Pinned VU+ Solo2 clone - time bomb

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• @cigo
      Sorry ali mislim da nisi bas u pravu...
      Vu+ sme da detektuje dali je HW originalan ili ne I onda ako nije da onemoguci njihov SW a to su samo driver koji su oni napisali - onemoguce rad driver I time deo HW-a ali ne I da onemoguce rad celog uredjaja, znaci da pojednostavim, oni nemogu I nesmeju da onemoguce rad E2 - jer to nije njihova enigma , jal tako ? E2 je free , DMM je pokusao da zastiti e2 kao svoje ustvari to je pravna zavrzlama koja im nije prosla, znaci sud je rekao E2 je free , otvorena I dostupna svima I Vu+ NESME da mi onemoguci rad uredjaja kojeg sam posteno platio , E2 ili GUI mora ostati netaknut a da ne pricamo o brisanju sadrzaja flasha, ok je da onemoguce rad klona u smislu - onemoguce rad tunera (mada I to je diskutabilno) ali nesmeju da ti totalno onemoguce rad uredjaja. Mogu recim oda izbace poruku na sredini ekrana : Detektirana nelegalna kopija - I ta poruka stoji I uzima pola kerna ali nesmeju da ti uniste uredjaj - jer uredjaj je unisten ako totalno neradi, nemozes ga upaliti , setati po meniu ... uostalom sta su oni zastitili kao svoju imovinu ? sta su to kinezi klonirali ? njihovo ime na uredjjau ? processor ? tuner ? ram ? flash ? jel to sve iskljuciovo od Vu+ ?
      Zna se tacno sta je Vu+ vlasnistvo I sta smeju da onemoguce da radi/neradi, problem je dokazati na sudu sta je Vu+ uradio ali budi siguran da kad bi uspeo u tome - dobio bi ih na sudu !

Da se razumemo , ja ne podrzavam to sto kinezi rade - kloniranje , kradja necijeg truda I time obezbedjuju sebi extra zaradu
      Ali niposto nemogu da opravdam kukavicke potege od strane Vu+ da ostete krajnjeg kupca.
      Oni su u startu morali zastiti uredjaje od kloniranja, da se ne ponavljam - postoje nacini da se to uradi ali to podrazumeva povecanje cene uredjaja za par eura a par eura je super zarada ako ih ne ulozis u HW nego se odlucis da unistis klonove kako su oni uradili.
      Mislim da je jasna poenta price - Vu+ se poneo isto I gore nego kinezi-lopovi, a sve samo zato sto nisu hteli da uloze u HW zastitu racunajuci da bi bolje bilo da to sebi ubace u dzeb kao extra zaradu a ako se pojavi problem kloniranja - jednostavno poubijaj klonove na stetu krajnjih kupaca.

pozdrav,
    • Sad ce jos ispast da ja branim VU+ i njihov postupak,to nikako,uvijek sam na strani manjih
      ali kad se kupuje klon svjesno se ulazi u rizik i to je to

I ti Jole vredjas se od tamo neko go*no od coveka koji je uzelo lovu da ih stiti (pardon dobilo risiver free) a proglasilo samog sebe za nekog Admina.... ma daj Jole , budi ozbiljan, ignorisi bagru bre

opet se vrijedjaju i spominju oni koji nisu ovde,bas fino...
      TT 1600
      TBS 5925
      Blind scan pro
      Gibertini 1,5 m
    • Ja nemam VU+ klona, niti imam željo po njemu. Posve pa razumen bar neke kojega imajo, jer original naspram klonu ima preveliko cjeno ( kvaliteta ugradženih komponenti v originala mislim da nije veča od klona za toliko razliko v cjeni ), pa je nekima teško izdvojiti ovolike pare za originala, jer nemajo para iz dana v dan kamoli iz mjeseca v mjesec, a želja njima je imati funkcionalni box .
      Ko se odluči sa klona, se savjesno odluči sa svima posledicami, a ima i takvih koji su kupili VU+ box , pa da uopšte nisu znali da su kupili klona, jer kupili su samo VU+ box. Sad imamo original box koji ima softversko i drugo podrško, i imamo klona koji nema nikakve podrške. Sa moje strane, legalni ili nelegalni kloni bi morali ostat funkcionalni za rad ne da se njih uništava v funkcionalnosti ( da jim je treba zamjeniti kakvo komponentu), treba jim je samo preprečit da bi koristili tudžo podporu i softver od originala.
      Da ima načina sam se sam uvjeril i to več v petak na VU DUO 2 kad sam umetnu nov BH 2.1.0 , sat box radi,radi i DBV T2, a kad pokreneš teletext nijedno dugme na daljinskom neradi više, sav box je zablokiran, jedino dugme odpozadi boxa radi . Tako da ima u borbi sa klonovima rešenja da nebi mogli koristiti originalne softverje i tudžo podporu, brez da bi na njima nešto crklo.
      Tako sa moje strane, moje videnje.
    • cigo wrote:

I ti Jole vredjas se od tamo neko go*no od coveka koji je uzelo lovu da ih stiti (pardon dobilo risiver free) a proglasilo samog sebe za nekog Admina.... ma daj Jole , budi ozbiljan, ignorisi bagru bre

opet se vrijedjaju i spominju oni koji nisu ovde,bas fino...

Aj sad ... pa ja delio komplimente... to su prelepe reci za te osobe, ja se iskreno ispricavam ako sam te uvredio time sto sam se tako realno izrazio I opisao ih odgovarajucim recima. :D
      Ja sam samo hteo da objasnim coveku da nevredi da se nervira za gestove osoba koji su dno dna I dobro znamo sta su uradili ovom forumu I kako su pokusali da to predstave sebe kao zrtve... jadno I bedno , a ti ih jos I branis ? :D

Hajde oprosti ako sam ti naneo duhovni bol sto sam se tako poneo prema njima ;)

pozdrav,
    • Re: VU+ Solo2 clone - time bomb

znaci sad treba u Sat Tv da uzivaju samo gospoda koja mogu sebi da priuste skup Box....a onda dodju i placaju sering 5€ mesecno(svaka cast izuzecima,al kao svi imaju legalne kartice)....ma daj.....:thumbdown:

Wayteq Talk 5h
      -WETEK Play-Mnigma 0.3
      -WetekPlay2-WeOS
      -GigaBlue Quad Plus-OpenVix 5
      -Multifeed (1w-7e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      -WetekCore/HUB
      -ChromeCast
      -SlingBoxPro(IPTV/SatTV/HomeCam)
      -MacPro/MacBookUnibody
    • mmusanov wrote:

Ne bi se smjela kupovati ni nelegalna roba.

Ok slazem se o nelegalnoj robi ali odakle tebi ideja da je takozvani klon nelegalan ?
      Jel postoji sudska odluka o tome ?
      Jel postoji neki document koji to pokazuje ?
      Sta je nelegalno ? ime uredjaja ? processor ? tuner ? ram ? - onda je I tvoj TV nelegalan jer poseduje iste komponente, kao I tvoj mobitel I tvoj laptop sa kojeg pises odgovor ...
      Sta je nelgalno ? konkretno pls objasni nam tvoj stav I podkrepi ga nekim logicnim objasnjenjem ?
      Evo ja cu ti pomoci , mada vec sam rekao sta je nelegalno - samo to sto je Vu+ stvorio - njihove drivere - to I JEDINO smeju da onemoguce.
      Dakle da ne lupamo napamet - GUI ili Enigma2 mora ostati u podpunosti funkcionalna , DMM je pokusao da E2 predstavi kao svoje cedo ali nije uspeo I sud je jasno rekao - E2 je free I dostupna svakome.
      Tako da pls objasni nam na cemu se bazira tvoj stav da je klon nelegalan ? - sta je nelegalno I sta je po tebi resenje ?
      Nemoj cupati delove recenica koje ti odgovaraju , vec odgovori na kompletan tekst ili me ne citiraj u komdaima ;)

Zelim nesto da naglasim , ja nisam valsnik Vu+ originala ni klona tako da nisam pogodjen ovoim desavanjima :)
      Takodje hocu da dam do znanja da sam ja jedan od onih koji se bori protiv klonova I radi na resenjima za onemogucavanje stvaranja istih.
      Ali takodje hocu da naglasim da postoje legalni nacini da se onemoguci kloniranje - da jednostavno na klonu nemoze u samom startu da proradi SW koji radi na originalu I time u startu sprecavas kineze da stvore I prodaju klon, a ako si to dozvolio I kad se omasovila prodaja a ti poubijas neduznim ljudima risivere za koje su dale pare - ti postajes veci kriminalac od kineza.

pozdrav,

The post was edited 1 time, last by telesat ().

• Koliko si siguran da je origigi ? Aj ubaci nove drivere pa ako pukne ... :D
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • U ovim što ja koristim E1 i E2 neće 100%. Znam što ubacujem u njih.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • SATmax wrote:

U ovim što ja koristim E1 i E2 neće 100%. Znam što ubacujem u njih.

u potpunosti se slazem SATmax sa tobom, ljudi ubacuju nove img, rade updte SW kao na orginalu a znaju sto su kupili (vecina njih), barem po cijeni,

skela pa to je normalno ako stavljas neki program koji ne odgovara doticnom OS-u da ne radi, to je i na linux, windows, Mac OS X ....
      to i kaze SAT-max ljudi svasta ubacuju
    • telesat wrote:

Ok slazem se o nelegalnoj robi ali odakle tebi ideja da je takozvani klon nelegalan ?
      Jel postoji sudska odluka o tome ?
      Jel postoji neki document koji to pokazuje ?

Ako nije nelegalno otvori ti fabriku klonova evo recimo Vu+ boxova u EU. Ili ne mora cak tamo, moze i na ovim nasim prostorima, Ne vjerujem da ces dugo morati cekati da utvrdis legalnost, a ako fabriku otvoris ilegalno imaces i sudsku odluku i dokument pride.

telesat wrote:

Sta je nelegalno ? ime uredjaja ? processor ? tuner ? ram ? - onda je I tvoj TV nelegalan jer poseduje iste komponente, kao I tvoj mobitel I tvoj laptop sa kojeg pises odgovor ...
      Sta je nelgalno ? konkretno pls objasni nam tvoj stav I podkrepi ga nekim logicnim objasnjenjem ?
      Evo ja cu ti pomoci , mada vec sam rekao sta je nelegalno - samo to sto je Vu+ stvorio - njihove drivere - to I JEDINO smeju da onemoguce.
      Dakle da ne lupamo napamet - GUI ili Enigma2 mora ostati u podpunosti funkcionalna , DMM je pokusao da E2 predstavi kao svoje cedo ali nije uspeo I sud je jasno rekao - E2 je free I dostupna svakome

Za ovo ti nisam puno pametan, a inace mi je pamet slabija strana, ali po mom laickom misljenju i sami driveri su dovoljni, da box bude nelegelan i ako nista to je dovoljno da se obustavi prodaja do njihovog uklanjanja, a tesko da ce i Enigma ostati funkcionalna bez drvera.

telesat wrote:

Tako da pls objasni nam na cemu se bazira tvoj stav da je klon nelegalan ? - sta je nelegalno I sta je po tebi resenje ?
      Nemoj cupati delove recenica koje ti odgovaraju , vec odgovori na kompletan tekst ili me ne citiraj u komdaima

Zelim nesto da naglasim , ja nisam valsnik Vu+ originala ni klona tako da nisam pogodjen ovoim desavanjima
      Takodje hocu da dam do znanja da sam ja jedan od onih koji se bori protiv klonova I radi na resenjima za onemogucavanje stvaranja istih.
      Ali takodje hocu da naglasim da postoje legalni nacini da se onemoguci kloniranje - da jednostavno na klonu nemoze u samom startu da proradi SW koji radi na originalu I time u startu sprecavas kineze da stvore I prodaju klon, a ako si to dozvolio I kad se omasovila prodaja a ti poubijas neduznim ljudima risivere za koje su dale pare - ti postajes veci kriminalac od kineza.

pozdrav,

Ja imam VU+ Solo klona i ne borim se protiv nikoga, analogijom tvog izlaganja ne mogu ni za koga tvrditi da je kriminalac, bez sudske odluke, U ovome svi muljaju i proizvođaci i falsifikatori i krajnji kupci, niko nije nevin. Ali ne mogu svariti pricu da se neki ljudi brinu ,sto je tamo nekom desetom nastradao sat box. Ljudi su sami sebi krivi za vecinu losih stvari koje im se desavaju, ali vecinom im je lakse prebaciti krivicu na drugoga.Ogromna vecina ljudi kada kupuje klona zna u kakav se rizik upusta. A onaj mali dio koji ne zna, e to su oni sto kad kupe box, registruju se na forum i pocnu sa pitanjima, Ako im se slucajno odmah ne odgovori, ili ne daj boze postavi link sa nekim uputstvima, njihov komentar je da oni nemaju vremena po citav dan visiti na forumu, kao ovi drugi zgubidani na forumu. I sta bih ja trebao zaliti takve. Sto se tice rjesenja, kome je potrebno neka ga trazi, meni je dobro i ovako. Okrece se kolo srece ko bi gori sad je doli i tako ukrug,
      pozdrav.