Titanium ASC-1 Positioner

• Ako ćemo uzeti tvrdnje većine vlasnika sa štapnim motorima tipa Venture, SuperJack, Powermax, AJAK ali s njim je imao problem što Brian nerado priznaje, to je riješio softverski i vlasnici ASC1 tvrde da nemaju nikakvih odstupanja niti dodatnih impulsa onda i to treba uzeti u obzir. Ja bih ga rado ispitao sa jednim štapnim motorom od gore navedenih pa ću onda moći sigurno tvrditi da li je to gore samo tlapnja ili istina.

Konkretno mogu reći da sa SMR-1224 ima trzavica, pogotovo ovaj soft sa 199 pozicija. Onaj stari firmware v20140227v2 sa SMR-1224 radi jako malo odstupanja, jedino je sada problem vratiti se na stari soft. Brian je isto priznao da problem postoji ali dalo bi se softverski sve riješiti samo da ima SMR-1224 na testiranju. Možda mu ga nagodinu pošaljem pa vidim da li će uspjeti riješiti. :) Nakon što sam stavio oklopljeni kabel na S1/S2 i dosta stvari podesio mogu bez problema od 16E do 60E i vratiti se natrag na isti signal što znači da nema odstupanja ali ponekad promaši što vidim po signalu i što je majka kako je bilo.

Polarizacija kod mene radi OK, samo su impulsi problem.
      1.DM800se SIM Ferrari x 2TBHDD-Gibertini 105-(70.5E-30W)-Moteck SG-2100-LNB Protection-Inverto Ultra HG (2010) 2.D-15 WI-FI x 2TB HDD-Gibertini 150 (C/Ku)-SMR-1224 (EL)-ASC-1 Positioner-Moteck VBOXIII+5V Sensor-Spaun SUR-420 WSG-Spaun Spoax111-Offset Scalar Ring-COROTOR Wideband LNB C (3.4-4.2GHz)-LNB Inverto Ultra HG Twin (2013)-LNB Inverto Pro Circular (2014)
    • Ma, jesi samo sam Ferdi replicirao jer sam mu ostao odgovor dužan ali dodao bih ovo...

Polarizacija kod ASC1 nije problem jer je to riješeno opozivom modela iz prve serije koji su imali tvorničku grešku bez serijskih brojeva a na prvoj i drugoj stranici ove teme može se pogledati shema koju sam stavio i točan opis kvara. Nisam čuo nikoga da se kasnije još žalio na to pa mislim da polarizacija više nije upitna, ujedno niti je to kod mene ikada bio problem.

Što se imuplsa ti će sklon sam uvjerenju da ih ASC1 sa većinom današnjih štapnih motora nema, koje sam nabrojao u prethodnom postu. Von Weise je isto riješio kao i motor AJAK a koliko vidim sa EGIS-om radi bez problema pa sam uvjeren da vlasnici ASC1 u takvoj kombinaciji nemaju problema s impulsima i ne bi sigurno iznosili suprotno jer kakva im korist od toga.
      1.DM800se SIM Ferrari x 2TBHDD-Gibertini 105-(70.5E-30W)-Moteck SG-2100-LNB Protection-Inverto Ultra HG (2010) 2.D-15 WI-FI x 2TB HDD-Gibertini 150 (C/Ku)-SMR-1224 (EL)-ASC-1 Positioner-Moteck VBOXIII+5V Sensor-Spaun SUR-420 WSG-Spaun Spoax111-Offset Scalar Ring-COROTOR Wideband LNB C (3.4-4.2GHz)-LNB Inverto Ultra HG Twin (2013)-LNB Inverto Pro Circular (2014)