Kaon CO1300 HD preko LOOP-a?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Kaon CO1300 HD preko LOOP-a?

Dakle, imam sustav sa 8.1 switchem preko DM800. Zanima me da li je moguće preko LOOP-a od DM800 dobiti signal u Kaon za 16E?
      Ako jest što je potrebno učiniti? Da li trebam uvijek prvo na DM prebaciti na navedeni transponder na 16E ili je dovoljno samo ugasiti DM800 na standby ali da ostane na 16E?
      Da li je to uopće moguće?

Hvala Vam na odgovorima.. ?(
    • ja ću ti napisati iskustvo sa maxtv sat receiverom pace i total receiverom echolite;

ta dva receivera kad ugasiš na standby oni i dalje šalju signal tj. kao da ih nisi ni ugasio i jednostavno na taj način poremete rad Dreambox-a jer Dreambox-ov LOOP takodjer nije kak spada napravljen i to nikako zajedno ne može raditi te moraš uzeti 0/12 V preklopnik kao npr. ovo;

prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1285

Drugi problem je taj što ćeš morati na svojoj 8 u 1 sklopki EutelsatW2 staviti na jedan od prva četiri ulaza, Diseqc 1,2,3 ili 4, najbolje da staviš na 1 jer ovaj Kaon čisto sumnjam da ima Diseqc 1.1 protokol pa da možeš staviti eutelsatw2 16E na recimo ulaz 8, možda ima pa to provjeri ....

uglavnom velika je to zahebancija ali sa onom 0/12V preklopnikom to dobro i sigurno radi samo tih sklopki nema u HR za kupiti, možda ima
      pa ako netko zna nek napiše gdje ;)
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • Hmm... ne kužim baš previše na koji način funkcionira ta sklopka.
      Da li ona u pravilu gasi loop od receivera prema DM ili što? I gdje se ona u pravilu treba staviti.. izmedju LNB i switcha?
      Kako bi to uopće trebalo funkcionirati u 8.1 sustavu??! Malo mi je to zbrkano.. to mi više liči na sklopku za sustav sa samo 1 LNB a 2 receivera
    • ta sklopka ti mehanički (ima relej u sebi) prekapča signal s jednog receivera na drugi, zamisli to kao da fizički prikopčaš koaks. kabel u jedan receiver, pa ga onda odspojiš i spojiš u drugi receiver :D

0/12V sklopka radi na principu da kad jedan sat. prijemnik upališ onda signal ide na njega a kad ga ugasiš, sklopka prebaci signal na drugi receiver, vrlo jednostavno zar ne ?

tako bi trebao raditi i LOOP na Dreambox-u da kad ga ugasiš da se signal prebaci na drugi receiver ali to u kombinaciji sa maxtv i total receiverom ne radi a premda bi trebalo, kužiš sad
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • Sve kužim, hvala ti na objašnjenju. Ajd' pliz ako nabasaš na sklopku, javi na PM. Vrlo korisna stvarčica.
      Pogotovo što se napaja sa SCART-a, kojeg DM ima viška jer je spojen preko DVI/HDMI, a i Kaon vidim da je ima kao i HDMI priključak.
      Zanima me samo ako si provjerio, da li u slučaju podešenja uredjaja na HDMI, da li je aktivan SCART port..pretpostavljam da bi morao biti jer onda ova navedena sklopka ne bi imala smisla.. ;)
      Doduše, dalo bi se to napajanje napraviti i externo ali onda ne bi bilo automatski (ah ta lijenost!) :)