Pinned VU+ Solo2 clone - time bomb

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• VU+ Solo2 clone - time bomb

Danas su pokrepali mnogi Solo2 klonovi (sa upgrejdanim driverima). Ako ganjate box na proslogodisnjim driverima, nikako ga ne upgrejdajte.

Evo i reakcije proizvodjaca:

Susan Lui:
      04:09 Apr 19,2014
      hello friend.
      the problem is not for the box, I think it is for the server or the software, all the solo 2 in Europe can not work in the same time..
      many customer from different country tell me the same probelm. i think the software is crush. a Germany customer tell me that it is not just my company solo2 cant work.
      all the solo2 solo(vu product ) cant work. my engineer will look for the problem.
      i am waiting for his reply. sorry. pls give me time to solve it.
    • Nikada ni jedan prijemnik neće "krepat" ako znaš što radiš. I ne vidim svrhu automatskog update ako svako malo izlaze novi pach Image.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • NenadX
      Znaci tebe su Mirine bombice uplasile :D Oni jos nisu svjesni kako će ih kinezi unistit dokraja :)
      A sto se tiće drivera teska kemija eto bombu su uradili to je sve :D

A gospar Miro se malo više presxxxva kad promjeni team istinu o VU- ce sam napisai ,eto takvi su ljudi prevrtljivo kao i ovo vrijeme nazalost :D

The post was edited 1 time, last by Jole ().

• Postujem volju svakoga da zastiti svoju imovinu ali ni u kom slucaju ne mogu da shvatim bezobrazluk da se neko drzne da usnistava tudju imovinu.
      Vu+ prodaje svoj HW I isporucuje E2 sa svojim driverima za njihov HW , oni jedino na sto imaju prava je da onemoguce njihove driver da podrzavaju njihov originalni HW, a ni u kom slucaju nesmeju unistavati I onesposobljavati E2 ili brisati sadrzaj flasha - jer time postaju veci kriminalci od onih koji su im kopirali HW.
      To mu dodje kao recimo kad neko klonira kreditnu karticu I ubaci je u bankomat, system detektuje da je fake I aktivira mu bombu koja mu raznes ruku ??? jel to normalno ??? ili ce aktivirati system zastite , dojavu policije, hapsenje , sudjenje.... aktivirace legalne mehanizme zastite.
      Ili recimo neko pokusa kloniranom kreditnom karticom sa svog laptopa kupiti nesto , stranica gde kupuje (predpostavimo da moze da) izazove eksploziju laptopa onoga koji je pokusao nelegalno izvrsiti transfer novca !!! ko je tu veci kriminalac ??? ili je logicnije da aktivira legalne mehanizme zastite kao u predhodnom primeru ???
      Sta banke koriste da bi se zastitile ? - ulazu u tokene koje njihovi korisnici koriste pri online placanju, tako da umesto da vam spale laptop ili mobitel kojim placate - oni vam odbiju transakciju ukoliko nemate validni rsa kod koji generise token koji su vam dali :)
      To isto mogu koristiti I firme koje proizvode risivere, a I koriste usb tokene, (ne bi da navodim gde se takvi tokeni koriste jer ne bi ostavljao prostora provokatorima da se odma jave ;) )
      Ali Vu+ je procenio da bolje da zastede koji euro I ne ubacuju zastitu koju koriste I banke , sto podrazumeva visoki nivo sigurnosti, I da im je isplatljivije da se prema kriminalcima ponasaju istim kriminanim metodama da nekazem jos gorim metodama, jer svojim potezima ne nanose direktnu stetu onih koji su ih kopirali vec onima koji su posteno platili za taj risiver pritom nemogu biti 100% sigurni da je korisnik bio svestan da je platio klona ili ne.
      U svakom slucaju - definitivno dno dna od jedne firme koja je do pre neku godunu krila noge I nije se nigde pojavljivala jer je bila svesna da cini nevidjeni kriminal , sigurno se dobro secate da nije se uopste zvanicno znalo ko stoji iza Vu+ , a zasto ? I to vam je dobro poznato , e sad ista ta firma se drznula da deli pravdu , ali kakvu - kriminalnim metodama zastite ?
      He he , ubijte lopova , nema potrebe od policije I sudjenja ;)

pozdrav,
    • Savršena anti-reklama za VU+. Poslije ovoga samo hrabri ( da ne kažem pomalo suludi :) ) će kupovati VU+ prijemnike pogotovo oni koji teško razlikuju origigi od klonova. Neka im je sa srećom u daljnjoj prodaji a znam kome neće više prodavati mu*a pod bubrege.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • Kad kupujes neki aparat, pa tako i sateliski box, uz aparat ide garancija i uputstvo. Nakon kupovine, prva stvar koju kupac treba uraditi je procitati uputstvo. Koliko ja znam za risivere sa enigmom, dolazi uputstvo jedino za original image. Znaci ne postoji mogucnost, da nekome ko ne zna sta je kupio i sta je enigma i image, risiver hardverski bude unisten na ovaj nacin pogotovu to vazi za ove nase prostore, gdje samo zanemarljiv broj ljudi cuo za enigmu. Oni koji znaju da kupuju clona, svjesno ulazeci u rizik,ako im se desi ovo sto im se desilo, moraju kriviti sami sebe najvise, a onda onoga od koga su kupili, ako im je isporucio risiver sa neodgovarajucim imageom. Ako misle da im je Vu+ nezakonito nanio stetu, neka ih tuze,ako su u pravu dobice odstetu . Sto se tice morala, toga u biznisu nema nigdje.Trenutno je za ljude koji imaju pare nabolja kupovina Vu+, Dreambox-a i Gigablue, original risivera, stim sto VU+ ima najbolju podrsku, a to je uz soildan hardver najvaznije. Usput volio bih znati koji se original risiver sa enigmom2, moze kupiti za 100 eura kod nas u Bosni.
    • @mmusanov original teško ,jedino je amico tu negdje cjenovno(neki ga hvale a neki osporavaju)i optibox ,nešto skuplji.ponuda se uglavnom svodi na dreambox clonove,cloud ibox2,skybox i slično.originale koliko znam slabo ko i kupuje.juče sam dobio na probu,za prijatelja,ovaj ibox2.plaćen oko 200km,openpli u njemu došao,popularni plugini,za sada radi stabilno.na oko ništa posebno,daljinski grub kao kamen ali radi...za to para svakako vrijedi.što se konkretne teme tiče i nama su prodavali dream 500s pod original(tako je tvrdio prodavac),kad ono-adios amigo. sad se uglavnom zna šta se kupuje,i ima i za svačiji džep i ukus.pa ko voli-neka izvoli.

VU+DUO2
      DM 500HD +USB
      DM 500HD V2
      DM 500S
      LACIE D-NEXT QUADRA2 2TB
      GIBERTINI+INVERTO BLACK +MOTOR
      PANASONIC 50GT30E
      ONKYO TX NR 616 BOWERS&WILKINS M1+ASW610 SUB
      SAMSUNG ATIV BOOK 6
    • Sve je to uredu ljudi moji ali neće meni Miro ili Andrija ili bilo tko određivat di ću ja potrošit svoj novac ,ja mogu kupit šta oču :)A sad stvarno nikad nebi imao želju za VU+- reciverima ni klonovima ni orginalima.Ovo je vrh šta su uradili ne prodavačima ne kinezima već običnim ljudima ,KATASTROFA firma nikakva a gazda poznati lopovčina :D
    • Jole wrote:

Sve je to uredu ljudi moji ali neće meni Miro ili Andrija ili bilo tko određivat di ću ja potrošit svoj novac ,ja mogu kupit šta oču :)A sad stvarno nikad nebi imao želju za VU+- reciverima ni klonovima ni orginalima.Ovo je vrh šta su uradili ne prodavačima ne kinezima već običnim ljudima ,KATASTROFA firma nikakva a gazda poznati lopovčina

Ne vidim kako bi neko, nekome mogao određivati sta ce kupiti, pa valjda svako svojom glavom upravlja. Miro je jedan fin gospodin koji je puno doprinio sat sceni. Svaki gazda da bi bio gazda mora biti lopov.Ovo nije katastrofa, ni ti je za zaljenje neko ko moze dati 300 eura za sat box.Katastrofa je ovo sto se desava oko nas.
    • Je mozda on fini gospodin koji radi za svoj đep :D a isto tako i oni koji ga podržavaju :) Ja ga nemam ni klona ni orginal ali postupke nepodržavam i ende, i još uz to me maknu sa foruma zbog vrijeđanja uglednih gospoda i još uglednije firme koja ubija tuđe recivere heh :(

Edit
      Ja sam sebi nemogu dozvolit da me tako ugledna gospoda ponižavaju i jos me baniraju radije na takvim forumima necu uopce bit :)
    • vidoviti shaban wrote:

@mmusanov original teško ,jedino je amico tu negdje cjenovno(neki ga hvale a neki osporavaju)i optibox ,nešto skuplji.ponuda se uglavnom svodi na dreambox clonove,cloud ibox2,skybox i slično.originale koliko znam slabo ko i kupuje.juče sam dobio na probu,za prijatelja,ovaj ibox2.plaćen oko 200km,openpli u njemu došao,popularni plugini,za sada radi stabilno.na oko ništa posebno,daljinski grub kao kamen ali radi...za to para svakako vrijedi.što se konkretne teme tiče i nama su prodavali dream 500s pod original(tako je tvrdio prodavac),kad ono-adios amigo. sad se uglavnom zna šta se kupuje,i ima i za svačiji džep i ukus.pa ko voli-neka izvoli.

Ja sam dm 500s platio u Digitalisu 180 eura, niko mi nije rekao da nije original. Sasvim slucajno sam nabasao na program za promjenu mac adrese i stavio onu sto je bila u orginalima. Prvi image koji sam ubacio je bio onaj sa time bomb-om,ali kako je mac adresa promijenjena na vrijeme nista se nije desilo.A da je i riknuo ne bi trazio pomoc od gazde Dreama vec od gazde Digitalisa. Amiko nije vrijedan pomena, cloud isto podrska nikakva. Optibox ,e sto se toga tice imam nekog iskustva.Bratu sam kupio opticum ax-odin sto bi trebalo biti otprilike isto.Placeno 130 eura ,podrsku proizvođaca nema nikakvu,svi image rađeni na bazi opli-a, ciji tim uopste ne daje podrsku za opticum.Umjesto da bude pokretni sistem ,sada je nepokretni jer ne moze okrenuti motor.Kad god iskljucis box iz struje.moras nanovo startati cam. Poslije svakogog iskljucenja iz struje ,da bi uspostavio mrezu moras jedno 20 ukljuciti i iskljuciti lan kabal, ako odes na radio listu ne mozes vratiti na tv itd.Box kupljen prije tri mjeseca ,nikakvih drajvera novih ni fiksa, ali bitno je da je jeftino "samo" 130 eura nizasta.
    • Jole wrote:

Ja ga nemam ni klona ni orginal ali postupke nepodržavam i ende, i još uz to me maknu sa foruma zbog vrijeđanja uglednih gospoda i još uglednije firme koja ubija tuđe recivere heh

Ja imam klona solo v2.0, na svakom novom image-u, poslije nekog vremena, cak i ako stoji na istom kanalu, kad prebacim na neku drugu frekvenciju nemam signala,i moram cupati kabal iz struje,to je zbog drajvera.Kad odees na stranicu ferari tim i upitas,sto ne radi nesto sto radi na originalu oni ti fino odgovore ,pa kupi original.I sta bi ja sad trebao zbog toga mrziti Kineze.Ako bi izasao neki klon vu+ koji radi dobro a u mojoj je plateznoj moci opet bi ga kupio.