problem sa instalacijom skina

• problem sa instalacijom skina

Imam problem sa instalacijom skina,kako god ga instaliram ne vidi se na dreamboxu pod skinovi
      Imam dreambox 800 hd se i openpli image
      Probao sam instalirati ramimaher skin,ubacim ga u tmp,pa preko telneta upload package ipkg pa upload i tako se instalira ali se iza toga ne vidi u dremboxu
      Ako neko zna zbog cega se to događa
      Pozdrav
    • Pretpostavljam da je napunjena Flash memorija i nema mjesta za novi skin. Napiši točno grešku koju ti izbaci po download-u skina sa feed-a.

Vidi zauzeće memorije prijemnika:
      Start --> Pokreni - upiši: telenet IP adresa prijemnika ( 192.168.xx.xxx ) --> Enter --> Password prijemnika --> upiši naredbu: df -h --> Enter

Izbacit će ti točne podatke o zauzeću Flash memorije prijemnika kao na slici.

Ili se logiraj sa FTP-om na prijemnik na putanju: /usr/share/enigma2
      Tu su podaci o instaliranim skinovima. Možeš ručno brisati ( osim mape skin_default ) ili preko feed-a ( Menu --> Dodaci --> Obriši datoteke --> skins )

Napomena: Ručno briši samo skinove ! Ostale mape nikako brisati jer će srušiti Enigma2.
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.
    • One skin-ove koje ne koristiš a zauzimaju Flash izbriši. Skinovi se najjednostavnije i najučinkovitije instaliraju download-om putem Image feed-a a postavljeni su tamo jer odgovaraju tom tipu Image-a i prijemnika. Ostali mogu biti potpuno funkcionalni i mogu se putem računala ( telnet / Putty ) ili putem panela ( kako je opisano u prethodnom postu ) instalirati ali se ne jamči uspijeh kod instalacije i da neće praviti "zbrku" u Enigma2.
      Korisiti provjereno dok ne "uštosiš" a poslije možeš experimentirati do mile volje. Ili napravi BackUp Image-a pa experimentiraj i ako padne Enigma2 vrati BackUp za dvije minute putem pretraživača i imaš prijašnje postavke prije rušenja Image-a.
      Kamen, krš i maslina
      vino, ganga, Neretva
      sve to ima zemlja ta
      moja Hercegovina.