Optički kanal neispravan?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Optički kanal neispravan?

Imam VU+ Solo2 original koji je optičkim kablom povezan sa A/V risiverom Pioneer.
      Pošto sam prije nekoliko dana pravio preraspodjelu namještaja u sobi nisu mi svi zvučnici bili spojeni do danas kad sam upalio neki film da gledam i trebalo je spojiti još 2 zadnja zvučnika i to sam uradio. Tom prilikom sam izgubio totalno zvuk sa VU Solo2 na zvučnike. Probao sam neki drugi ulaz, DVD u ugradjeni Radio prijemnik u Pioneer A/V risiver i ima zvuka.
      Pomišljam da se nije optički kabal oštetio, jer ne vidim drugi mogući kvar. Startovao sam VU Solo2, gasio i palio Pioneer, ali ništa. Isključio sam i optički kabl i ponovo spojio i ništa. E sad, gledam onaj kraj optičkog kabla koji ide na ulaz u Pioneer i daje svjetlost na kraju kabla. E sad da li je to dovoljna količina ne znam.
      Ako ko zna kako provjeriti optički kabl (osim spajanja na neki drugi A/V risiver i neki drugi izvor zvuka, jer ne znam nikoga ko ima te uređaje) neka mi pomogne.
      Hvala unaprijed.

Poslato sa HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatok 2