OpenATV image

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nisam se dobro izdrazio..ne podrška za sr.titlove nego nemogućnost odabira sr.prevoda na dugme audio..na 4,2 novijim verzijama ne radi ta opcija više..barem kod mene ne radi..
      I ne postoji 4,3 verzija za originalne dm800se risivere...barem ga nema za skinuti na njihovom forumu.
    • Konačno sam uspeo da na novoj verziji OpenAtv od 27.02.2015 dobijem titlove :thumbup:

koliko muka ali isplatilo se na kraju,potrebno je uzeti iz nekog imagea od npr. 15.01.2015

file koji se zove keymap.xml ubaciti ga u novi image i radiće odabir za titlove na 2x žuto

dugme.. :P
    • Kolega zar ne misliš da to već nisam probao?
      Naravno to što mi ti kažeš ne pomaže u ovom o čemu sam ja pisao,
      instaliraj najnoviji OpenAtv na dreambox i daj skrinšot gde ti piše
      odabir prevoda za HBO HD npr. na Polarisu?
    • Izgleda da se nismo baš dobro razumjeli, dakle u pravu si da se na žutoj tipki na ovom imageu ne može dobiti odabir srpskog titla na Polarisu, ali ako podesiš onako kao na slici onda ti to niti ne treba jer ti se srpski titl automatski pokreče ;)

Nego molim te ako provališ kako na ovom imageu promijeniti skin onda molim te napiši to ovdje jer za mene je to još uvjek naučna fantastika ;(
    • Ludi Pera wrote:

ali ako podesiš onako kao na slici onda ti to niti ne treba jer ti se srpski titl automatski pokreče (

ok,ajd da kažemo da ih delimično i po nekada na HBO HD i možeš dobiti tako,a sada ajde prebaci na HBO sd i reci rezulate?

Ludi Pera wrote:

Nego molim te ako provališ kako na ovom imageu promijeniti skin(

Setup/System/Extended System/OSD settings/Skin setup/Default ili Metrix HD mi nudi samo..

ja zbog male memorije (nisam instalirao ni fleš expander ni meoboot) ne mogu instlairati još neki skin,
      ali mislim po svoj logici da bi trebao biti ovde... :thumbup: pozz.

The post was edited 2 times, last by mstevanic ().

• Sve to radi i na dm rekoh preko plugina podesiš za daljinac koje hoćeš dugme za bilo koju funkciju da radi i snimiš tj napraviš sopstveni keymap.xml

I ne vidim razlog ovo što sam napisao da mstevanic brišeš.

Ako nije jasno kako to napraviti za bilo koji risiver reci da vam napravim tutorial a ne vratio si na stari keymap i izmislio si toplu vodu :D
    • mstevanic wrote:

Ludi Pera wrote:

ali ako podesiš onako kao na slici onda ti to niti ne treba jer ti se srpski titl automatski pokreče (

ok,ajd da kažemo da ih delimično i po nekada na HBO HD i možeš dobiti tako,a sada ajde prebaci na HBO sd i reci rezulate?

Ludi Pera wrote:

Nego molim te ako provališ kako na ovom imageu promijeniti skin(

Setup/System/Extended System/OSD settings/Skin setup/Default ili Metrix HD mi nudi samo..

ja zbog male memorije (nisam instalirao ni fleš expander ni meoboot) ne mogu instlairati još neki skin,
      ali mislim po svoj logici da bi trebao biti ovde... :thumbup: pozz.

Tom metodom radi i na hd i na s hbo mada to nije suština pitanja i nije rešenje za ako hoću primer odabir titla engleski ili francuski jer tom opcijom dobija se glavni titl koji je stavljen prvi u listi.

To je objasnjeno u evo temi kada menjas lisre kanala da je to dobra stvar jer ne moraš birati svaki put kod nove liste već staviš auto srpski a drugi hrvatski i lista detekt automatski na bulsatu srpske titlove a primer na max hrvatske.
    • Ja sam pitao kako može da se uradi a ti spamuješ temu kako na EVO to sve radi?
      I zašto se ti onda nisi našao pametan pa da si ovo rekao da probam umesto što si
      napisao da ne znaš? Tutorijal možeš napisati čisto zbog drugih ja sam to svakako
      kao što vidiš rešio.
    • Pa da si objasnio o čemu se radi mozda bi i nasao pre tebe.

Otvorio si temu openatv i u prvim postu niti si naveo koji risiver ni ništa a tvrdiš da su izbacili opciju titla.

Tek kada sam odgovorio da nisu izbacili naveo si da je dm800 u pitanju.

A osnova je za image za daljinski plugin multiquick buton koji radi na svim enigma2 a sta ako u nekom image nema search dugme u primer dd subtitleru ili treba mi txt dugme na drugom mestu na mom daljincu ili bilo sta drugo ???

Plugin je lagan za rad i programiraš funkciju svakog dugmeta šta želiš da radi.

Kada formiraš dobije se nov keymap.xml koji jednostavno legne na mestocstarog sa nivim funkcijama dugmadi koje kreiraš.
    • commando wrote:

Pa da si objasnio o čemu se radi mozda bi i nasao pre tebe.

Otvorio si temu openatv i u prvim postu niti si naveo koji risiver ni ništa a tvrdiš da su izbacili opciju titla.

A osnova je za image za daljinski plugin multiquick buton koji radi na svim enigma2 a sta ako u nekom image nema search dugme u primer dd subtitleru ili treba mi txt dugme na drugom mestu na mom daljincu ili bilo sta drugo ???

Plugin je lagan za rad i programiraš funkciju svakog dugmeta šta želiš da radi.

Kada formiraš dobije se nov keymap.xml koji jednostavno legne na mestocstarog sa nivim funkcijama dugmadi koje kreiraš.

commando wrote:

Pa da si objasnio o čemu se radi mozda bi i nasao pre tebe.

1.Nisam ja otvorio temu,
      2.titlove jesu izbacili zato što ih više nema u novim verzijama za dm800/se
      3.tema je o openatv za dreambox/enigma/enigma images2 a ne o evo risiverima,
      4.savet: čitaj bolje manje ćeš grešiti.
    • mstevanic wrote:

Konačno sam uspeo da na novoj verziji OpenAtv od 27.02.2015 dobijem titlove :thumbup:

koliko muka ali isplatilo se na kraju,potrebno je uzeti iz nekog imagea od npr. 15.01.2015

file koji se zove keymap.xml ubaciti ga u novi image i radiće odabir za titlove na 2x žuto

dugme.. :P

Mstevanic bio bih ti zahvalan ako bi mi poslao taj keymap.xm ili link na stariju verziju Openatv. Ja sam našao samo one poslije 15.1. Unapred zahvaljujem