Multimedia na Enigma2 Risiverima

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Multimedia na Enigma2 Risiverima

da ne pisem ovo u temi za AzBox,jer sam na njemu testirao(a probano i na Amiko Alienu1 kod drugara)stavio sam ovaj post u glavnu temu za razne dodatke,i slicno....
      jos jedan dobar nacin kako da uz pomoc Android telefona,ili tableta uzivate u Youtubu i jos nekim servisima na Sat Risiveru(Enigma2)....moram da priznam da video sa YT izgleda odlicno i ide bez trzanja u maximalnom formatu do 720p(sam program je za sad ogranicio na 720p),sto je recimo dovoljno,a i lepo izgleda..a na kraju i brze dodjem do zeljenog klipa,nego kad se zlopatim preko MyTube plugina...:)
      sta je potrebno...
      instalirati na Android fon dva programa...
      -DreamDroid(u njemu podesiti Ip,user,pass od risivera)
      -AppleTV AirPlayer media player-(potrebno uraditi free registarciju pri prvom pokretanju aplikacije(glupo,al nista starsno)..i kad ucita program,pretrazite Youtube i za izvor pustanja videa,odaberete`Externi Player`....on ponudi padajuci meni,u kome se nalazi i program `DreamDroid'...klik na to..i sav video ide na vas Sat Risiver....bez ikakvog stekanja....probano vise duzih videa 720p kvaliteta....jedino bi bilo lepo kada bi mogao i prevod da se vidi sa filmova gde ima prevoda...
      probajte,ne kosta nista,pa bar napisite i na kom Risiveru i kom Imageu radi.....
      kod mene je Azbox HD Elite(Alonzo Blue2.2 Open Pli)
      kod drugara Amiko Alien1 image je neki modifikovani OpenPli...
      DreamDroid
      play.google.com/store/apps/det…eichholf.dreamdroid&hl=en
      AppleTV AirPlayer media player
      play.google.com/store/apps/details?id=com.zappotvapple
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro
    • Jel moze malo vise detalja oko podesavanja DreamDroid-a. Ja pokusao na 800HD SE kineza, ali mi prijavljuje gresku(connection error), verovatno negde gresim.
      Pretpostavljam da treba da se cekira "omoguci prijavu" i tu ide user i pass od dreamboxa? Ali dalje, jel treba jos nesto pod "Stream", "Port(Live), "Login(Live)", "Port(Moives)", "https(movies)", "Login(Moives)", itd...
      Hvala unapred na eventualnom odgovoru..
    • moras da napravis novi profil u DreamDroidu....onaj sto stoji,njega ne diras.....
      ides....ime tvog risivera(bilo sta)...IP adresa...stikliras'enable login'..i uneses user i pass od box-a...i nista vise ne diras....i samo gore na vrhu zapamtis na malu ikonicu kao flopi disk....:)
      izadjes korak nazad..i sad na listi imas tvoj riisver i default...kliknes na ime tvog risivera i opalis po Aktivate.....sad mozes da se zezas i u samom programu,a mozes i da izadjes iz njega...pa onda krenes na AppleTv Player.....
      javi ako zapne...
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro