MZT STA300/04

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Von Weise sam sasvim slučajno dobio od čovika iz Posedarja koji otišao živiti u Kanadu prije 20 i nešto godina .
      Slučajno sam primijetio u Posedarju veliku bijelu antenu ispred kuće i otišao pogledati izbliza kad na anteni Corotor 8o , odma sam znao tu je neko ko voli DX , ali ustvari tu je bio DXerov tata :D . Gospodin mi je vrlo rado pokazao antenu i ostalo te mi rekao da njegov sin je taj koji je većinu tih stvari donio iz Kanade i da kad dođe na godišnji nema vremena za to pa da će ga pitati što on misli o tom i da mu se javim ponovo .
      Barba je istu veče kontaktirao sina u kanadu , a ja se javio tek za tri mjeseca :S , ali kad sam se javio on kaže pa di si ti više ?( , dođi po antenu 8o .
      Nisam mogao vjerovati , dobio sam cjelu 180cm antenu sa tvorničkim polarmountom , Von Weise aktuator , Corotor i dva analogna prijemnika sa integriranim pozicionerom / polarotor kontrolerom.

Kad sam namontirao Von Weise nije mi bilo jasno zašto se ne čuje :P :thumbsup:
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Ne čuje se ni MZT original motor, star 40 godina ... možeš da spavaš ispod njega a on da okreće antenu cjelu noč...
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Dali je ovo u orginalu zavareno ili je to problem o kojem si pričao, na tom drugom neispravnom MZT HH motoru?

3,1m MZT parabola (u fazi obnove)
      2,7m Laminas offset (28,5E)
      1,5m Gibertini offset + Moteck H180 (91,5E-43W)
      1,2m Channel Master offset + Optibox DM3800S (90E-55,5W)
      Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 (28,5E-0,8W)
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Da, ovo je zavareno na sva triju motora, koje sam dobio, al to nije original tako. Sumnjam da je u originalu tokom godina svejedno došlo do nastanka "vazduha" te su ovaj glavni zupčanik jednostavno zavarili na osovinu da motor ne bi mrdao u mirovanju.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Krenula je obnova, manji čelični dijelovi MZT antene su prošli pjeskarenje, ostatak većih dimenzija će biti gotov idući tjedan...

TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Testirao sam danas potencijalnu poziciju za MZT.. Mislim je staviti u donji dio vrta, screenshot-ovi preko aplikacije pokazuju da bi putanja trebala ići od 91,5E do 45W :) . Možda malo smeta susjedova višnja za pozicije 43W i 45W ali obzirom da mi je i sa znatno više pozicije, krova garaže, satelit 45W bio zadnji i u djelomičnoj sjeni ovo zapravo ispada jako dobro.. Položaj kamere bi trebao odgovarati donjem rubu antene.

TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Nisam još.. Jučer i danas sam čistio i sortirao sav matrijal iz sat skladišta, dakle ono što sam otprije imao + ono od tebe.. Ima toga nekoliko kutija i sad bar znam šta sve imam i gdje šta stoji..

Probao sam sa zadnje strane reflektora skinuti one flekove od ljepila ali bezuspješno.. Zapravo uspješno ali s ljepilom ode i boja pa sam odmah odustao.. Pretpostavljam da će jedino riješenje biti oprati panele vodom i prešpricati ih novim slojem mat crne boje.. Ili možda čak ništa, estetika ionako ne utječe na prijem.
      TBS5927;TBS5925;DM8000
    • Pozdrav, nadam se da necete zameriti sto sam se nadovezao na ovu temu

.
      Imam MTZ, spremio sam joj mesto na krovu jos kada se pravila zgrada. Prvobitno sam planirao staviti Primesat 2.3 koja se moze prosiriti na 3.1 ali ispala je ova MTZ 3m pa sam uzeo nju.
      Na prolece ce premestiti neki kran u domet pa cu moci podici antenu ali to mi nista ne znaci ako do tada ne resim motor :)
      Postoji li sansa da nekako proverim radi li ovaj motor koji sam dobio uz nju?
    • Uf, koja lokacija za MZT, od tamo češ videti i satelite iza horizonta! :evil: :thumbup:

A motor jednostavno poveži sa pozicionerom, valjda imaš neki stari - na 24V ili 36V.
      Skoro 99% sam siguran, da radi, to je neuništivo.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
    • Samo jos jedno pitanje i necu vise smarati u vezi motora posto sam sa elektronikom na Vi.
      Promenu polariteta radi pozicioner ili mi treba na motoru uz brojac impulsa i to napraviti?

EDIT: Nakacio motor na 24V i okrece ali ne zvuci sjajno. Narednih dana cu probati otvoriti, videti u kakvom su stanju zupcanici, podmazati pa ako je sve ok da probam napraviti da radi sa pozicionerom.

The post was edited 1 time, last by sasadjak ().

• Pozicioner radi promjenu polariteta ali pozicioner ti neće za test raditi bez senzora .
      Znači ako samo želiš isprobati ispravnost elektro motora onda 24 do 36 volti na crvenu i crnu žicu pa vidi jeli vrti i okreneš polaritet za vratiti u prvobitan položaj .

Moj savjet je da sad dok je motor na podu da se sve rastavi , očisti i podmaže jer kad je sve namontirano onda je kasno ako nešto nije dobro .
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Ako sam dobro shvatio kada se prepravi na reed relej jedan pritisak na recimo levo na vboxu daje motoru struju da vrti dok magnet ne izvrti krug i vbox to registruje kao jedan impuls i to je minimalno pokretanje antene.
      Da bi antena bila precizna njoj treba da je taj impuls sto kraci.
      Posto kod MZT ima prostora u kucistu gde se budzi magnet i reed mozda bi bilo moguce napraviti mehanizam da izgleda nekako ovako

Osovina dok okrene jednom magnet se okrene 5 puta i tako bi se povecala preciznost?