MINIX NEO

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Ok. Kutija je stigla i zasada izgleda prilično impresivno za Android OS. Što se tiče XBMC, sve šljaka besprijekorno što je inače svojstvenije linux kutijama. 1080p šiba bez po muke. Ako ste posjedovali Minix Neo X7, Neo X8-H je napredak u mnogim domenima. Prelaz sa RockChip na Amlogic, napredniji CPU, i veći GPU koji je svakako unaprijeđenje sa četri jezgre Mali-400 na osam jezgri Mali-450.

Uz kutiju uzeo sam i MINIX NEO M1 Six-Axis Gyroscope 2.4G Wireless Air Mouse koji je svakako prednost u odnosu na IR daljinski koji dolazi u kutiji. Međutim wireless keyboard je sigurno poboljšanje. Logitech Wireless Touch Keyboard K400r je moj izbor i košta manje od $30 u lokalu.

Netflix, Hulu+, Skype... sve radi kako sam i očekivao. Uređaj je super tih i nema updaljivu LED koja bi mnogima smetala i odvraćala pažnju. Štaviše, plavi LED standby je teško vidljiv. Nema nepotrebnih aplikacija koje bi oduzimale prostor.

Konačno, prilično sam zadovoljan i nisam u ovom kratkom vremenu pronašao ozbiljnih zamjerki.

pozdrav ;)
    • Naravno, dosta dobrog sam cuo o ovoj kutiji.

A dvoumio sam se pravo dugo koji android box da uzmem, jer mi je i prvi. Vec od ranije imam appletv2, Intel NUC itd. Tako da imam idealan uredjaj za XBMC.
      A ovaj sam uzeo samo da vidim sta to Android nudi za TV. Moze sluziti za dosta stvari, pogotovo kao mala mini-konzola (za igrice), recimo stare Nintendo emulatore i tako.

Jedva cekam, bit ce interesantno :)
      HTPC: Intel Nuc i5 + XBMC 13.0 + IPTV Simple PVR Client
    • Meni je najbitnije bilo da nađem Android kutiju koja podržava XBMC bez štucanja. To Minix Neo 8-H odrađuje u ovom kratkom vremenu koliko ga imam. Apple TV 3 takođe posjedujem i sviđa mi se interface, kvalitet proizvoda pa čak i izrada minimalističkog daljinskog upravljača. Međutim, nedostatak XBMC opcije je bila prelomno u mom slučaju.

@Maniac javi se sa utiscima kad pustiš makinu u pogon :)
    • Ja se već mjesec dana ne mogu odlučiti između NEO X8-H Plus i nekog Intel Nuc-a.
      Sve više serija i filmova je počelo izlaziti u H.265 formatu , a pošto ne mislim barem 2 godine ništa novog kupovati gledam da mi novi player može to vrtiti bez problema.
      Da li Vama na X8-H ( bez Plusa :) ) rade takvi formati ?
      ...what we are looking for is looking for us...

Emme Esse 115cm
      GB QUAD
      GB 800 HD UE +
      DM 800 HD Orig.
      DM 500 Orig.
      SkyStar 2
    • @d3000
      Novi Kodi 14.0 Helix (xbmc) nema nikakvih problema sa HEVC tj. h.265 formatom i VP9 video codecs. Novi Kodi je napravio nadogradnju kako bi koristio FFmpeg 2.4.4. Dakle poboljšanom kompresijom zapisa postignuto je znatno smanjenje istog (do 50%) bez gubitka kvaliteta gledanog materijala.

Ja lično imam Minix i zasada sam prezadovoljan. Intel Nuc je takođe dobra kutija uz Zotax Zbox. Obje kutije imaju procesore koje nalazimo u laptop i desktop računarima.

Što god da odlučiš od ove tri nabrojane kutije, nećeš pogriješiti.
    • d3000 wrote:

Ja se već mjesec dana ne mogu odlučiti između NEO X8-H Plus i nekog Intel Nuc-a.
      Sve više serija i filmova je počelo izlaziti u H.265 formatu , a pošto ne mislim barem 2 godine ništa novog kupovati gledam da mi novi player može to vrtiti bez problema.
      Da li Vama na X8-H ( bez Plusa :) ) rade takvi formati ?

E ovako buraz, ja imam "Intel NUC D54250 i5" i "Minix NEO X8-H" i "AppleTV2".

Inel NUC je definitivno naj superiorni od svega navedenog, ali je i naj skuplje. NUC korisitm sa Windows 8.1 kao glavni media-centar uz TV (Kodi). Sve ide preko daljinskog jer ima IR-reciver. Imam i tastaturu malu, ako zatreba. Sa njim sam prezadovoljan, radi bez problema, mogu gledat sta hocu.

Minix je dobar, ali mene licno nervira sami Android. U pocetku je sve dobro radilo ali s vremenom sve nesto sporije i sporije. Imaju pravo puno appova u Store ali ih ima i dosta sto nerade ili prestanu da rade. Kodi je na njemu radio dosta dobro, ali neces moci koristit one naj bolje skinove, malo steka i nepodrzava phyton skroz. Neznam, mozda moram malo vise vremena posvetit Minix-u, ali ovo mi je prvi dojam.
      HTPC: Intel Nuc i5 + XBMC 13.0 + IPTV Simple PVR Client
    • Hvala na savjetima, moram još točno vidjeti koliko ću na kraju moći izdvojiti novaca pa ću odlučiti.
      Malo mi je čudno da na X-8H se vrte HEVC odnosno h.265 materijali kada su izdali model H8-X Plus samo iz tog razloga jer prijašnji model zbog procesora nema podršku za to. Očito je to ovaj kodi novi ispravio. :)
      ...what we are looking for is looking for us...

Emme Esse 115cm
      GB QUAD
      GB 800 HD UE +
      DM 800 HD Orig.
      DM 500 Orig.
      SkyStar 2
    • Re: MINIX NEO

pa probaj,nista te ne kosta,pa sam vidi...nema bas mnogo ljudi taj NUC da bi znali...ja sam koristio nekad XBMC na AppleTV2,i to je u to vreme bilo Ok(720p)...kasnije sredjene verzije za AndroidTv...i to radi ok...ali ipak najsavrsenije mi radi na Mac-u...pa spojen na Tv...nema nikakvih trzavica,problema....posebno sto su na Kodiju ispeglali neke novine...

Sent from my TALK_5H using Tapatalk 2
      Wetek 4K....
      GigaBlue Quad Plus...
      Multifeed (1w-9e-13e-16e-19e-23e-28e-39e)
      SlingBox Pro