Pinned VU+ Solo2 clone - time bomb

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Iskrivljuješ stvari ovdje se radi o krivičnom djelu uništavanjem tuđe imovine legalno kupljene,ja nepodrzavam VU+ a kineze podrzavam i nek samo prave sto vise klonova bit ce jos jeftiniji a VU+ će propast u to sam uvjeren :)

Edit!

Da malo pojasnim tko god je stavio noviju IMG nije mu crko reciver odmah nakon ubacivanja vec nakon 2-3 mjeseca nije pisalo upozorenje da ima nesto sto ce unistit vas reciver ,to je potpuno nelegalna radnja.
    • Čemu ovolika polemika ? Zaobidji VU i riješio si problem i spavaš ko beba. Ima još boljih E2 prijemnika od pljusa.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • Jole wrote:

cigo
      Obzirom na počinjeno djelo bi odgovarali bi :) ti dođes na SUD s računom da si kupio reciver a ovi su istog unistili ,nemaju po nijednom zakonu pravo to učiniti NITKo pa ni VU- , jedino što mogu je onemogučit korištenje tog njihovog softwera nista više :)

Nisu ga unistili oni nego ti sto si svasta trpo u njega
      TT 1600
      TBS 5925
      Blind scan pro
      Gibertini 1,5 m
    • Jole wrote:

Obzirom na počinjeno djelo bi odgovarali bi ti dođes na SUD s računom da si kupio reciver a ovi su istog unistili ,nemaju po nijednom zakonu pravo to učiniti NITKo pa ni VU- , jedino što mogu je onemogučit korištenje tog njihovog softwera nista više

Pa u cemu je problem, racun u sake i zurno na sud, eto ljudima para, a Vu+ ode u propast.
    • Ajte nasmijavajte me jos malo nisu unistili samo su ga onesposobili da se vise nemoze koristit uopce ,dajte ljudi shvatite da oni nisu upravu i da bi odgovarali na SUDU 10000% ti kao fizička osoba si zasticen na sudu jer nisi nista ukrao vec kupio,a oni kao firma bi dobili hebačku kaznu za to djelo....

Ja ga nemam niti cu ga ikad imat ne zato sto nemogu već necu krs i smece u svoju kucu :)
    • ​mmusanov Mozda jeftinijih, boljih tesko.

Porediš HW pljusa sa AzBox, GigaBlue, DreamBox V2, .... Ili se šališ ili si neupućen. Ako se šališ, prolazi ti nekako a ako ozbiljno misliš progooglaj malo HW tehničke specifikacije pomenutih prijemnika.
    • SATmax wrote:

Porediš HW pljusa sa AzBox, GigaBlue, DreamBox V2, .... Ili se šališ ili si neupućen. Ako se šališ, prolazi ti nekako a ako ozbiljno misliš progooglaj malo HW tehničke specifikacije pomenutih prijemnika.

Uopste se ne salim, a malo gore sam vec pomenuo uz Vu+ ,Dream i Gigablue kao najbolji izbor.Sto se tice HW i cijene, Gigablue ako nije bolji nije ni losiji od Vu+, ali mu je softverska podrska slabija. Dream V2 je preskup, barem za mene. A za AzboX ,e od njiha bi Vu+ trebao kupiti softver, bili bi sigurni i bez time bombi.
    • OpenATV, OpenRSi,... sve bazirani Image-i na OpenPLi-ju a podrška za GigaBlue prijemnike. A usporedjivati GB HW sa VU+ HW je smiješno pogotovo Quad modele ili DM V2. Ima tu još E2 prijemnika sa boljim HW karakteristikama i dobrom podrškom.

Da rezimiram:
      VU je nekome limit a nekome do koljena. Osobno sam ovaj drugi.
    • Da dodam i ja.

Vi očigledno ne razumete poentu.

Ako imate novca da razbacujete i svake godine dajete po 500-600€ za risiver svaka čast, verovatno se i takvi bave nekim krimi radnjama.

Ako je neko kupio risiver clon jeftinije i imao podršku 3 god šta je fazon uništiti sad sve clonove?

A i vi što hvalite gigablue isti ste ko i ovi iz vu isto su i oni takvo počeli sa podrškom i copy od dm i mixanjem bez uopšte svoje podrške i tima.

I odmah kada nema rešenja ajd pređite na ply

Pa ljudima iz ply treba dati medalje sve ste od njih kopirali u svoje image.

I ne znam kako mozete porediti vu uno primer i 800 hd se razlika je na 80% dupla u korist vu hardwera

Da ne pričamo o novim vu+ duo2

Kazite damiru da napravi time bomb u dd subtitler softverski i pobite sve risivere ili u epgimport te bolje plugine i završili ste priču 90% ljudi vam ne bi kupilo ni orginal ni clon risiver.
    • Eh kad smo kod Aliena to smo mogli odavno rijesiti ali nema volje oni koji na njima zarađuju,i onda sam i ja izgubio volju :) Ma necu vise pisat jer nevrijedi ali 100% bi ja i moj pajdo to rijesili odavno ,Njemci nisu zainteresirani za Polaris a ni drugi teamovi ,nije da se nemoze to rijesit moze :)

Evo ti primjer ja sam totalno unistio 3 HDD od kompajliranja ,a koliko sam potrosio vremena i struje zdravlja necu o tome,nekima je samo u interesu nekoga iskoristavat a da ga nista nekosta to tako neide :(

The post was edited 1 time, last by Jole ().

• @Jole
      Nemojmo mesati Lojalnost i pokvarenost
      - Miro je lojalan timu i normalno je da zauzima takav stav, dok ove ostale koje si spomenuo ili aludirao (ne vredi im spominjati imena jer svi znaju sta su uradili kad su shvatili da im nije mesto tu na nasem SF-u pa su kukavicim potezima pokusali da prevare ljude... tako da jednostavno ne vredi spominjati taj sljam a kamoli osecati se uvredjenim od takve bagre, kuliraj brate , shvati , ne moze te uvrediti neko ko jednostavno ne postoji , pardon - ne vredi da postoji i u virtualnom i u pravom zivotu)
      Tako da, kako je cigo rekao - nemojmo spominjati osobe koje nisu tu prisutne - jer jednostavno - ne vrede ni pisati ni jednu rec o njima ;)
      Vratimo se temi...
      U podpunosti se slazem sa tobom da nemoze neko da mi nalaze sta cu da kupim i nema niko prava da mi unisit MOJU imovinu koju sam posteno platio.
      Ako je neko detektirao da su mu kinezi klonirali uredjaj - nek onemoguci klonera da to radi jos u startu - zastiti uredjaj kako sam vec opisao , tako da kinez ne bi mogao u startu prodati klona jer ce zastita onemoguciti uredjaj da uospte proradi, a ne da cekaju da kinezi prodaju robu pa onda udri po kupce.
      I sta su postigli ?
      Ostetili najobicnije kupce, one koji nemaju dovoljno love da kupe original, one koji su jedva sakupili para da mogu bar malo da uzivaju kao ostali.
      Sta su postigli ?
      Jesu li sprecili klonove ? - nisu, jer su dozvolili da toliko klonova izadju na trziste - sada ti sto su ih prodavali a i oni koji ih proizvode - dace sve od sebe da zaobidju zastitu i ponude resenje.
      I ko je stradao ?
      Onaj koji je najmanje kriv i duzan.
      Sta su postigli - unistili sami sebe etiketirajuci se kao zlocinci koji kradu/unistavaju vlasnistvo od ljude sa natkim dzepom.
      I ti Jole vredjas se od tamo neko go*no od coveka koji je uzelo lovu da ih stiti (pardon dobilo risiver free) a proglasilo samog sebe za nekog Admina.... ma daj Jole , budi ozbiljan, ignorisi bagru bre ;)

pozdrav,
    • cigo wrote:

Jole wrote:

cigo
      Obzirom na počinjeno djelo bi odgovarali bi :) ti dođes na SUD s računom da si kupio reciver a ovi su istog unistili ,nemaju po nijednom zakonu pravo to učiniti NITKo pa ni VU- , jedino što mogu je onemogučit korištenje tog njihovog softwera nista više :)

Nisu ga unistili oni nego ti sto si svasta trpo u njega

U Vu- su ljudi i stavljali image za te resivere i nisu trpali svašta, ali im je ta bagra i namjestila time bombu samo zato jer su klonovi. Nekad sam podržavao Vu- ali sad mogu samo reči da su obična gamad.