MZT STA300/04

• Ta glavna velika osovina je kompaktna, nema nigde nikakav luft, problem je u zupcaniku desno, on je isto na jednoj puno kracoj osovini koja prolazi kroz kuciste motora i na oba kraja ima lezaj.
      Sto je zupcanik dalje od ovog koji okrece polar to je luft veci. Kada ga nategnem rukom luft je sve manji i manji. Trebaju izgleda kvalitetniji lezajevi na ovom desno zupcaniku.
    • Samo da smo sigurno; ovo je samo ilustrativno ali inaće fali još jedan zupčanik, jel' tako?
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • Da, treci je onaj na koji se naslanja ektromotor i pokrece ga, on okrece ovaj desni i onda desni pokrece osovinu koja okrece polar.
      Ali dzaba to sve kada je izmedju ova dva luft, video sam ranije negde na slikama da su varili ovu glavnu osovinu za zupcanik jer se tu pojavljivao luft ali kod mene je to dobro.
      Ne mogu ovaj desni skinuti pa da vidim u kakvoj je stanju onaj ispod mali zupcanik, mozda se on potrosio i zato ima luft ali cudnoi mi da bi se bas svi zubi potrosili isto.
    • New

Nasao sam uzrok lufta, majstori su izmenjali sve lezajeve, stavili su verovatno neke jeftine koji imaju u sebi luft.
      delic mm na lezaju je par mm na kraju osovine, sto blize zupcanici jedan drugom manje je lufta.
      Kada ga rukom nategnem lufta skoro da nema.

Moracu negde nabaviti kvalitetan luzaj i nece biti problema mislim.

EDIT: ovaj su stavili, 3.5eur maloprodajna cena nije ni cudo sto ima luft

The post was edited 1 time, last by sasadjak ().

• New

Evo kada je vec sve otvoreno da ostane ako nekom zatreba.

Ovi ostali su pokriveni sa ovim limcicima i vremenom je vlaga dosla i do njih.

Kada su zavrsili i zvali me da preuzmem motor spakovali su mi u kesu sve one stare.
      Ostavio sam ih tamo ali cim sam shvatio da nesto nije u redu vratio sam se u radionicu da ih pokupim pre nego ih bace.
      Broj 1 je totalno zapekao jer je on najvise izlozen.
      Broj 2 je isto poprilicno stradao a ovi ostali se okrecu ali vecinom je potrebno dosta sile jer bar polovina kuglica nije kako treba.

Najveci problem ovih motora je igleda sto su lose zasticeni od vlage.
      Narucicu kvalitetna ova dva lezaja na ovom zupcaniku koji mislim da trpi najveci pritisak, trazicu da budem u radionicu kada ih budu ugradjivali i mislim da ce sve biti kako treba.

• New

Ja otisao u radionicu koja remontuje pumpe, vidim sve dede rade i reko sve sto ne valja menjajte, sve su oni to dobro uradili osim sto su stavili ove jeftine lezajeve jer su mislili da je bitno da se okrece :)
      Bas gledam odakle da narucim SKF a da mi ne uvale neki sa alibabe.

Vidi se na snimku gore sto sam pravio pre nego sam motor nosio kod majstora kako pucaju lezajevi kada se okrece.
      Kada na to jos dodje antena bio bi pritisak na elektromotor koji i na prazno jedva okrece.
      A ja kada jurim fidove izokrenem je 10 puta za vece i ocas posla bi to umrlo sve gore... ili se razradilo :)
      Preturio sam ove oglase kod nas sto prodaju kamione u delovima ali mrzi ih da rove i gledaju koje motore za brisace imaju.
      Moracu zaredjati izgleda po placevima da nadjem.

U medjuvrenu sam sreo druga koji ima 3m fiksno montiranu a ima i h-h pozicioner i verovatno ispravnu original elktroniku pa cu otici do njega da pogledam u kakvom su stanju elektromotor i elktronika pa ako je ok poskidacu sa njegovog polara sve :)
    • New

sasadjak wrote:

A ja kada jurim fidove izokrenem je 10 puta za vece i ocas posla bi to umrlo sve gore... ili se razradilo :)
      Ja ne bih bio tako crnogled; kad pomislis da ovi motori okreču antene još od 80-ih, ne umiraju oni tek tako. Samo pogledaj Madžara što okreče več godinama i to na kakvoj visini, ni vjetar mu nemože ništa.
      Orbitron SX-10 - 310 cm
      Prodelin 1252/1253 - 240 cm
      Laminas OFC-1200 - 120cm
      Torodial T90 -90cm
      EGIS ProfiTracker
      Seavey ESR-124H feedhorn
      Dreambox DM920 UltraHD, TechnoMate 7102HD-T2, TBS6925, Chaparral M140 + ostala muzejska zbirka
    • New

Nadjoh dedu u pancevu, samo motore za brisace radi, sutra salje :)

EDIT: kakva su iskustva vas sto ste rasklapali, sklapali antenu, ako sve dobro obelezim i kasnije sastavim koje su sanse da nesto ne radi kako treba?
      Ne ceka mi se sledeca godina da je postavim pa sam mislio rasturiti je i u delovima podici na krov pa tamo sastaviti.

• New

motori.jpg

Nikako da okoncam ovo :)
      Svi motori za kamione imaju uzi puz, veci zupcanik koji je tanji od originalnog. Ova osovinica na kojoj je dole zupcanik a gore se stavlja ovaj manji zupcanik koji ulazi u polar je kraca za par mm (deo gde ide osigurac) i ovaj nabrazdan deo je uzi na originalnom zupcaniku za jedno 0.2mm dovoljno da se zupcanik ne moze nabiti bez velike sile.

Kada skinem ove zupcanike iz motora oba rade besumno i zvuk izaziva puz i zupcanik koji je potrosen pa svaki put kada tu naidje pod opterecenjem pravi taj ruzan zvuk.