Monoblock triple lnb

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Monoblock triple lnb

Pozdrav!Hteo bih da kupim pomenuti lnb (onaj koji sad ugradjuju za total) za tri satelita pa me interesuju neke stvari:Risiver na kojeg bi bio spojen taj lnb bi bio Amiko Mini HD Combo.Prvo da li je taj lnb kompatibilan sa tim risiverom,tj.da li moze da ucita sva tri satelita i preskenira bez ikakvih problema?

Druga stvar,montaza.Ima antenu od 80-85 cm i na njoj je bi postavljen onaj klasicni lnb singl,da li ce ovaj lnb moci da se montira bez problema na taj tanjir?Ili ce mi biti potreban jos neki dodatak?

Kod montaze,predpostavljam da bi srednji (eutelsat) trebao biti po sredini tanjira?
    • Danas sam probao da stavim neki totalov lnb koji je isto monoblock samo sa dve glave i nisam uspeo da ga monitiram zato sto je prsten znatno veci nego sto je kod mene drzac za lnb.Da li moze posebno da se nabavi prsten koji je manji od ovog totalovog a odgovarao bi mojoj anteni? Ili moze nesto da se improvizuje? Ne znam da li ima neke veze to sto bi stavio manji prsten na lnb/Da li bi pomerio onda taj ugao za prijem signala?
    • Budjaj kako hoces da stoji u sredini ako mislis pomeranjem antene sve nadoknaditi...a ako ti je antena vec ustimana pa nemas nameru da je stelujes onda moras paziti...
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED
    • Ma da,mozes,gledaj da bude u sredini to nije tesko i da izdrzi malo vremenske nepogode a onda stelovanje nadoknadis...naravno ne mozes ga staviti kako ti padne na pamet nego da polozaj bude priblizan normalnim LNB koji bi tu stajali...
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED
    • Posto sam nabavio taj lnb,situacuja je sledaca kod mene:Posto imam neki obican tanjir od 80-85cm bio sam skeptican oko signala sa tim lnbom posto jos nisam nikad experimentisao sa multi lnb-ovima,medjuti,kada mi je stigao lnb,posto nisam imao odgovarajuci drzac za njega,ajde reko iz sale da probam da "nabudzim" nesto na brzaka pa ako radi -radi i onda sam uzeo neko parce starog itisona i isekao ga,namotao oko srednjeg stapa lnba to postavio na stari drzac koji je znatno deblji zato sto je drzao jedan lnb, i onda zalepio izolirkom okolo da drzi taj triple lnb za stari drzac.Postavio sam elevaciju lnba od prilike kao i predhodni sto je bio.Kada sam ga zalepio izolirkom :) malo se odmaknuo i pogledao,zacudjujuce je izgledalo dobro,onako na oko sto bi se reklo i ajde reko da pogledam da li ima bar znak nekom signalu kad ono TA-DA! Signali na sva tri satelita i to jos bolji nego sto su bili sa starim lnbom.Ima dva meseca kako sam ga montirao i nista ne diram do proleca kad cu lepo namestiti lnb i upucati da izvucem jos koji procenat signala ako je moguce.
      Sto se tice dicecq sklopke,to ne moze.Znaci ne moze jos jedan swich na ovaj lnb.Meni je taj lnb iz tog razloga i prodat zato sto predhodni vlasnik je probao da poveze jos jedan lnb na taj triple i nije uspeo zato ga je i prodavao.Bar je on meni tako rekao ja nisam to probao.
      Jos jedna bitna stvar,posto imam rucni pozicioner,onaj srednji lnb sto je na eutelu,savrseno radi i na ostalim satelitima kad se prebacuje pomocu rucice.Eto,mozda nekome moze da koristi ta informacija.
      Evo slike da se malo smejete kako sam nabudzio lnb :) Al sto kazu,bitno da radi! :)
    • A tko je to rekao da se ne može povezati triple monoblock sa drugom diseqc sklopkom? Nije istina .... poveže se tako što se postojeći lnb triple pomoću spaun sur 211F sklopke poveže sa bilo kojom drugom diseqc sklopkom . Vrlo jednostavno i praktično ;)
      dreambox 800hd original , technisat antena 125cm , 13e+16e+19,2e+23,5e+28,2e+0.8w+4w+39e , lcd samsung 32"
    • Pink je 84% a ostali su oko 90%,bar meni tako pokazuje amiko,mad on po mom misljenju i ne pokazuje tacno signale u procenat,ali pink paket radi bez traznja. I narvno imam sve transpondere na astri i hot birdu,osim jednog koji je na birdu tamo gde je supertennis tv,i uopste mi nije jasno zasto taj transponder nece da uhvati.Jedino mi na tom pokazuje da nema signala. Ali kad se uzme u obzir da taj lnb i ne stoji kako treba ,ja sam prezadovoljan.

Da ne moze da se poveze triple monoblock sa drugom diseqc sklopkom je rekao covek koji mi je prodao taj lnb,posto je on to pokusao i verovatno nije znao kako treba pa ga je zato i prodao. A to da moze da se poveze me raduje posto onda mogu da uzmem jedam multiholder i iskoristim stari lnb i usmerim ga na digi i onda ima sve sto mi treba :)