dreambox 800 hd se (klon) i image

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Tako je dflash za te risivere. Drugo svaki bekap je bolji nego bez njega čak i onaj. tar.gz obični jer preko njega možeš odabrati sve foldere i camove, podešavanje motora etc/enigma2/settings i ostale bitne stvari kao tuxbox ili keys sa linijama. Ma, sve možeš bekap ako znaš.

Ne pišem ja napamet sve sam to probao i onda pišem iz iskustva a ne radi priče.

Takav bekap posle digneš image i samo preko telnet otpakuješ u image i sve je tu.

Nemoj da pričate nešto ako ne poznajete materiju.
    • Ne kužim, u čemu je problem? Ok, njab sam, ali moramo i mi staviti prvi put image u rec. Ako vas smaram, sorry.

Da se vratim, backup ima oko 62MB i radi se o *.nfi datoteci. Prebacio sam i kopiju backupa s DCC na PC. Nadam se da taj backup ima sve što mi treba, ali ću i ručno prebaciti neke stvari koje mislim da mi mogu zatrebati. Backup imam, ajmo dalje. :D
    • Freon wrote:

I to pises korisniku koj ne zna i boji se promijeniti image. Auuu logike.

On se ne boji. Koliko reče već je napravio bekap image sa dflash a evo i ovde da prenesem sa svog foruma i mojih tutoriala za neupućene da na svakim image može da se napravi full bekap čak i na WeTek samo treba znati šta treba odabrati a to imate na slikama.

The post was edited 1 time, last by commando ().

• Gideon wrote:

Nema sanse da on napravi bekap imiđa
      nemoj ga zavlaciti da izgubi i ovo sto ima

Eh, eh. Napravio sam neki bekap kroz web control (dFlash).
      Backup suite s commandovog foruma ne radi na mom boxu.
      Arci, da mislim da ne mogu napraviti backup ne bih pokušavao.
      Umjesto da daš neki savjet, ti tako. :)

Kolega @Gideon
      vidjet ces kada krene sran**
      Ako si siguran da si napravio bekap onda ga probaj vratiti jer time ne gubis nista
      ako neuspije onda nevalja bekap (pitam se zasto praviti bekap imiđa kada je bolje raditi sve od pocetka)

Ako si napravio sistemski bekap (smatram i to suvisno jer vazi za isti imiđ a pitam se sto onda radis ponovo instalaciju jer ono sto ti treba moze biti izvuceno u jednu mapu na kpmp)

nisi naveo koji imas imiđ jer probati iptv iz buketa mozes i sa OpenPli 2.1
      Arci
    • commando wrote:

Freon wrote:

On se ne boji. Koliko reče već je napravio bekap image sa dflash a evo i ovde da prenesem sa svog foruma i mojih tutoriala za neupućene da na svakim image može da se napravi full bekap čak i na WeTek samo treba znati šta treba odabrati a to imate na slikama.

@commando
      jesu li ove slike rađene na dm 800 se hd risiveru
      Nemoj nas zamajavati jer neide to na dm 800 se tako lako kako navodis
      Arci
    • arci wrote:

commando wrote:

Freon wrote:

@commando
      jesu li ove slike rađene na dm 800 se hd risiveru
      Nemoj nas zamajavati jer neide to na dm 800 se tako lako kako navodis

Alo roki ti očigledno ne čitaš postove članova nego pišeš šta tebe zanima i kako tebi odgovara. Rekoh radi na SVAKIM imageu i risiveru kako sam objasnio. Čitaj šta je napisano nemoj samo slike gledati. A tu je prikaz bekapa za WeTek koji je puno komplikovaniji i koji je ARM oe. Znači radi za svaki image i svaki risiver sa e2. Valjda ćeš sada pročitati post.
    • Freon wrote:

A koj klinac citiras citate!?

A sto "Freon" ???

Ja citiram jednom i ne valja a drugi citiraju po 10x i onda je ok.
      Pa citirao sam pitanje koje je bilo postavljeno i pogresan odgovor tvoj i od @arci i ne vidim sta je tu problem ???

Uz to ne citate postove sto sam i tvrdio tipa sada zadnji od arci
      "Čestitam
      Pa sto ubaci u box na kraju"

A @Gideon napisa na prethodnoj strani sta je ubacio u risiver i koji je image ubacio.
    • Dakle ovako, ubacio sam ovo mediafire.com/download/acvwh1f…intercepter(20160506).rar odnosno to što je intercepter ostavio na ovom feedu. Imao tome i ovdje Forum Gateway - Powered by DnP Firewall. Box i dalje radi odlično, sve je brže, pluginskinmoverom sam jednostavno prebacio sve plugine i skin na /media/hdd i imam sad oko 15 MB free flasha :).

Potom sam instalirao i Alternative sofcam manager od commanda za 2.0 software, a onda sam malo prilegao od umora i zaspao. Bio je to naporan i nadasve učinkovit dan u kojemu je moj box nakon 4 godine dobio novi izgled tj. image. Obrisao sam plugin "weather plugin" jer nisam mogao pronaći kako se konfigurira, ali vidim da postoji i tu potencijal jer radi sa skinom pa je lijepo vidjeti trenutno vrijeme u svome gradu. Ali kad nađem kako se podešava vratim.

CrossEPG-a se još nisam dotaknuo., ali mislim da moram proučiti što s tim pluginom, možda je bolje za EPG staviti nešto drugo na ovaj image. Budem vidio, moram još config za jezike prebaciti da čita EPG s pravilnim znakovima. I tako, štošta nešto čime se sada mogu igrati, a na GP3 nisam mogao. Image je očito baziran? na Japharu (nadam se da nisam bubnio nešto) jer IPTV vuče neke linkove s njihovog sajta, ali to nije radilo, moram proučiti što s tim i podesiti kako treba.

Isto tako neki plugini nisu instalirani zbog malog flasha, sad kad sam to riješio moram pronaći koji plugini nisu innstalirani i to staviti u box da sve radi kako treba. Mislim da IPTV zato i ne radi baš skroz kako treba... To ne znam to ću danas proučavati, a svaki savjet od iskusnih korisnika primam s veseljem i nagrađujem s lajkom. :)

U svakom slučaju hvala Commandu i svima koji su vjerovali da ja to mogu, posebno nevjernim Tomama što sam jučer izgubio cijeli dan na ovo. Na kraju se sve isplatilo, osim što mi je dvorište ostalo nepokošeno. :D

The post was edited 4 times, last by Gideon ().

• Kod skin mover plugina mislim da sam to u tutorialu i naveo nemoj samo prebacivati webif tj te dodatke na usb jer onda postoji mogućnost da kasnije ne budeš mogao pristupiti preko web risiveru tipa pregledu u oscam i slično a može odabirom webif doći i do rušenja e2. Sve ostale možeš.

Za epg koristi epg import iliti pod drugim nazivom xmlimporter i za njega imaš opisano podešavanje kako da sam automatski skida epg koje odabereš, s tim pošto on jede dosta ram odaberi samo exyu i eventualno još jedan bitan ja odabiram 4-6 ali i imam više memorije na zero a pogotovo wetek na kojem mi čak i ne treba ni skin mover ni fe a ni swap

The post was edited 1 time, last by commando ().

• Gideon wrote:

molim pomoć i savjete iskusne forumase, ja nisam, a htio bih flešati moj box.

koristim dreambox 800 hd se clon, 87f ,gm3 image od cobre111... vidim da ima novih imagea za ovaj uređaj i da imaju IPTV plugine i svašta nešto što ja na svom boxu ne mogu. jednostavno mislim da je software koji je unutra zastario pa hoću probati prvi put sam flešati.

trebam savjete, kako imam ferrari sim i secondboot 87f, koji image staviti?
      u ovoj temi pitam jer sam mislio ovaj openpli4.0. za ferari sim što je posato interceptor.. razmišljam i o ovome
      Forum Gateway - Powered by DnP Firewall ili ovome
      Forum Gateway - Powered by DnP Firewall

Molim savjete koji image najbolje upucati u moj box, nadam se da ste na najnovijem imageu i da je sve prošlo ok s instalacijom.

Postovani kolega @commando

Uopste nemam namjeru da polemisem jer ovaj forum smatram jako ozbiljnim ali nemogu da ti ne odgovorim

Na stranici koju navodis je kolega@Gideon pitao i tu se vide tri alternative

Tek na kraju je navedeno sto je uradio

Iz ovoga proizilazi da ti @commando ne citas sto drugi pisu i furas samo svoje
      Cijenim tvoje znanje ali to me posjeca na onu narodnu

"Krava daje dosta mlijeka a onda se ritne i sve porspe"

nadam se bez uvrede

Sretno vam bilo
      Arci
    • I šta si quotao? ??
      Predhodnu stvar pre skidanja image-a i pre postavljanja odgovora od @inceptor.

Znam vrlo dobro šta sam citirao pod navodnike. Očigledno je da ti ne čitaš odgovore od @Gideon što si i ovog puta dokazao ono što sam i tvrdio, da vi pojedini uopšte ili ne pratite ili ne razumete šta pojedini članovi napišu u postovima već čitate šta vam se sviđa.

Da ova tema ima 20 strana garantujem da većina ne bi ni znala o čemu je naslov teme i suština predlagača teme a kamoli šta je ko pitao i kakvo je pitanje postavio.

Ne krivim ja tebe, nego vidim da voliš da ulaziš u polemiku a što je najgore nisi u pravu i kada ti se to izvede sa zaključcima opet guraš po svome dalje.

Pozz i izvinjavam se na off jer tema je nešto drugo.
    • intercepter wrote:

mediafire.com/download/acvwh1f…intercepter(20160506).rar
      Ovo je za 800SE.
      Kada instalirate nadjite fajl softcam:OScam u etc/init.d i izmjenite putanju za config folder.
      Trenutna putanja je;
      config-dir /etc/tuxbox/config
      a ovako treba da izgleda;
      config-dir /etc/tuxbox/config/oscam
      ili ubacite osam config fajlove u etc/tuxbox/config da bi radio oscam emu.

Eto to je instalirao...
    • Dragi moji satelitaši... ne ulazim u vašu polemiku, ali stvarno ne vidim nigdje problem, osim nečega što ne znam očito što je otprije između vas...

Ne želim offtopičariti pa moram reći jednu stvar. Žao mi je što u temi nema interceptera jer imam par pitanja za njega. Naime, u imageu koiji je postao ne radi feed za plugine tj. putanja koja je tamo očito se promijenila i ipk fajlovi se moraju ručno instalirati preko DCC, telneta... prije toga downloadati...

Nadalje, nije mi do kraja jasno jel u instalaciji IPTVplayera i exteplayer3 ili nije jer ja exteplayer nigdje ne vidim kao plugin niti ga imam u ponudi za stremanje, samo original i gsplayer. To me sad malo zbunjuje, pokušao sam raznim forama preko telneta instalirati ffmpeg, ali ne znam je li ta instalacije dobro prošla. Nakon naredbe ffmpeg --version izbaci ovo:
      ffmpeg: /usr/lib/libcrypto.so.1.0.0: version `OPENSSL_1.0.0' not found (required by /usr/lib/libavformat.so.56)
      ffmpeg: /usr/lib/libssl.so.1.0.0: version `OPENSSL_1.0.0' not found (required by /usr/lib/libavformat.so.56)

Zato mi je žao jer nema interceptera da mi ubrza traganje za rješenjem, ako tko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan. :)