UBUNTU

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Hvala. Probao sam jučer prenjeti ono sa tvog prvog linka. Prenosilo se ( i prenijelo???? ) ali ne vidim ga nigdje. Reci mi još, koje su prednosti pred windowsima. Ja sam u vezi toga čista tabula raza.
    XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
    GIB - 100 cm
    INVERTO ultra black single
    74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
  • Najveća prednost je što je besplatan, druga prednost je što ga virusi ne zahvaćaju toliko jer hakeri nisu toliko zainteresirani za njega pošto je slabo rasprostranjen.
    Mane su mu da ga ne koristi puno ljudi pa ni programa nema toliko koliko ima za win, a ovih programa što ima jednostavno nisu toliko kvalitetni. Slab je sa igrama, dosta je teško ili ne moguće naći drivere za dosta toga...

ali za običan rad na njemu office, surfanje, filmovi... je i više nego dobar...
  • tacno tako,za obicanog korisnika kome treba stabilan i siguran Net,Multimedia(XBMC),vise nego dobro...cak sam mom tastu kome samo treba za surf,Skype,Youtube,FB,ubacio pre dve godine Ubuntu 10.04...eno ga radi,ne gase ga dve godine..:)
    i do sada nisam naisao na kantu(PC),da nije poznao sve osnovne drajvere,koji mu trebaju(Lan,Wifi,Audio)...a eno kolega kupio pre par meseci novi laptop neki HP(oko 500 eura)..ubacili Win7....jedva nadjosmo drajvere za Lan i WIFI,a da ne pominjem Bluetooth,ili slot za memorisku karticu...(uz laptop ne ide nikakav Instalacioni CD)Strasno...ja mu predlozim da probamo Ubuntu Live CD...i naravno sve odmah radi..:)...OK covek hteo Win....
    Wetek 4K/LibreElec
    GigaBlue Quad Plus/PurE2
    Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
    SlingBox Pro
    ChromeCast
  • Hvala svima, ali mi još uvijek nije jasno, dali se prenio ili nije. Na završetku dobio sam pitanje, dali hoču ( sliku???? ) zapisati na ploču ( CD, DVD???? ). Poslije toga ništa. I nisam baš uvjeren da se svuda može skinuti besplatno.

Btw: Treba mi manje više samo za surfanje netom. Filmove ne skidam, tu i tamo koji muzuički video.
    XYZ

AMIKO DM3800
    GIB - 100 cm
    74,9E do 45W

• tmurgel1 wrote:

Moraju li se windowsi najprije deinstalirati? Laptop mi je HP 630.

Čitajući tvoje postove u računalnom podforumu stekao sam utisak da nisi sa kompjuterima "na ti". Moj savjet ti je da se okaneš ćoravog posla po pitanju linux-a jer tvoji komentari svjedoče da jedva windowsima barataš. Ali ako baš žarko želiš, Mint je svakako i moja preporuka. I ne očekuj čuda, već probleme, naročito po pitanju hardverske kompatibilnosti.
    PANASONIC TX-P37X20E
    OPTICUM S60 HD
    NO NAME 90cm -> 13 <3 , 19 <3
  • membrana wrote:

tmurgel1 wrote:

Moraju li se windowsi najprije deinstalirati? Laptop mi je HP 630.

Čitajući tvoje postove u računalnom podforumu stekao sam utisak da nisi sa kompjuterima "na ti". Moj savjet ti je da se okaneš ćoravog posla po pitanju linux-a jer tvoji komentari svjedoče da jedva windowsima barataš. Ali ako baš žarko želiš, Mint je svakako i moja preporuka. I ne očekuj čuda, već probleme, naročito po pitanju hardverske kompatibilnosti.

Tvoje je pravo da misliš, što god te volja. Ako ti nije namjera pomagati, možeš se i takvih sudova te komentara suzdržati.
    XYZ

AMIKO DM3800
    GIB - 100 cm
    74,9E do 45W

• ja imam windows 7 ultimate,imam laptop hp 650,nism baš bio iskusan sa kompom ,ali sam se upustio u avanturu sa Ubuntuom 13.10,i za vrlo kratko vreme sam ušao u štos,pazi ovako-ubuntu mozes instalirati direkno iz windowsa,idi na ubuntuovu stranicu i skini Wubi i sa njim ces skinuti i ubuntu,prilikom paljenja kompa bice ti ponudjeno koji operativni sistem zelis da koristis win ili linux,da bi ti bilo lakse imas u podesavanjima linuxa opciju prevodjenja na Hrvatski ili Srpski jezik tako da ce ti to olaksati dosta,nije komplikovano ,slobodno se upusti u avanturicu sa linuxom,ja polako prelazim definitivno na linux i izbacujem win zauvek,pozdrav
  • Senka45 wrote:

ja imam windows 7 ultimate,imam laptop hp 650,nism baš bio iskusan sa kompom ,ali sam se upustio u avanturu sa Ubuntuom 13.10,i za vrlo kratko vreme sam ušao u štos,pazi ovako-ubuntu mozes instalirati direkno iz windowsa,idi na ubuntuovu stranicu i skini Wubi i sa njim ces skinuti i ubuntu,prilikom paljenja kompa bice ti ponudjeno koji operativni sistem zelis da koristis win ili linux,da bi ti bilo lakse imas u podesavanjima linuxa opciju prevodjenja na Hrvatski ili Srpski jezik tako da ce ti to olaksati dosta,nije komplikovano ,slobodno se upusti u avanturicu sa linuxom,ja polako prelazim definitivno na linux i izbacujem win zauvek,pozdrav

Vidi, ne vidim da bi bilo zaista besplatno. Na stranici, na kojoj sam htio skidati, pitaju me, koje funkcije želim ( ako sam dobro razumio ), da ih odaberem i shodno odabiru platim pre skidanja. Može li neki link na PP za skidanje? Hvala puno.
    XYZ

AMIKO DM3800
    GIB - 100 cm
    74,9E do 45W

• Svakako potpisujem gore navedeno jer distra je besplatna i dobro odradjena a ne troši puno resursa i radi na manje zahtjevnim računalima. Kako prestaje podrška za XP a zadnjihnekoliko godina sam na XP SP3 prelazak je neminovan ali nikada više na Win. Podrška je odlična i razvojno ide naprijed.
    Kamen, krš i maslina
    vino, ganga, Neretva
    sve to ima zemlja ta
    moja Hercegovina.
  • Re: UBUNTU full fre

skini sa linkova koje sam ti dao,i ne opterecuj se placanjem...a ako znas sam da narezes image...mozes prvo da probas i ubuntu live...pa da vidis malo kako to izgleda....

Sent from my TALK_5H using Tapatalk 2
    Wetek 4K/LibreElec
    GigaBlue Quad Plus/PurE2
    Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
    SlingBox Pro
    ChromeCast
  • suština je da mu vi ne mozete objasniti kako to radi.
    kada mu čovek gore kaze da nije na ti ni sa win a kamoli linux, on se ljuti. A vidi se po pitanjima o win da ne poznaje ni 30% win tj osnovne stvari.

linux bi za njega bio bauk u pravom smislu te reci.

uz to i konstatacija skidao je linux ali ne znam da li je skinuo.

pa imaš down folder pa pogledaj ima li iso slika u njemu.