2 satelita - 12 stupnjeva razlika - 16e i 28e

• Na 60 cm anteni u centru ti neki transponderi uopće ne daju nikakav signal (recimo sky sport HD)...na 85 cm u centru meni rade OK ali ima trenutaka kada ima malih smetnji...razlog je vjerojatno da ti treba još veći tanjur jer nisu svi tp-i na točno istoj orbitalnoj poziciji niti im je snaga/pokrivenost jednaka...i još ti nije LNBF u centru...ja imam 28 u centru i 19 na pomaku i 19 prži iako su i tamo neki TP-i su dosta jači od drugih ali su svi unutar dobrog prijema...možda ipak da probaš 28 u centar?
    • mytbyte wrote:

jer nisu svi tp-i na točno istoj orbitalnoj poziciji niti im je snaga/pokrivenost jednaka

Razlika od 0.3° ne igra nikakvu ulogu na anteni od 85cm. Pokrivenost svih je približno jednaka za HR ako izuzmemo UK-beam. Snage nisu jednake pa ti treba antena s većim pojačanjem pošto su LNBi izmaknuti sa centra. Ali trebalo bi to radit ako se malo poigraš sa njima na šini, napred-nazad, gore-dolje.
      PANASONIC TX-P37X20E
      OPTICUM S60 HD
      NO NAME 90cm -> 13 <3 , 19 <3
    • Pa nemaju svi signali isti prag prijema, to ovisi dali je u pitanju DVBS, S2, QPSK, 8PSK, i koji je FEC. 1/2 radi na 2 dB a za 5/6 treba 6,5 dB.
      2,7m Laminas offset
      1,2m Channel Master offset
      90cm FIBO two reflector gregorian offset (93,5E-58W)
      90cm Tele system offset (93,5E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Ma da, centar tanjura mi je na 22e.
      Inače, vidi se mala razlika u kvaliteti signala vezano za transpondere 28.2e / 28.5e, ali svi su gledljivi, i kada nema kiše svi transponderi imaju barem minimum 50% kvalitetu signala, i na najslabijima.
      Zato me i čudi da kvaliteta padne na 0% kada je kiša. Tada mi jedino rade CNN, Sky news i još par programa.
      Dakle, nastave funkcionirati samo transponderi 12207 V, 12051 V... i to je uglavnom to.
      Čudno da je baš tolika razlika u snazi između pojedinih transpondera.
      I to da kvaliteta padne sa 65% na 0%, tj. da kiša potpuno smanji jačinu signala sa astre 28e.
    • Ti očito ne čitaš šta sam ti napisao X( , tih 65% ti je prag prijema, on može na nekim kanalima biti 20% ili 75%, sve u zavisnosti o baždarenju skale. Kad dođe lošije vrijeme potrošiš svu rezervu signala nema više prijema... Ako ti je rezerva na 16E veća nego na 28,2 smanji razmak prema Astri i pojačaj signal
      2,7m Laminas offset
      1,2m Channel Master offset
      90cm FIBO two reflector gregorian offset (93,5E-58W)
      90cm Tele system offset (93,5E-58W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Mislim da ti ne čitaš što sam napisao u postu na dnu 1. stranice: jačina signala kod oba lnb-a je 90% a kvaliteta signala kod oba je 65%.
      Ali dobro, znači vjerojatno zbog slabog signala prilikom kiše nestane slika i to je to.
      Meni jedino nije jasno zbog čega na eutelu na 16e onda ostanu svi programi normalno raditi.
      Mislio sam da će netko predložiti da provjerim kablove, konektore na lnb-u, eventualne smetnje i slično.