Amiko 8260+ Combo (DVB-T2 / S2 / C)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• @Masster, mislim da je moj risiver jako slićan tvome. Ja satelite tražim sa USALS, ali onda svaki satelit "dotjeram" pomoću protokola 1.2. Kada pronadjem neki satelit, najprije provjerim jednu frekvenciju da vidim dali sam pronašao pravi. Ako ne, onda ručno ( protokol 1.2 ) "tjeram" na pravu poziciju. Kad to uspijem uraditi, onda skeniram cijeli satelit ( blindscan ). Tako satelit po satelit. Nikada ne unosim tudje liste jer mislim da sam mogu sebi uraditi najbolje, kako meni treba, paše, odgovara. Puno sreće želim.
      XYZ

ZGEMMA 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.
    • Evo sam ponovo pravio sve konektore i sve ponove povezivao. Na 19.2 sam dobio maksimalan signal L90 Q68 i nema šanse preko toga. Slicno i na 13E. Ali zatim sam prebacio na 16E na pink paket i dobio L90 Q48. Do sada nijesam imao iskustva sa signalom PINK paketa ali koliko sam čitao ovdje i na drugim forumima ljudi kažu da je signal dosta slab i da bukvalno služi kao referenca za dobro ili loše štimanje antene. Tako da mi je sad sumnjivo da je tako mala razlika u signalu između najjačeg i najslabijeg signala. L je valjda jačina polja i ona stoji zakucana na 90 a Q je valjda qualiti of service i on se mijenja u rangu od 48 do 68. Kakvo je pokazivanje nivoa polja kod vas na vašim prijemnicima. Nijesam još vrtio na ostalim satelitima da vidim kakav je signal tamo.
    • Masster wrote:

Evo sam ponovo pravio sve konektore i sve ponove povezivao. Na 19.2 sam dobio maksimalan signal L90 Q68 i nema šanse preko toga. Slicno i na 13E. Ali zatim sam prebacio na 16E na pink paket i dobio L90 Q48. Do sada nijesam imao iskustva sa signalom PINK paketa ali koliko sam čitao ovdje i na drugim forumima ljudi kažu da je signal dosta slab i da bukvalno služi kao referenca za dobro ili loše štimanje antene. Tako da mi je sad sumnjivo da je tako mala razlika u signalu između najjačeg i najslabijeg signala. L je valjda jačina polja i ona stoji zakucana na 90 a Q je valjda qualiti of service i on se mijenja u rangu od 48 do 68. Kakvo je pokazivanje nivoa polja kod vas na vašim prijemnicima. Nijesam još vrtio na ostalim satelitima da vidim kakav je signal tamo.

To ti je sasvim OK signal na Pinku.
      Svaki risiver ima neku svoju skalu signala.
      Kod nekih imas nerealno visoka ocitavanja, kod drugih nerealno mala.
      Ovaj Amiko spada u drugu kategoriju sto i nije tako lose jer kad podesavas antenu, mozes je lakse nariktati.
      Ja sam primetio da kad Amikov kvalitet signala podelim sa 5, dobijem slicna ocitavanja kao kod enigma2 risivera u decibelima.
      Znaci tvoj Pink ima oko 9.5db sto je sasvim solidno jer je signal na njemu prilicno slab.
      Trenutno Amiko pokazuje Q67 na nasim kanalima na Thoru, dok dreambox 13.9db.
      Digi SR
      Tivùsat
      TNT SAT
      Zgemma H7S
    • @Masster, ćitajući tvoje postove, rekao bi da ti štap, na kojem imaš namontiranu antenu, nije sasvim pod 90 stepeni. Uzmi vaservagu i provjeri to. To je jako važno. Govorim ti iz vlastitog iskustva. Takav će ti savjet sigurno dati svatko, tko ima iskustva sa motoriziranim sistemom. Kod mene jaćina signala nikada ne dostiže više od 85, ali kvaliteta kod mnogih "glavnih" satelita isto tako ide do 85. I trebaš uzeti u obzir da svaki risiver to pokazuje po svoje. Jako je bitno da ti je i kvaliteta signala što bolja. U rasponu u mom potpisu hvatam skoro 40 satelita. Poskenirao sam na tim satelitima sve frekvencije, koje se na njima nalaze, čak i one sa najmanjim SR ( tek nešto više od 1000 ). Sretno.
      XYZ

ZGEMMA 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Hvalapuno svima na odgovorima. Znam da je nosač pod vaser obavezna stavka i rekao bih da je moj u redu ali to cu vidjeti kad krenem da trazim dalje satelite. Za sad sam ugrabio vremena da pretrazim tek 19.2 16 i 13. Mene je bunilo to sto nijesam mogao izvuci veće pokazivanje za kvalitet signala na nultom satelitu (gdje i nije toliko bitna vertikalnost nosača, bar ne u većoj mjeri jer se to kompenzuje podešavanjem vertikale i horizontale na anteni) od oko 60 ali se evo ispostavilo da su to OK vrijednosti za ovaj prijemnik i to sto motor sa USALS podešavanjima kad mu se kaze da ode na 16E ode na Amos a uz to je i cesto ignorisao komande da se pomjeri, jednom je čak otišao skroz do kraja na istok i jedva sam ga vratio na 0 poziciju na 19,2. Ali mislim da sam to ludovanje motora rijesio ponovnom montazom konektora na kablovima. Samo da ga ne ureknem :)
    • Masster wrote:

Hvalapuno svima na odgovorima. Znam da je nosač pod vaser obavezna stavka i rekao bih da je moj u redu ali to cu vidjeti kad krenem da trazim dalje satelite. Za sad sam ugrabio vremena da pretrazim tek 19.2 16 i 13. Mene je bunilo to sto nijesam mogao izvuci veće pokazivanje za kvalitet signala na nultom satelitu (gdje i nije toliko bitna vertikalnost nosača, bar ne u većoj mjeri jer se to kompenzuje podešavanjem vertikale i horizontale na anteni) od oko 60 ali se evo ispostavilo da su to OK vrijednosti za ovaj prijemnik i to sto motor sa USALS podešavanjima kad mu se kaze da ode na 16E ode na Amos a uz to je i cesto ignorisao komande da se pomjeri, jednom je čak otišao skroz do kraja na istok i jedva sam ga vratio na 0 poziciju na 19,2. Ali mislim da sam to ludovanje motora rijesio ponovnom montazom konektora na kablovima. Samo da ga ne ureknem :)

Vidi, to ti je kod motoriziranog sistema jako bitno, da ne kažem možda najbitnije. Ako to tako nije uradjeno, antena ti neće putovati Clarcovom putanjom i biće problema sa satelitima 100%.
      XYZ

ZGEMMA 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• EVO-TV CAM-modul na Amiko 8260+

U ovoj temi sam već prije pitao da li radi EVO-TV CAM-modul na Amiko 8260+. Jako me privlačila teoretska mogućnost da bi se samo sa jednim daljinskim upravljačem moglo upravljati sa prijemnikom sa samo jednom listom sa ispremiješanim javnim zemaljskim (DVB-T) kanalima, plaćenim zemaljskim (EVO-TV DVB-T2) kanalima, FTA satelitskim kanalima i SC satelitskim kanalima.

Dugo nije bilo nikakvog odgovora, pa sam odlučio da riskiram i isprobam sam. Najprije sam nabavio Amiko 8260+ (610.- kn + poštarina). Prijemnik je odličan, i stvarno brzo (reda veličine sekunde) prebacuje kanale ne samo između kanala na istom transponderu, ili istom satelitu, nego i između DVB-T i čak SC kanala.

Nešto teže je bilo dobiti (nekorišteni) EVO-TV CAM-modul. Nema ih u slobodnoj prodaji, jedino ako netko kupi neki GRUNDIG-TV sa već ugrađenim EVO-TV CAM-modulom iz EVO-TV akcija, pa iz bilo kojeg drugog razloga ne može ili ne želi koristiti EVO-TV (možda nema dobar prijem DVB-T2 signala), možda poželi taj CAM-modul prodati. Na sreću, našao sam oglas i kupio ga. Pritom je važno, da je CAM-modul još nekorišten, jer inače se ne može dobiti akcijska ponuda EVO-TV, tj. šest mjeseci svi programi za jednu kunu, a HBO+Cinemax godinu dana besplatno. Ako je modul već korišten, može samo redovna ponuda, od početka svaki mjesec tri buketa za 70 kuna, a dodatni se posebno naplaćuju.

I, došao po pošti kupljeni CAM-modul, ubacim ga u Amiko prijemnik, i molim boga da proradi. Pretražim DVB-T2 kanale (jasno da sam morao prije toga ubaciti zadnji firmware, jer inače ne bih mogao primati DVB-T2), nađe ih sve i lijepo doda zajedničkoj listi kanala od prije, prebacim na prvi EVO-TV kanal, ekran crn, ali ima info-traka sa EPG, znači sve u redu, primam dobro, a modul još nije korišten ! Pojavi se i info da modul treba inicijalizirati, sa info o besplatnim EVO-TV brojem, na koji neka zovem. Pozovem broj, slažem da sam kupio novi GRUNDIG-TV za EVO-TV, ali da ništa ne vidim, kažu oni, e ne može to tako odmah, ako hoću EVO-TV akciju, neka prvo odem u najbližu poštu potpisati ugovor na 18 mjeseci. Odem ja u poštu, opet slažem da sam kupio novi GRUNDIG-TV, da hoću akciju 6 meseci po jednu kunu. Može, kaže poštarica, počne upisivati moje podatke u računalo i kaže, hopa, nemože ! Vi ste već imali sličnu akciju prošle godine kad ste kupili originalni EVO-TV prijemnik Strong 8256. Kažem ja, ali ja sam ga već prije odjavio, i ovo je novi uređaj, a akcija je vezana za uređaj, a ne za korisnika. Zove ona šefove, nešto se objašnjava, kaže nemože akcija. Kažem ja, daj meni da razgovaram sa šefom, i kažem mu, dobro sam pročitao vaše WEB stranice, tamo piše da je akcija vezana za novi uređaj ! Mulja on nešto, pričekajte molim, valjda gleda na računalu, proučava, i na kraju kaže ajde dobro, dajte mi poštaricu da joj kažem što treba upisati u njenom programu na računalu, da sam novi korisnik. I tako ja uspijem uvjeriti HP da mi pripada nešto što mi pripada.

Dođem doma, ponovno nazovem besplati broj, kažem da sam potpisao ugovor, oni kažu e sada može, dajte broj od CAM-modula. Izdiktiram ja broj, i stvarno, za minutu se obavijest na ekranu promijeni, i piše: Pričekajte, uređaj se inicijalizira. Nakon desetak minuta najednom pojavi se slika EVO-TV kanala. Probam prebacivati kanale, svi kanali, čak i HBO+Cinemax se vide. Znači operacija uspjela !

ALI, ima (jedan) ALI : svi EVO-TV kanali se vide, ali svakih 35 sekundi slika na bilo kojem EVO-TV kanalu se "smrzne" na sekundu, i onda nastavi dalje. Zvuk se ne prekida, samo slika "smrzne", i za sekundu nastavi dalje. Na filmskim kanalima nije problematično, ali na sportskim kanalima je prilično iritantno. Pošto ne vjerujem da se to događa i na originalnim GRUNDIG-TV sa EVO-TV modulom (već bi netko to prije uočio i napisao), izgleda da je problem u Amiko 8260+ prijemniku, u implementaciji CAM protokola, tj. u firmware. Pisaću tvornici proizvođaču, i nadam se da će problem biti riješen u nekoj slijedećoj verziji firmware, koji vidim da se izbacuje skoro svaka dva mjeseca, znači radi se na otklanjanju uočenih grešaka.

Za info onima koji su pitali da li se mogu snimati programi, situacija je zakomplicirana :
      Javni TV programi se snimaju u MPG formatu i mogu se gledati i na računalu.
      EVO-TV programi se snimaju u TS formatu i ne mogu se gledati na računalu.
      FTA satelitski programi se snimaju u TS formatu i mogu se gledati na računalu.
      SC satelitski programi se snimaju u TS formatu i ne mogu se gledati na računalu.
      Svi snimljeni programi se normalno mogu gledati na Amiko prijemniku (koji ih je snimio!).

Samo za info, uz Amiko prijemnik na TV imam priključen i Android-TV-box. Za njega imam WiFi daljinski miš sa tipkovnicom, ali koji ima i "learning IR module" (infracrveni modul sa "učenjem"), tako da sada samo sa jednim daljinskim upravljačem mogu paliti i gasiti TV, prebacivati ulaz TV na Amiko ili Android, mišem upravljati Androidom, a IR modulom upravljati Amikom, sa samo jednom listom sa svim ispremiješanim zemaljskim i satelitskim FTA i PAY-TV kanalima. Tko ne vjeruje, neka dođe pa vidi, a usput donese pivu za okladu koju će izgubiti.

Ako nekog još nešto zanima, pitajte.
    • Amiko 8840 nema CI+, drugačiji je i hardver zato ne radi. Što se trzanja tiče, pokušaj drugu verziju softvera.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Sa novim firmware AMIKO_HD8260_2.0.61_emu.abs ima dobra vijest za EVO-TV na 8260+ :
      nema više iritantnog "smrzavanja" slike na EVO-TV kanalima ! Slika ide glatko k'o vazelin.

Loša vijest uopće je da nažalost (kad sam pažljivo provjerio, za razliku od navedbe u mom prijašnjem postu)
      EVO-TV kanali se doduše mogu snimati u TS formatu, ali se ne mogu gledati ni na računalu, ni na samom prijemniku (koji ih je snimio) !?