Amiko MINI HD COMBO (DVB-T2/S2/C)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Amiko MINI HD COMBO (DVB-T2/S2/C)

AMIKO MINI COMBO

DVB-S2 Satellite & DVB-T2/C Terrestrial / Combo Receiver
      One Conax Embedded card reader
      5000 channels (TV and Radio) programmable
      External IR Sensor (Included in the package)
      Mountable on TV (Sticker included in the package)
      One High Speed USB 2.0 Connection
      Ethernet Connection & USB WiFi Support (Ralink RT5370 chip only)
      YouTube videos
      RSS Reader & Weather Forecast Functions (Ethernet or WiFi connection required)
      DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 and USALS Compatible
      Full HD (1080p) Output via HDMI
      Channel Recording to External Storage Devices (from one frequency only)
      Timeshift support
      Channel Recording & Timeshifting Simulteniously (optional, only from same frequency)
      Channel switching time less than 1 second
      True-color, User Friendly On-Screen Display (OSD)
      Full Picture In Graphic (PIG) function
      Electronic Program Guide (EPG) for on screen channel information
      Subtitle supported
      Teletext supported by VBI insertion and software emulation
      Parental lock facility by channel and program event
      Program and Channel information transfer from receiver to receiver
      Multi-Language support
      RTC (Real-Time-Clock)
      Power Consumption in Stand-By: <0.5W

amikostb.com/?q=product&id=210

Cena na nekim shopovima u EU je 57eura.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Amiko Mini HD Combo je izašao tek nedavno i on je praktički isti kao i Amiko Mini HD samo naravno što ima jedan tjuner više a to je DVB-T2/C, nema druge razlike, dimenzije su iste ;)
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • ove nedelje stigao u ponudu ....
      nemojte ocekivati nista spektakularno od mini HD COMBO ...
      kolko para toliko muzike :rolleyes:
      za klasu je bolji 8840 combo mada ni on nije nista poseban
      problem sa listom kanala poredjati iziskuje dane ....
      a da ne govorim o stalnim skeniranjima novih kanala , ne pamti ih i nestavlja u listu ....
      nego se uvek mora raditi fabricko podesavanje - resetovanje sve na 0
      pa ponovno skeniranje narociti sad pri promeni DVB T2 frekvencija sto opet iziskuje vremena :huh:
      tako da moje opste zapazenje je :thumbdown:
      ko ima vremena na pretek i svaki dan da slaze kanale a malo da gleda TV nek izvoli 8o
      mnogi drugi resiveri su mnogo bolji a naravno i drasticno skuplji, ali para vrede ....
      Resiver koji nema ENIGMU 2 nije ni resiver samo gubljenje vremena 8)
    • Hm, pa zavisi kako za koga ...
      imam i DM 800 HD a i Amiko 8840 combo pa znam sta pricam ...
      dosadilo mi je svake nedelje po 5 sati rucno da slazem kanale, pa izes onda takvo gledanje :huh:
      dok nerese softverski da bude lako dodavati kanale ovi resiveri su prava idiotarija :thumbdown:
      DVB T2 mozes recimo samo sa jednog predajnika da gledas ... nikako nemozes da programiras recimo AVALU i COT u isto vreme !
      nego stalno na fabricko pa gledaj ili sa jednog ili drugog predajnika sto je glupost ...
      A za one koji dosta koriste satelitsku i zemaljsku opremu i cesto im trebaju neka podesavanja amiko je preslab da ispuni uvjete ...
      A svako ce kupiti ono sto mu odgovara ili bolje receno sto mu neki " monter" uvali ...
      ali sam siguran da taj monter mu nece svaki dan slagati kanale ili bolje receno nece ni prvi put, sam korisnik neka se pati ...
      Mnogo je lakse unosti liste koje je lako prepraviti,
      problem je kod amika sto na unesenu listu se takodje nece moci dodavati kanali ...
      vec sve izbrisati pa preskenirati pa slagati ...
      To govorim iz iskustva jer sam dosta testirao razne uredjaje a i inace imam jedan AMIKO X(
      samo nekom jos da utopim :sleeping:
    • Ja osobno imam Amika 8840 i prva liga je, imam par satelitskih programa na listi koja gledam i to je to, šta će mi gore neki bezvezni programi koje ne želim gledati, ne kužim.
      Iz ovog zaključujem samo to da ti uopće ne gledaš televiziju u mnoštvo kanala koje hvataš nego se baviš preslagivanjem istih i stvaranju nekih lista. Bezvezna posla, izađi malo van i izlistavaj ženke, a ne liste kanala. :thumbsup:

The post was edited 1 time, last by Ronnie ().

• prsu wrote:

DVB T2 mozes recimo samo sa jednog predajnika da gledas ... nikako nemozes da programiras recimo AVALU i COT u isto vreme !

Koji softver koristiš? Ukoliko je poslednji, pokušaj ranije verzije, ovog problema nije bilo. Kad budem imao vremena testiraću i ruske alternative. gisclub.tv/alternativnye-prosh…3fu0898thecps22evafgi0mi4

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • nekoliko programa? pa tebi i ne treba ni taj risiver mogao si uzeti od 30€

25 pozicija majstore, motorče pa biraš šta, želiš.
      naravno ako imaš lekić

ako ne i nemaš novca za to pametnije je bio amiko 8900 koji imam i bar bi imao free emu, strim online filmove i slično.

ovako sa tim risiverom dobio si da zavisiš od drugog za liste i za sve ostalo ali to je tvoja stvar a razlika je 20-40€
    • Upravo tako, ja sam kod svojih zamenio DM800HD sa Amiko 8840. Njima više odgovara ovaj drugi.

• Sta VI koristite 8840 COMBO samo za Zemaljske kanale... ?
      Pa ja koristim za 70 Zemaljskih kanala i 200 kanala sa Thora 8) recimo pa i ovo je komplikovano poslagat sad kad mjenjaju stalno frekvencije ...
      te zemaljske HR, HU, SER, te Satelitske ....
      Al AMIKO je igracka naspram DM-a
      To vam je kao i MERCEDES i FIAT ... mozes stici do cilja samo je pitanje kad i koliko udobno :D
    • Ja imam Amiko Mini Hd i ne gledam na njemu DVB-T2 jer ne podržava to,imam DVBT Strong 5203 ,već 3 godine i sa njime gledam HR kanale a i naše sam gledao do prošle godine,kad su napustili DVBT i prešli na DVB-T2.Ja inače nikada neću uzimati Dreambox pa čak i da mi džabe daju najnovoji model niti bilo koji drugi linux resiver ,jednostavno šta će mi kad ono što volim imam i na običnim resiverima
    • Da, samo što podržani Pinnacle PCTV nanoStick T2 290e koša od 70-90evra.