Pinned Vip TV pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• soundvision wrote:

Osim na VIP SAT-u, u VIP-u je došlo do promijene u svim uslugama (iptv, voice, adsl koji se sada dijeli na samo 3 brzine do 4/50/120 Mbps, mobilne usluge, homebox i sl), ali da ne idemo u offtopic sa time ono što se tiče teme došlo je do promjene i na VIP TV za van na kojemu su po pravi puta dostupni svih 6 sportklubova

A jedna od tih malih promjena je i poskupljenje Vip TV-a za 100% ako se uzima samostalno, odnosno 70% ako se uzima u paketu. No, zato za nove korisnike nude trio paket 6 mjeseci gratis, tako da jedan pristojan paket (recimo telefon S, TV M i internet M- odnosno flat telefon, flat net do 50mbps i osnovni+prošireni paket) košta, bez Kombiniraj i uštedi popusta, 410 kn mjesečno- ali ako se računa u razdoblju od 24 mjeseca, dolazimo do prihvatljivijih 307,5kn zbog onih 6mj gratis.

Duo paket je zato puno pristojniji, gdje za 230kn mjesečno (odnosno nakon one računice sa 3mj gratis 201,25) dobijemo flat net do 50mbps i flat telefon.

Za nove korisnike ovo je više nego pristojna ponuda- baš zbog tih 6 tj. 3 mjeseca gratis. No, za postojeće kojima treba brži internet, a zapeli su u onome dobu kada je Vip nudio 12mbps za pristojnu cijen jer sve ostalo je bilo preskupo, nema ništa novo.
    • Stinson wrote:

A jedna od tih malih promjena je i poskupljenje Vip TV-a za 100% ako se uzima samostalno,

Nije nikako poskupio 100%. Samostalni Vip TV je do 30.3. koštao 129 kuna, sa time da korisnik tu nije imao nikakav popust, niti je mogao iskoristiti konvergenciju sa mobilnim uslugama i smanjenje računa. Danas samostalna usluga Vip TV-a (kabel i parica) košta 180 kuna za nove korisnike, odnosno 155 kuna za korisnike mobilnih usluga sa popustom. Sa time da još dobivaju 3 mjeseca besplatnog korištenja paketa (što prije nije bilo za samostalne usluge) pa im cijena paketa tu pada na 157 za nove, odnosno 135 za VIP mobilne korisnike. No to nije sve, čim mu se aktivira ta fiksna usluga (ili bilo koja druga) za VIP korisnike ide još dole 10 do 100 kuna na stare BG tarife, odnosno 25 kuna na nove BG+ tarife. Tako da recimo, VIP-ov korisnik koji ima Bez granica XXL tarifu na punu cijenu od 180 kuna dobije 25 kuna popust na tu fiksnu uslugu, 100 kuna popust na BG tarifu, te još 3 mjeseca besplatnog gledanja, i tako cijena od 180 kuna mjesečno padne na 48 kuna. Isti taj korisnik bi do 30.3 taj VIP TV preko kabla platio punih 129 kuna.

Naravno, govorim gore o samostalnim uslugama, rijetko tko će uzeti samostalni VIP TV preko kabla/parice pošto je neisplativo, već će to kombinirati sa ostalim uslugama i tada cijena pada.

Slažem se da u novom cijeniku ima i dosta visokih cifri, no ima i jako puno sniženja. Recimo, duoS internet+fiksna sa neograničenim pozivima prema svim fiksnim i VIP mobilnim brojevima košta samo 155 kuna za VIP korisnike, tj. 135 ako se oduzme besplatni period, i još ima 10 do 100 kuna popusta na mobitelu. Praktički ispadne da već od 35 kuna/mj možeš dobiti fiksni telefon sa potpuno besplatnim pozivima prema fiksnoj i VIP mobilnim brojevima te flat internet. Ne znam kod kojeg operatera možeš internet i fiksni telefon dobiti za 35kn.

Ima i kombinacija kada korisnik sa XXL tarifom uzima satelit i praktički mu VIP ostaje "dužan" 26 kuna. Dakle, ta osoba plati 85 kuna za satelit (odnosno u prosijeku 74 kune ako uračunaš 3mj free), VIP mu zbog uzimanja fiksnih usluga automatski umanji račun za 100 kuna, i jednostavnom računicom dobiješ 100-74=26, dakle VIP liku daje satelitsku i još 26 kuna na računu za mobitel. Gdje toga ima? No, vjerujem da ta "rupa" neće dugo trajati, ionako ponuda službeno traje samo do kraja mjeseca. Do 30.3. konvergencije nije bilo za satelit, samostalne fiksne usluge i homebox tako da ovim novim cjenikom već postojeći VIP-ovi korisnici itekako profitiraju i ove naizgled veće cijene postaju zapravo daleko daleko manje nego što su bile.

Bilo kako bilo, po meni najbolja stvar koju su mogli napraviti je podijeliti internet brzine na 4/do50/do120. Da mi je dostupan kabel ovu srednju bi odmah uzeo, cijena je i više nego povoljna. Ali ođošmo sad u offtopic skroz..

The post was edited 1 time, last by soundvision ().

• Da, divno je za te korisnike starih BG tarifa. Isto mi je super potez uvodjenje samo 3 razine brzina neta.

Recimo, jedan super paket je i Telefon S i M internet- 215, odnosno jos manje sa popustima za flat tel i 50mbps net koji ide i preko VDSLa.

Sjeti se samo da je do nedavno cijena TVa i svih usluga preko kabela bila identicna B.netovoj- odnosno 90kn za osnovni i 140kn za prosireni paket. Danas B.net ima istu cijenu, a Vip ne, a usluga je ostala identicna.

Ja se ljutim na sebe jer sam propustio ponudu na prelazak na stari Trio Super L paket, jer mi je 20mbps net dovoljan, a dobio bih i medjunarodne minute i HBO HD paket. Danas je najslicniji TV M, Tel S i Net M paket, i mada bi gustao u 50 megabita, nije vrijedno tolike vece razlike u cijeni. Sada imam stari trio paket koji me sa uspostavama kosta oko 315kn, a za 35kn dodatnih bi se isplatilo preci na stari Super L paket.

I vecini nista ne znaci onaj popust od 100kn na staru tarifu kad je vise ne mogu aktivirati.

Tl:dr- dosta je dobroga napravljeno sa novim fiksnim paketima, ali na ajmo ga nazvati netransparentan nacin- bilo bi nekako vise fer da ne nude 6 mjeseci gratis nego odmah jeftiniju naknadu, ali ljudi nazalost vise padaju na to. Nadam se da ce ipak odluciti ici malko transparentnijim putem ubrzo.

I da- podsjeca li vas kombinator usluga na bonbonovu ponudu?