u vodi,moze da dodje totalno do gubitka signala,pa kada pada kisa,valjda ce onaj dio kabla koji je vani biti skroz mokar?
      sta ond raditi?
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      75 E - 30 W
      Problem je ako je kabel uronjen u vodu u nekoj duljini a to sto je mokar na kisi nije problem .
      Sto i zasto je tako neznam jer sam neuk , nisam elektronicar ili takve neke skole da bi znao dati odgovor . Neka odgovore oni koji znaju jer ja sam zidar , armirac i tesar .
      Ovaj post je poslan sa laptopa jer ne koristim tapatalk :P

Azbox ME
      Perfect 10
      24w-139w
      @ RIZ-LA nisi te neuk drug,kontas se ti u ove stvari dosta dobro,onolike antene(ljepotice)pospajao i imas.iskustvo je tu najbitinije,dzaba fakulteti ako iskustvo nemas,to svi znamo,i znam i ja kroz posao koji ja radim,ovo mi je hobi i volim sve o satelitskoj jos kada sam dobio prvu satelitsku 1990 godine.al nisam bas profesionalac u montazama koje zahtijevaju mnogo i sto ja znam,kao ti i ostalih ljudi sa foruma koji se vidim dobro kontaju.
      Vidim BBC kanali sa Astre 1 N se preselili na nove ferkvencije jel to sto su najvaljivali,i da ih nema vise ko nema najmanje 180 cm velicinu tanjira?
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      75 E - 30 W
      Salio sam se kad sam reko da sam zidar , armirac i tesar jer zapravo sam keramicar pecar .
      Nisam u Evropi da bi moga isprobati sto je sa Astra 2 , ali sam pogleda na Flysat i tamo pise da su prebacili nekoliko frekvencija na 2F satelit koji ima snop usko na UK tako da bi u nasim krajevima bilo tesko primati sa manjom antenom .
      Ovaj post je poslan sa laptopa jer ne koristim tapatalk :P

Azbox ME
      Perfect 10
      24w-139w
      Ljekar, pekar, apotekar :P
      @ LambdaKt reci mi koliki mi tanjir treba ako budem u planu,da kupim da bi pratio Astru 2 F i Astru 2 E,lokacija Sjeverositocna Bosna,mozel se sa ovim Gibertinijem 150,ili sa nekom parabolom,vise bi volio parbolu,al je skuplja sigurno.
      Dreambox 800 HD
      Dreambox 500 S Kinez
      Humax 5400
      75 E - 30 W