Britanski kanali na Astra 2A/2E/2F at 28.2°E

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Britanski kanali na Astra 2A/2E/2F at 28.2°E

Na polozaju 28.2° ist. nalaze se britanski kanali BBC, ITV, Channel 4 itd. Ovi kanali a i neki njihovi HD kanali se emitiraju besplatno.
      Nasao sam polozaj i kanale no problem je sto je signal los, pogotovo za BBC kanale na 10773H frekvenciji. HD kanale nikako ne hvatam.
      No na istom polozaju neke kanale odlicno gledam, signal stabilan i dobar. Npr. kanali Horror Channel UK +1 na 11222H, Movies4Men na 12633H.

Kad su bile Olimpijske igre u Londonu 2012. sve kanale, i HD, sam odlicno hvatao bez obzira na frenkvenciju na ovom polozaju.

Ne znam sto se u medjuvremenu dogodio ali od jednom mi je losiji i slabiji signal. Namjestao sam antenu ali nema poboljsanja.

Imate li kakvih prijedloga kako uhvatiti jace i stabilnije ove kanale?

P.S.
      Ako sto pomaze prijemnik je Nytrobox 6000 HD Combo a tanjur je Triax 120cm.
    • membrana wrote:

pa dajte više pogledajte karte pokrivanja, ovakva trivijalna pitanja postaju presmješna, po stoti put se neko iznova čudi da nehvata UK snop. sva sreća da nisam admin, jer bi se osjećao odgovoran da takve banalnosti uopće stoje na forumu

Osjećam se neshvaćeno!

Ja hvatam UK snop, lok. središnja Hrvatska.
      Više od pola kanala gledam stabilno i bez problema. Jedino neke frkvencije, na kojima emitira BBC i ITV, imaju slabiji signal i slika trza.
      Prije godinu dana sve frkvencije i sve kanale, i HD, sam gledao bez problema. Bio je jaci signal.

Što se u medjuvremenu promijenilo???

Standardni odgovor je veća antena. Kolika, 160 cm? ili nešto drugo.
    • promijenilo se to da se snop sve više polako sužava i slabi. naravno, za te hd transpondere na uk beamu, dakle bbc hd kanale. npr. i itv hd na istom tom "bbc transponderu" također ili ne vidiš, ili vidiš samo po danu za lijepog vremena, dok isti taj itv hd na drugom transponderu ide full cijelo vrijeme, dan i noć. sve to na gibi105, u zagrebu, inverto black ultra lnb. ;)

transponderi s sd verzijama bbc-a, s druge strane, zasad još idu normalno stalno na tolkoj anteni, no i to je pitanje dokle jer uskoro slijedi prebacivanje s astre 1n na 2e/f i tek tada možemo očekivat generalno srnj. :( ne žurit zasad s akcijama i vijdet kako će se stvari odvit do nove godine ili malo iza, no nekak sam feelinga da bbc (hd) više s ovih prostora ne bude bilo moguće lovit s antenom manjom od npr. 2,5 metra.

dok je trajalo-trajalo. i bilo je lepo. :)
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • Ja se više i ne zamaram pokušajima hvatati "niže" transpondere na koje su stavili Freeview kanale poput BBCa, ITVa i Channel 4. Kod mene sve niže od 11307 V/H apsolutno nema NIŠTA signala (lokacija Osijek) kao ni poslije 12460V. .Ako za ništa, 28.2E pozicija je odlična za hrpetinu FTA glazbenih kanala (Flava, Kerrang, Scuzz, Bliss....) ima CBS reality i CBS drama i još pokoji dobar FTA kanal. A ako mi se baš gledaju BBC, ITV, CH4 kanali, uvijek gledam s kompa, ovdje: filmon.com/channel/bbc-one
      Nytro Box NB-6000 combo
      Opticum 110cm dish; 13E, 16E, 19.2E, 28.2E.
      LG 42LD420 LCD TV 107cm FULL HD
    • chure wrote:

Ako za ništa, 28.2E pozicija je odlična za hrpetinu FTA glazbenih kanala (Flava, Kerrang, Scuzz, Bliss....) ima CBS reality i CBS drama i još pokoji dobar FTA kanal.

Te i ja mogu gledati preko satelitske.

chure wrote:

A ako mi se baš gledaju BBC, ITV, CH4 kanali, uvijek gledam s kompa, ovdje: filmon.com/channel/bbc-one

Imam njihovu app bas na smartphoneu.

Odlucio sam pokusati s novim LNB Megasat High Gain Single (0.1 dB noise figure, 70dB signal gain) i mozda sa sat. pojacalom.
      Kad to nabavim javim ima li uspjeha. :)
    • zabluda je i da će dobitkom signala u db jači lnb dići i osjetljivost kvalitete tj. MER vrijednost, a što je jedino na kraju bitno za stabilnost prijema, jer - neće.
      nažalost. u tim je graničnim situacijama sva na kvaliteti signala, a ne na 80+ db jačine signala, potpuno irelevantno. samo bolje zvuči i izglada na papiru pa ekipu zavede. ;)

a koštaju masno, npr. mpc gore spomenutog inverta black ultra je u zg-u oko 110 kn, a kvalitetom nakon mjerenja na upravo tom 28,2e i bbc hd kanalima se nije pokazao ništa bolji od recimo jednog duplo jeftinijeg kvalitetnog običnog hirschmanna ili smart titaniuma. :/
      Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 85, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)
    • U zadnjih 10 dana probao sam hrpu lnb-a od jeftikanera pa do skupih tipa SMW. Na velikoj 2,4m anteni sam promatrao jačinu signala koji su na granici prijema ili imaju tek malu rezervu signala a na maloj jednometarskoj izabrane frekvencije širom banda.. U oba slučaja black ultra je dao znatno bolje rezultate od konkurencije.. Recimo u usporedbi sa 60 eura vrijednim Invacom Qdf, Inverto Ultra je na svim frekvencijama osim na 2F dao S/n veći od 0,6dB do čak 1dB što je stvarno fantastičan rezultat. Ipak ako se gleda prijem isključivo 2F satelita onda je u mom slučaju prijem moguće ostvariti samo preko QDF031 ili SMW DRO, prijem preko Black ultra nije moguć i samo sam jednom uspio dobiti slab prijem na najnižoj frekvenciji. Svi ostali koje sam probao tipa Smart titanium, Smart oxyd te nekih kojima se niti imena ne mogu sjetiti nisu bili niti blizu ni na jednoj frekvenciji.. Ako se gleda samo prijem 2F onda se QDF u mom slučaju ipak pokazao najbolji. SMW je dobar ali nekoliko postotaka slabiji od QDF.. Kada složim tablicu sa izmjerenim signalima staviti ću je na forum da vidite rezultate.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (93,5E-58W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • novisf.com/attachment/65367/?s…d69ce8eeb33eb8925fbac47eaEvo dio mjerenja koji se odnosi na temu, Astra 2F
      Antena 2,4 m offset Prodelin (model 1244), vrijeme mjerenja 29.10.13. od 10.40 h do 12.40h
      ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
      ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Inverto Black Pro 1,,,,,,,Inverto Black Pro 1,,,,,, Inverto Black Pro 2,,,,,,Inverto BlackPro 2,,,,,,Invacom QDF031,,,,,Invacom QDF031,,,,,,,,,,,,,,,Inverto Black Ultra,,,,
      ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Prodelin feed 0,8 f/D,,,,,,,,,,MTI feed 40mm,,,,,,,,Prodelin feed 0,8 f/D,,,,,,,,MTI feed 40mm,,,,,,,Prodelin feed 0,8f/D,,,,MTI feed 40mm,,,,,,,,,,,,,,,,orginal feed 40mm,,,,,,
      SAT 28,2E (2F)///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
      10964 H,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,49%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,46%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,49%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,50%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,33%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
      10993 H,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,42%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,36%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,46%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,50%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
      11023 H,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,41%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,44%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,48%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,44%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
      11052 H,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,48%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,47%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,49%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,47%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,49%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,46%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
      11126 V,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,43%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,45%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,43%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,0%,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
      SAT 52E//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Pojašnjenje vrijednosti skale, 3% signala je razlika od 0,5 dB S/n
      Ako netko bude imao problema sa prikazom liste zbog omjera 4/3 ekrana staviti ću word fajl za skidanje.

Dakle mjerenje je napravljeno sa 4 lnb-a i dvije vrste feed-a. Prodelin feed je orginalni kakav se isporučuje uz antenu a 40mm sam napravio spajanjem feed-a starih lnb-a i magnetskih polarizera, imam ih nekoliko a najbolje radi ovaj koji sam testirao, odrezan od MTI quatro band-a. Taj MTI dobro radi u opsegu 11700-12750 MHz. Za niske frekvencije, kakve su sve trenutno na 2F, najbolji se pokazao orginalni Prodelin feed + QDF031 ali ni Inverto Black Pro nije loš.. Zapravo, testirao sam 2 komada jer sam čuo da imaju nelinearne karakteristike pojačanja ali pokazalo se da je zapravo problem u mehaničkom dijelu.. Vidljivo je da postoji velika razlika između 2 Black pro na frekvencijama 10993 i 11023 H. Te frekvencije je najteže dobiti jer na suprotnoj polarizaciji radi vrlo jak data transponder na 11008 V koji ometa prijem H polarizacije. Ovaj 1. black pro ima vidljivo nepravilan položaj dipola unutar valovoda, ne stoje pod kutem od 90 stupnjeva što je drastično narušilo pojačanje spomenute dvije frekvencije...
      Zadnji LNB, Black ultra se pokazao jako loš za opseg u kojem emitira 2F ali iako to nije vidljivo iz ove tablice, briljira u High bandu, večinom ima od 0,5 - 1 dB bolje karakteristike od svih drugih testiranih. Očito je da su na tom modelu žrtvovali pojačanje na početku Low banda da bi dobili veće pojačanje u cijelom High bandu što možda i nije loša ideja ako nemate dovoljno velik tanjur za 2F.
      3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (93,5E-58W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • DeeJay Dee wrote:

promijenilo se to da se snop sve više polako sužava i slabi. naravno, za te hd transpondere na uk beamu, dakle bbc hd kanale. npr. i itv hd na istom tom "bbc transponderu" također ili ne vidiš, ili vidiš samo po danu za lijepog vremena, dok isti taj itv hd na drugom transponderu ide full cijelo vrijeme, dan i noć. sve to na gibi105, u zagrebu, inverto black ultra lnb. ;)

transponderi s sd verzijama bbc-a, s druge strane, zasad još idu normalno stalno na tolkoj anteni, no i to je pitanje dokle jer uskoro slijedi prebacivanje s astre 1n na 2e/f i tek tada možemo očekivat generalno srnj. :( ne žurit zasad s akcijama i vijdet kako će se stvari odvit do nove godine ili malo iza, no nekak sam feelinga da bbc (hd) više s ovih prostora ne bude bilo moguće lovit s antenom manjom od npr. 2,5 metra.

dok je trajalo-trajalo. i bilo je lepo. :)

Hoce se bt sport 1 i 2 i espn moci gledati?
      Dreambox DM500-S