Pinned Vip TV pričaonica

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• pa vip sat hrvatska je jedva se snalazio s 2 transpondera, a kako će se snalaziti ako dodaju makedonske programe, trebat će ili još jedan transponder ili suradnja s makedonskim programima u total tv koji već 4.4.2016. i makedonsko hrvatski transponder prelazi u mpeg-4 dakle tamo ima kanal 5, kanal 5 plus, sitel i sitel 3 ili tako nesto, ako ne budu surađivali s total tv sto se tice makedonskih programa onda ce trebati novi transponder

ali ipak do kraja 6mj total tv prestaje s emitiranjem na 3 transpondera, sto znaci da ima 3 slobodna transpondera koje moze zakupiti i maxtv, vip sat, telekom austrija grupa, mtel bugarski, antik sat iz ceske i slovacke ili flix tv iz ceske i slovacke a tu je i albanski digitalb i tring

nadam se da će i vip i maxtv i još netko zakupiti bar još jedan transponder
      vu+ solo se v2
    • Idem malo akrivirati ovu temu. Vidim da je na spavanju skoro godinu dana.
      Dakle ovako. Još uvijek gledam programe preko analognog, još uvijek slikom odličnog CRT Panasonic Televizora. Dakle analogni kebelski program. Pošto se već više od mjesec dana prepucavam sa VIP-om (Bnet-om) o formatu slike na HTV3 kanalu, evo odlučio sam i sa vama podijeliti taj konflikt.
      Dana 05.01.2017. primijetio sam da se na HTV3 više ne rasteže slika ako se radi o formatu slike 4:3. Ona je podešena fiksno na format 16:9. Znači svi programi poput serija Star Trek, U autobusu, Bonanza i neki programi koji dolaze u formatu 4:3, oni se prikazuju u formatu 16:9. Rezultat toga je spljoštena slika. Ostavio sam par dana da vidim hoće li se to popraviti, ali do dana današnjeg taj problem i dalje postoji. Ništa, odlučio sam pisat B-Netu (Vip-u) o tom problemu, ali prije toga provjerio sam HTV3 preko zemaljske i satelitske digitalne TV i jasno, tamo je indetifikacija radila kako treba. Razumije se, preko DVB-T2/DVB-S/C prijemnika. Nakon par dana ipak su se odlučili javiti i reći da je problem riješen itd. Jasno da problem nije bio riješen i ja opet njima uputim mail, ali ovaj put sa dokazima, jer sam slikao sva četiri HTV programa gdje se može vidjeti da na HTV1,2 i 4 sve radi normalno, odnosno da se format slika prikazuje kako treba na ekranu. Jedino što sam morao čekati 2 dana da ulovim oba formata slike na ta tri kanala. Dakle, pošaljem im lijepo mail sa svim time i malo opširnijim objašnjenjem, ali i stručnijim, i opet nakon tri dana nazove me lik sa VIP-a, mislim da se predstavio kao Goran, i dogovorili da će me posjetiti njihov tehničar. Ono što sam mu rekao da mi dođe oko 18h kada se prikazije serija "U autobusu" pa da se uvjeru u sve to. Ništa, dođe taj ponedjeljak (prošli) i nazove mene tehničar gdje mi je počeo pričati kojekakve gluposti. Ne moram ni reći da mi je rekao kako mi TV nije podešen pa čak i to da mi je prijemnik, valjda je mislio na tjuner u televizoru neispravan. Pitao sam ga barem tri puta neka mi objasni kako se onda slika na HTV1,2 i 4 uvijek ispravno prikazuje, a na HTV3 ne. Jasno da sam mu spomenuo da se sa satelita i Sljemena slika ispravno prikazuje na svim HTV programima. I opet on o tome da mi je TV nije podešen (zanimljivo samo na HTV3) i da mi je prijemnik pokvaren. Isto tako govorio je da je možda problem u HTV kući, jer da oni format slike kakav preuzimaju isti šalju u svoju mrežu što nije točno. Pošto se radi o analognoj kabelskoj TV, digitalni signal kojeg preuzimaju sa satelita moraju najprije konvertirati u analogni i prilagoditi ga za puštanje u analognu TV mrežu. E upravo taj dio nikako da shvate. Ne moram ni reći da tehničar nije došao, jer je rekao da nema potrebe doći i da mi je sve rekao i objasnio preko telefona.
      Opet nakon 4 dana, točnije jučer u petak 03.02.2017. nazvao me netko iz B-Neta i ponovio sve isto što je govorio tahničar, te da se na to mogu žaliti. Jasno da sam se žalio uz još opširnije objašnjenje i činjenica gdje opet postavljam ono glavno pitanje. Zašto se na HTV1, HTV2 i HTV4 format slike bio 4:3 ili 16:9 prikazuje na mojem CRT TV ispravno, odnosno kod 4:3 formata pun zaslon, a kod 16:9 slika sa crnim površinama (trakama) iznad i ispod slike, dok se na HTV3 format 4:3 prikazuje stisnuto u formatu 16:9, a kod formata 16:9 ispravno, odnosno sa one dvije crne površine, trake iznad i ispod slike.
      Na kraju, a i to sam im pisao, donio sam iz vikendice Sony Trinitron na kojem je posve isti slučaj. Zatražio sam da mi se dođe u stan i neka mi objasne taj problem na oba CRT televizora. Baš me zanima koji će tada biti izgovor.
      Moje pitanje za forumaše bi bilo: Da li netko od vas ima istih problema. Bilo bi jako čudno da nema. Napominjem radi se o kabelskoj analognoj TV. Dakle preko antenske utičnice, a ne Scart ili HDMI kabla uz pomoć njihovog CATV prijemnika.

The post was edited 2 times, last by Tomcat ().

• To je klasican problem analogije.. HRT3 svako malo mijenja aspect ratio, s obzirom da su po defaultu 16:9 kanal, ali imaju hrpu 4:3 sadrzaja.

Na tvoju zalost, ne vjerujem da ce se oni previse trgati da to rijese jer vjerojatno nema puno ljudi koji se zale.. ako uopce i ima.

Ali, ako imas volje, budi uporan pa ti mozda izađu u susret ;)

Nego, kad smo kod teme.... svaka cast kako ti se da patit sa tom analogijom..

Prije nekih mjesec dana je tata nekaj prckao po telki i nije mu radila kartica, pa kako je bas bila subota poslijepodne, tehnicar je dosao tek u ponedjeljak. (a kartica je misteriozno proradila kad ju je on stavio ?( ) Uglavnom, tada sam mu spojio analogiju da tata moze pogledat poneku tekmu...

Jednostavno, to vise nije gledljivo. Vecina kanala je u 16:9, a oni to konvertiraju u analogiju u 4:3 formatu sa letterboxom, znaci sliku koja je po defaultu horizontalno rasirena, oni jos smanjuju vertikalno.. Kad se takva slika rasiri na puni ekran, toliko je losa da imas osjecaj kao da gledas youtube stream na 240p preko full screena..
      Na 4:3 CRT je to sigurno daleko manje izrazeno, ali opet.. gdje je tu gust gledanja kad ti pola ekrana zauzimaju crne linije....

Osobno, da imam ne znam kako dobar stari CRT... radije bih kupio neki najosnovniji Samsung/LG 82 cm u nekakvom Sparu za nekakvih 200€, i gledao normalan digitalni 16:9 SD nego se patio sa takvom analogijom... jedsnotavno, svijet ide naprijed, a 4:3 format je davno umro...
      Opet, jasno mi je da ima ljudi koji nemaju velike zahtjeve, ali velim, cak i entry 82cm + digitalni SD je debeli korak naprijed..
      da ne govorim o boljim televizorima, vecim dijagonalama, HD-u i nekim jos novijim standardima... ali, za to trebaju i veca ulaganja.

U svakom slucaju, sretno s tim, ali velim.. ne vjerujem da bu se oni trgali oko toga..
    • Gle,
      Doma imam staru u 86-toj godini. Pokušao sam više ni ne znam koliko puta naučiti je na DVB-T2 prijemnik, ali ona na daljinskom od tog Panasonica zna samo stiskati On/Off, glasnoću i mijenjati programe od 1-9. To je sve. Dobro da je zapamtila pošto gleda Bonancu bar kako se pali DVB-T2 prijemnik koji je podešen na HTV3. Upravo je ona glavni razlog radi čega imam CRT, ali da ti budem iskren ni ne treba mi ništa drugo. Ja ti gledam TV možda 1-2 sata dnevno. Stvarno je na njemu slika odlična. Čak mogu reći i kvalitetnija nego na LCD TV u SD kvalitati. Da ga ubiješ, jednostavno mi nisu prirodne boje. Pored toga 2019 god. mijenja se standard, pa i to čekam i navijam da mi CRT izdrži još godinu, dvije i neću šparati kod kupnje, ali veliki mi je problem prostor. Pisao sam u par navrata da mi jedino stane 32". Možda, ali jako teško nešto smislim da mi stane 42" i to je plafon.
      Vjerujem da će tada svi glavni programi biti u HD, pa će samim time i slika biti kvalitetnija što radi rezolucije, što radi dubine boja.
      Što se pak tiče problema sa B-Netom i slikom, ne bi ja toliko nešto tražio, da se nisu tako postavili, odnosno rade budalu od mene.
      Napisao sam, stara pritisne "On" na daljinskom od DVB-T2 prijemnika i problem riješen, ali zagrizli su u kiselu jabuku.
      Isti tako ovo što si napisao je istina. Mislim na neke sportske kanale, dokumentarne, ustvari skoro na svima. Slika je u 4:3 formatu, ali imam tipku 16:9 koji riješi taj problem. Zato pišem da mi je jedino na HTV3 slika stisnuta, ali samo na HTV3. Očito su nešto kemijali, jer je do sada, odnosno do 05.01.2017. sve radilo. Ili im se pokvario konvertor pa ne propušta širenje slike ili su jednostavno fiksirali format na 16:9. Možda i digitalni signal stvara smetnje koji je susjedni kanal. Analogni HTV3 je na CH84, 583,25MHz.
      E da, vidim da to nisam napisao. Pa i na 16:9 zaslonu ako je film u kino formatu 2.35:1 ili čak 2.70:1 (Ben Hur, Samson i Delilah, Cleopatra) imaš crne trake gore i dole.

The post was edited 1 time, last by Tomcat ().

• Jasno, svatko zna za sebe sto mu odgovara..

Slazem se da je CRT bolji za SD. S tim da bnetov analogni SD nije dobar i, recimo, nije gledljiv na CRT 16:9 televizorima. Imao sam svojedobno vrhunskog trinitrona 16:9 82 cm i, iako se analogija mogla probaviti za razliku od LCD-a, razlika u kvaliteti je bila ogromna kad sam presao sa bnet analoga na digitalni..

S druge strane, digitalija je kod Bneta jako dobra.. SD im je osjetno kvalitetniji od konkurencije, na manjim dimenzijama apsolutno gledljiv. Na spomenutom trinitronu mi je slika bila fenomenalna.. na manjim LCD-ima je takav SD također probavljiv.. Iako se slazem, za LCD je HD prirodno okruzenje..
    • Samo ukratko. Očito mi je uspjelo nakon dugotrajnog prepucavanja sa njihove strane popravit identifikaciju slike kroz njihovu analognu mrežu za HTV3. Prije 10-tak dana su mi napokon poslali nekog tko nešto zna. I tada mi je napokon rečeno da su promijenili lokaciju i da nas nema malo koji smo se žalili na taj slučaj. Eto, od jučer sve radi kako treba. Tko zna, možda su se prepali mojeg zadnjeg maila sa CC na Hakom. U svakom slučaju, trebalo im je 45 dana da se napokon spuste na zemlju.
    • vipnet sat ide preko onoga (cijeli paket) od nedavno.
      Pozdrav! :D

Dreambox 7080 HD PVR + HDD: WDC 460 GB
      Dish: Toroidal WF 90 cm (42E, 39E, 28.2E, 23.5E, 19.2E, 16E, 13E, 9E, 4.8E, 0.8W, 4W) + Gib 150 cm (motor)
      Motor: SMR 1224
      Flash Image: OoZooN (06-01-2016) + 1 Image (USB: TDK 8 GB)
      LNB: Inverto Black Ultra HG 0,2 (motor)
      LG 55UH850V LED UHD 3D TV
      Max TV Sat - MAX 2L - osnovni extra paket + Max TV Cam CI+ (nagra)
      Sonos Zone Player ZP100
      DM 8000 HD
      Netflix
      HBO GO