Amiko 8260+ Combo (DVB-T2 / S2 / C)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Amiko 8260+ Combo (DVB-T2 / S2 / C)

Dakle, kao što sam obećao, odlučio sam da napišem neke svoje utiske. Radi se o uređaju iz serije uređaja sa hibridnim tjunerom, koji podržava DVB-T2 standard, što je za neke korisnike od velike važnosti.

Za početak testiranja jedno ogromno negativno iskustvo, sa standardnom verzijom softvera koja dolazi uz ovaj risiver nisam uspeo dobiti nijedan T2 kanal! Pri manuelnom ptreraživanju risiver pokazuje signal, no ne pronalazi T2 kanale, dok T1 bez problema. Posle ubacivanja korisničke verzije softvera sa emulatorom, risiver bez problema nalazi sve kanale. Ovo je ogroman minus za korisnike koji ne umeju ubaciti novi softver, a želeli bi da im prijemnik radi plug&play.

Od Mini HD Combo serije se razlikuje po većem kućištu. Nažalost jedna mana nepostojanje IR porta za povezivanje eksternog senzora, tako da risiver ne može biti skriven iza televizora ili na nekom drugom mestu. Plastika od koje je izrađen ne deluje baš kvalitetno u poređenju sa recimo Amiko 8840 Combo prijemnikom. Na prednjoj strani se nalazi samo alfanumerički displej koji pokazuje broj kanala/časovnik

Sa zadnje strane standarni portovi. Velika prednost ovog uređaja je što poseduje 2 USB porta, za razliku od Mini verzije koja ima samo jedan, pa tako ako koristite WiFi stik (Ralink RT5370 čip podržan) imate drugi USB na koji možete nakačiti eksterni drajv za snimanje ili reprodukciju sadržaja.

Druga velika prednost je podrška za 3G USB modeme. Od modema isprobao MTS-ov Alcatel USB stik koji je gotovo radio plug&play.

Ukoliko nekog zanima, mogu postaviti neku listu podržanih čipsetova kada su 3G USB modemi u pitanju.

Korisnički interfejs je nešto izmenjen nego kod ostalih i izgleda ovako

Nešto je lepše urađen, ali je suština ista.

Od dodatnih stvari koje ovaj uređaj podržava jeste streaming na Android uređaje tzv. Big2Small server uz aplikaciju. Nažalost, ja nisam uspeo da upogonim to, a nisam ni imao puno vremena.

Druga dodatna stvar je je DLNA, gde možete sa vaših telefona da podelite slike, video snimke i ostali sadržaj koje ovaj risiver može da prikaže.

Od noviteta ovaj risiver prema specifikaciji podržava CI+ Dakle, u teroiji bi Evo TV / Max trebao funkcionisati sa njihovim CAM-om. Imajte u vidu da pri ubacivanju korisničkog softvera ubacite "emu" a ne "mcas" softver, jer prema pisanju ubacivanjem drugog se gubi CI+ podrška.

Za razliku od ostalih testiranih, risiver poseduje
      - chipset ALi3516 dual-core 600 MHz !!!
      - flash 16Mb
      - RAM 256 Mb

Zbog toga je nešto brži od pređašnjih modela. Nisam imao priliku da detaljno istestiram DVB-S2 i T2 tjuner, ali bih rekao da su solidni, recimo uz Digi antenu montiranu na 16e idu Pinkovi bez problema. Sa odgovarajućim emulatorom ovaj risiver poseduje podršku za CCcam share, N share i sl (kao klijent). Od mana dodao bih još EPG koji nekada nestaje. Risiver ima 2 standby moda, jedan je imitacija, drugi realan, pri realnom risiveru treba neko vreme da se pokrene, dok je takoreći trenutno kada se koristi prvi režim. Ono što je sređeno da se risiver automatski konektuje pri uključivanju iz oba režima na wifi bez problema.

Takođe, uz noviji softver titlovi pri izboru podešavanja se automatski uključuju. Pa tako kod mene iako je izabran srpski on automatski uključuje srpske, pa ako ih nema hrvatske titlove, što je velika prednost. Napominjem da ova funkcija funkcioniše samo ako se ubaci originalni softver sa emulatorom koji ima podršku za srpski ili hrvatski meni, ubacivanje drugih (galaxy, multi, xwindow) sa izmenjenim menijom se gubi ova opcija.

Lista kanala se može pronaći, automatski generisati i editovati sa Ali editorom. Nije potreban RS232 kabal za ubacivanje liste i sve se obavlja preko USB stika.

Za kraj Amiko Mini HD vs Amiko 8260+, ovaj drugi vodi. :) Ako ima nekih pitanja slobodno pitajte :)

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • <p>Reprodukciju filmova samo. Titlovi funkcioni&scaron;u, ali sa čžđ&scaron; ako se .srt datoteka sačuva u UTF-8 formatu.</p>

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • <p>Da, bez problema se mogu kombinovati satelitski i zemaljski kanali.</p>

• MaxTV SAT CI+ CAM sam ja već testirao i to sam napisao u ovoj temi među prvim postovima ;) , znači radi OK

A EvoTV CAM još nisam dobio na test a jedan kolega se ponudio da će mi donijet taj CAM na testiranje ali eto još nije donio :/
      www.prejeftino.com
      Najveća i povoljna ponuda antenske opreme u Hrvatskoj
      Dostava u roku 24 sata - trošak dostave od 20 kn (HR) preko InterEurope
      Distribucija MaxTV SAT na ugovor i pre-paid MaxTV SAT CI+ CAM
    • <p>

dudi70 wrote:

Aleksandar wrote:

&lt;p&gt;Da, bez problema se mogu kombinovati satelitski i zemaljski kanali.&lt;/p&gt;
      Aleksandar a da li je ovo moguce i na amiko mini hd combo, jer mi je to bitno?
      </p>

<p>&nbsp;</p>

<p>Da, naravno, na svim amiko risiverima je moguće kombinovati satelitske i zemaljske/kablovske kanale.</p>

• Ne, lista kanala se ubacuje uz pomoć AliEditora i postoje posebne liste. Takođe, se može generisati uz pomoć softvera, naravno podrška i listu nisu tako rasprostranjene kao E2 liste.

• Zaboravih da napišem, risiver ima tzv. "Blind scan", dakle bez unosa parametara transpondera za nekoliko minuta iskenira ceo satelit i pronađe nove programe, tako da potreba za nečijim listama nije potrebna, jedino zbog urađene kategorizacije.

• USB ili kao dlna klijent moze da strimuje preko mreže, npr. Video i slike sa telefona

• Stigao mi zamenski risiver i za sada radi OK.
      Probao sam preko Ali Editora za iscitam listu ali ne ide.
      Javlja gresku prilikom testiranja COM porta, 'fail to test port'.
      Sigurno je odgovarajuci izbran - COM1.
      Kad odaberem bilo koji drugi, javlja pogresan port i odmah obustavlja testiranje.
      Na kompu imam serial port bracket koji sigurno radi jer sam ga testirao na Xtrend risiveru i uredno iscitava bootlog preko hyperterminala.
      Mora da je nesto do Ali Editora.
      Digi
      TivuSat
      TNT Sat
      Xtrend ET6000
      Triax 90
    • Risiver moraš isključiti na prekidač i u trenutku kada testiranje porta uključi u struju (ne može standby, mora on/off).

Alternativno listu možeš ubaciti i bez RS232 porta, napisao sam u susednom postu kako -> Lista kanala Amiko 8840, Amiko Mini HD Combo, Amiko 8260+ i drugi ALI bazirani (osim Aliena)

• Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • Zdravo
      sinoć sam dobio 8260+, amiko motor 3800, i inverto black ultra LNB. Nakom montaže i upucavanja referentnog satelita Astra19,2 (moja pozicija 19,26 42,44) naisao sam na nekoliko čudnih problema. Nalaženje astre je islo glatko ali nijesam mogao da je nastelujem bolje od NIVO 90, KVALITET 49, misljenja sam da ovo može mnogo bolje ali sam kasnije uspio da nadjem kanale na 39E pa mi je to sad čudno. Sve ovo sam radio na softveru koji je došao sa risiverom fabrički. Podesio sam USALS krenuo da trazim po satelitima i tu mi nastaje zajebancija jer motor cas nadje satelit, cas ne nadje, izbaci poruku da je motor u pokretu ali se on ne okreće.... U jednom momentu mu zadam da se vrati na referentni satelit i on ode na Amos 4E stoji tamo i u neko doba nakon moje agonije ode na 19.2E. Potom sam rijesio da sve obrisem ucitam novi softver AMIKO_HD8260_2.0.30_emu i krenem iz početka. Ponovo podesim USALS i krenem. Nadje on fino kanale sa 19,2E 13E 23,5E 28,2E 39E 5W i oni su OK napise on da je našao i 16E i 9E ali nakon detaljnog pregleda liste u alieditoru koju sam nakon svega skinuo na flešku ustanovim da je ono što je risiver memorisao kao kanale sa 16E u stvari kanali sa 5W a ono što je on memorisao kao 9E u stvari kanali sa 23,5E. Potpuno sam zbunjen. U alieditoru sam provjerio da li su pravilno unešene pozicije ovih satelita i to je OK. Detaljnim pregledom sam ustanovio da se parametri transpondera iz mog prijemnika dosta razlikuju od parametara transpondera sa KingOfSat sajta. Da li je moguće da su toliko fulali parametre. Skunuo sam zato Dekolte listu i ubacio je preko alieditora na moj bekap fajl pa kad dodjem kuci probacu da je ubacim preko USBa i da vidim sta ce se desavati.
      Bilo koji savjet kako da sve ovo naštimam da dobro radi bi dobrodošao