Firefox kod forum korisnika

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• mstevanovic ja bih mogo samo da sudim o tebi na osnovu tog tvog zadnjeg odgovora, ništa drugo.

ne treba 50mbit da browser "leti", pobogu, treba samo dobar browser na puno manje mbit.
      dalje, nisam uopće reko koja je moja veza i sistem, govorio sam općenito, jesi li ispravio išta, jel išta krivo rečeno?

i kakvi internet testovi, znaš li uopće o čemu oni govore? jel se ikad testira neka ljudska perpcepcija brzine učitavanja, il pak kolko brzo se rendaju css i sl.?
      svak od nas ima različit hardver i softver, kakvi su testovi tu relevantni?

usporedi otvorit 10 yt prozora u firefox i palemoon pa vidi ima li razlike. ili nemoj ako ti sve radi ok i ne rabiš puno tabova.

firefox rabim valjda preko 10god. i sad neću smjeti ništa reći o tome kamo se kreće njegov razvoj?
      o da, oću reć.
      postoje bolje opcije onima kojima zapinje, a zna zapinjat i na bržim vezama jer ff rabi sve više i više sistemskih resursa (i onda bi nam ti reko da kupimo više ram-a i brži cpu, a bez da znaš da postoje i brži browseri).
      (a onaj ko zna povijest firefoxa pradavnu znat će da ff nikad nije bio baš previše optimiziran...pisan je u xul-u)
      ne kupuje se novi harver ako je softver postao lošiji već se nađe drugi softver.

oni kojima radi ok, nek slobodno ništa ne diraju.
    • @i4004
      moj post se nije uopšte odnosio na tvoj odgovor nego na prethodni od @zagora !?
      A što se tiče o čemu govore uporedni testovi browsera ima ih mali milion. I ovde je kao i kod tih uporednih testova
      prema rečima vas ovde isto kao i prema rečima njihovih autora, svaki od njih baš je najbolji,najefikasniji i najbrži!
      To se uglavnom potkrepljuje tim rezultatima testova koji su izabrani tako da daju „vetar u leđa” sopstvenom favoritu.
      Jedina prava istina u svemu tome je da je izbor pretraživača najčešće stvar ličnog ukusa i to će tako i ostati sigurno.

...i da ja sam @mstevanic
    • Da se radi i o dial up konekciji na V92 modemu ne znam i nije mi jasno na koji nacin usporedjujete web preglednike?
      Da li se radi o HTML4, 5 - kombiniranoj vrijednosti?
      Ima li na stranici flash-a, skripti, appleta?
      Paralelno na istom racunaju vise preglednika otvaraju istu stranicu, ili na vise istih kompjutera razlicitim preglednicima istovremeno se otvaraju iste stranice - ili je onako odokativna metoda?
      Molio bih strucnu determinaciju te metode kojima je sprovodjen opit za brzinu odredjenog web preglednika te rezultate za koliko je neki drugi sporiji!?!?
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Cek, cek ti pricas o browserima za mobilni?????

Koji mobilni - kolko RAM-a, kakav CPU, koja graficka na mobu...
      Ja reko da pricamo ozbiljno o PC browserima, a ne tablet/ mob izvedenicama...

3G veza ili WIFI, 4G mozda? konstantan ping????
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Jedina prava istina u svemu tome je da je izbor pretraživača najčešće stvar ličnog ukusa i to će tako i ostati sigurno.

.[/quote

Ne bi baš rekao. Izbor pretraživača je pre sveg stvar kako ti neki pretraživač na nekom OSu . I na internet vezi brzini kojom imaš radi.
      Meni je npr dok sam bio na WIN XP najbolje radila tj radile OPERE stara i nova.
      Sada na Linuxu Chrome . Na WIN XP mi je bio isti rang kao i Firefox , možda malo bolji . Ali je isto trebalo čekati par minuta da krene učitavanje
      pa su se stranice dugo učitavale . prekidal se veza itd
      Ako mi je na WIN XP Opera bila najbolji preglednik onda bi i sada na linuxu (po ličnom ukusu ) trebao preferirati Operu ili Vivaldi (koi joj je naslednik )
      Ako u budućnost pređem na neki drugi OS . WIN 10 Android ili neki drugi linux. .
      I ako mi se tamo Firefox pokaže kao najbrži najbolji browser . Izabrat ću njega.
      Ako neki peti njega.
      NEMA POTPISA

• Zagor Tenej wrote:

Jedina prava istina u svemu tome je da je izbor pretraživača najčešće stvar ličnog ukusa i to će tako i ostati sigurno.

.[/quote

Ne bi baš rekao. Izbor pretraživača je pre sveg stvar kako ti neki pretraživač na nekom OSu . I na internet vezi brzini kojom imaš radi.
      Meni je npr dok sam bio na WIN XP najbolje radila tj radile OPERE stara i nova.
      Sada na Linuxu Chrome . Na WIN XP mi je bio isti rang kao i Firefox , možda malo bolji . Ali je isto trebalo čekati par minuta da krene učitavanje
      pa su se stranice dugo učitavale . prekidal se veza itd
      Ako mi je na WIN XP Opera bila najbolji preglednik onda bi i sada na linuxu (po ličnom ukusu ) trebao preferirati Operu ili Vivaldi (koi joj je naslednik )
      Ako u budućnost pređem na neki drugi OS . WIN 10 Android ili neki drugi linux. .
      I ako mi se tamo Firefox pokaže kao najbrži najbolji browser . Izabrat ću njega.
      Ako neki peti njega.

Uz sve, što si tu napisao, odabir pretraživača je opet savim individualan i subjektivan odabir svakog pojedinca. Ja sam recio skinuo sve moguče, ali sam se na kraju ipak opet i uvijek vratio MF. Za mene je to najbolji pretraživač, što tako uopšte ne mora biti za nekog drugog.
      XYZ

OCTAGON SF4008 Triple 2XDVB-C/T2&1XDVB-S2X UHD + multistream + HEVC

EDISIOON Argus VIP3 Magicvision
      DVB-S2/DVB-T2/C

STAB HH 120
      madjarica 95 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45,0W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Freon wrote:

Cek, cek ti pricas o browserima za mobilni?????

Koji mobilni - kolko RAM-a, kakav CPU, koja graficka na mobu...
      Ja reko da pricamo ozbiljno o PC browserima, a ne tablet/ mob izvedenicama...

3G veza ili WIFI, 4G mozda? konstantan ping????

Ne. Pričam o firefoxu i ostalim browesrima na netbooku preko mobilne mreže. Koja je 2G , al kakva je mreža je nebitno. Jer mi na istoj toj mreži Opera Chrome stranice s brže otvaraju.

Da pričamo o PC browserima.
      NEMA POTPISA

• Zagor Tenej wrote:

Nedaj bože firexoljupcima napisati. Da ti JE njihov omiljeni web browser/pretraživač/preglednik lošiji od konkurencije.

Ne prozivaj ljude ovde bezveze po forumu, niko tebi ništa lično ne sugeriše da je Chrome ili šta već koristiš loš, te
      da je Firefox najbolji browser ?? Nema ovde "firexoljubaca" ako si na mene mislio i ja koristim Chrome, a kolega
      @Freon je opet nešto drugo napisao i zatražio,a ti po samo tebi znanom teraš po svome ? Brate koristi šta god ti
      je volja ali ostavi i druge da iznesu šta misle i manje prozivaj ostale kao da oni (ja) ama baš ništa ne znaju !? Na
      tvom mestu bih se ozbiljno bacio na prelistavanje pravopisa kao prvo, čisto da ti ne bude svaka rečenica pogrešna.
    • Firefox na netbooku samo za otvaranje naslovnice i 2 članka. Na mobilnom indexhr . Progutao 3MB (nije puno).
      Ali zato Vivaldi .Na otvarnje deskop verzije naslovnice index.hr i 2 stranice , kao i ovog foruma i 3 stranice teme na njemu, Potrošio 2MB.

Ako sam na Firefoxu otvarao samo mobilnu verziju indexa (koja bi trebala trošiti manje prometa od deskop verzije) i dva članka.
      A na VIvaldiju deskop verziju indexa 2 stranice plus forum 3 teme.
      Kako mi je onda Firefox potrošio više prometa?
    • Zar je bitno koliko troši. Bitno je da u njemu sve radi i adonsi i blokeri i ostalo. Možda je i to odgovor na tvoje pitanje, za razliku od nekih noname browsera.

Uninstal lisicu obriši sve iz keš i scih foldera znaci total uninstall.

Zatim instaliraj cisti firefox bez ijednog dodatka plugina i slično

Instaliraj zatim i taj vivaldi i nema razlike.

Logično je da i win kada je svež bez ičega još kada se isključe neke radnje u njemu radi ko metak i otvara i zatvara.

Kada se nadopuni sa svim i svačim logično je da će više da troši i rama i procesa i svega ostalog.

Znači tako se ne testiraju programi već na golo.
    • zoran89 wrote:

To vjerovatno nije razlog čak totalno suprotno. Adblock čuva bandwidth jer ne učitava reklame i navodno smanjuje promet do 40% ovisno koliko ima reklama.

Ono što se vjerovatno dogodilo je da ti se neka aplikacija nevezana za browser update-ala u vrijeme kad si koristio firefox.

Ja nisam rekao adblok nego blokeri izlaza imaju blokeri i neta i ostalih stvari proxy itd itd...

Ja kazem neka ga uninstall full pa na GO - clean neka vidi pa ce videti razliku.

E sad bi on da sve ima 150 adonsa u browseru i usput da radi ko munja i da ne jede ni memoriju ni net. E pa "to nece da moze" sto rece shojic
    • Kao prvo . Ako imaš mobilni internet preko USB stycka . Sa relativno malim paketom prometa. 5GB. Važno je koliko ti koji browaer potroši prometa.

A drugo. Nemam nikakavu aplikaciju radi se o netbooku. I nije bilo nikavih nadogradnji. Linux je pa kada mi se ponudi nadogradnja .Onda radi samo to. Nikakav borwser nije otvoren ni nešta drugo. A ni firefox mi nema nikakve adonsse dodatke itd.
    • commando wrote:

zoran89 wrote:

To vjerovatno nije razlog čak totalno suprotno. Adblock čuva bandwidth jer ne učitava reklame i navodno smanjuje promet do 40% ovisno koliko ima reklama.

Ono što se vjerovatno dogodilo je da ti se neka aplikacija nevezana za browser update-ala u vrijeme kad si koristio firefox.

Ja nisam rekao adblok nego blokeri izlaza imaju blokeri i neta i ostalih stvari proxy itd itd...

Ja kazem neka ga uninstall full pa na GO - clean neka vidi pa ce videti razliku.

E sad bi on da sve ima 150 adonsa u browseru i usput da radi ko munja i da ne jede ni memoriju ni net. E pa "to nece da moze" sto rece shojic

A tko bi to da ima 150 adonsa ?
      NEMA POTPISA