Kako dodati još 1 tanjir na Polarisov risiver?

• Kako dodati još 1 tanjir na Polarisov risiver?

Da li je neko uspeo podesiti Polarisov risiver da može da prikaže i kanale sa drugih satelita. Znam da sam negde video temu o tome, al ne mogu da je pronađem.
      Plaćam Arena sport paket već skoro 3 godine, a u međuvremenu sam ostao bez ss2 kartice, pa bi hteo da osposobim Polarisov risiver za gledanje Astre i HB sa drugog tanjira. Na tom drugom tanjiru su 2 lnb povezana na diseqc 2/1. Imam još 1 diseqc 4/1.
      Možda je malo glupo pitanje: da li je moguće povezati taj 1 kabel sa Astrom i HB u novi 4/1 diseqc u koji bi ulazio i kabel sa Polarisove antene?
      Ili možda druga kombinacija: da potpuno izbacim 2/1 diseqc i da pojedinačnim kablovima povežem sva 3 lnb sa 2 antene na 4/1 diseqc.
      Ako je neko uspeo povezati još tanjira na Polarisov risiver, molio bi za savet i uputstvo kako to uraditi.
    • Re: Kako dodati još 1 tanjir na Polarisov risiver?

Ja sam negde citao da sa tim risiverom ne mogu drugi sateliti da se gledaju…

Wayteq Talk 5h
      -WETEK Play-Mnigma 0.3
      -WetekPlay2-WeOS
      -GigaBlue Quad Plus-OpenVix 5
      -Multifeed (1w-7e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      -WetekCore/HUB
      -ChromeCast
      -SlingBoxPro(IPTV/SatTV/HomeCam)
      -MacPro/MacBookUnibody/PowerMacG5DL
    • Pa ako nigde u podešavanjima nema mesto da se upišu podaci za Diseqc sklopku onda i ne može. Nemam prijemnik, tako da ne mogu da testiram.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Gledao sam sad u podešavanjima, mogu da se dodaju istočni sateliti. U delu diseqc podešavanja može da se izabere :
      - mini diseqc lnb1 ili lnb2
      - diseqc 1.0 lnb 1,2,3,4
      - diseqc 1.1 u dva polja mogu da se upišu brojevi. ovo nisam shvatio za šta služi.

Od podešavanja još ima
      - napajanje : uključeno, isključeno i kompenzacija kabla.

- LNB tip : univerzalni tip ili spec. tip "stacker" HV ( 12,5-12,75 GHz)
      ---------------------------

Pretpostavljam da bi onda mogao da se doda još neki satelit, samo mi nije jasno da li bi smetalo što su na drugoj anteni već kablovi u jednom diseqc 2/1, pa taj kabel da ide u novi 4/1 diseqc?
      Probaću ovih dana, kad prestane kiša.
    • Diseqc 1.0 je dovoljno. Nebitno je kako se satlit zove ako možeš ručno upisati frekvenciju. Ne razumem što bi ubacivao 2 diseqc prekidača, kada možeš sa jednim 4/1 završiti posao?

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • Uspeo sam sinoć da povežem obe antene na risiver. Kako je već Aleksandar rekao dovoljno je odabrati diseqc 1.0. Verovatno su u risiveru stare transponder liste , pa je kod skeniranja našao tek oko 500 tv kanala, a kod mnogo transpondera nije našao ni jedan kanal. Do skoro sam na ss2 kartici imao sve kanale sa Astre i HB, pretpostavljam da je antena dovoljno dobro usmerena.
      Čeka me veliki posao brisanja starih i ručnog upisivanja novih transpondera, sporo ide. Mislim da je najlakše obrisati sve transpondere, pa na nekom sajtu naći nove, i upisati samo one gde ima zanimljivih kanala.
    • Ako si ostavio diseqc 2/1 pretpostavljam da si morao ulaze 1 i 2 na 4/1 spojio u jedan i spojio na izlaz 2/1, dok si 39 stavio npr na 3. Ovo je bitno, jer diseqc nije sabirnik, već prekidač koji na komandu risovera uvek bira samo pojedan satelit. Elem, kad smo kod tp-a, ne trebaju ti svi, nađi kanale koji te zanimaju, te samo pretrazi te transpondere.

• Na žalost nisam tako, ovo je svakako privremeno rešenje, bilo mi je važno da utvrdim da mogu da se dodaju drugi sateliti. Kad budem imao više vremena, namestiću da iz svakog lnb ide 1 kabel u 4/1 diseqc.
      Moja "budževina" je spojena ovako:
      U ulaz 1 na 4/1 diseqc ulazi kabel sa E39, a u ulaz 2 ide jedan kabel iz 2/1 diseqc sa Astrom i HB.
      Kada dodajem transpondere mogu da se dodaju i sa Astre i sa HB, ali verovatno zbog ovakvog povezivanja ne može da nađe kanale na svim transponderima.