DVBT signal

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Аli ovi javni emiteri su se borili svim snagama,posebno RTRS,da odašiljači budu u njihovom vlasništvu.Npr. u Hrvatskoj je OiV vlasnik odašiljača,on dobija pare od koncesija za korištenje ali i održava predajnike i to vrlo dobro.Ovi naši bili bi vlasnici a za tehničke ekipe je vrh analogija.Sada RTRS ne može obezbediti nesmetan prijem signala sa dva predajnika i tri kanala a zamislite kavo će stanje biti kada sa 6 predajnika(koji će biti vlasništvo RTRS nakon završetka 2 faze) bude se emitovalo po 15 kanala.Jedino da RAK uvede da javni emiteri plaćaju penale komercijalnim tv za gubljenje signala pa će se malo uozbiljiti.
    • Mislim da u sarajevskoj regiji prevladava kabelska tv pa nikoga vele nije briga oko dvb t-a, a Hercegovinu ne trebam ni spominjat. Oni svi naginju da uhvate signal s Biokova i dat će se novci i to dobri ako treba da ga uhvate a za ove bosanske ih nije ni briga! Ja živim u pograničnom području sa BiH i nemam BIH programe tek kadikad dvb t bosanske zahvaljujući refleksiji. Sad da BHRT kaže da će montirati jedan repetitor u mjestu ali da mještani daju po 1 KM, ne bi je nitko dao!
    • Pa ljudi moji cemu ovolika halabuka i nervoza? Ovo svakako nije pravo digitalno emitovanje, tek se maklo od pocetka. U BIH se neke stvari rade potpuno drugacije u odnosu na istatak Evrope. Pribkem je sto uvijek jedni hoce da dominiraju nad ostalim, pa krecu u inacenje a to nikome nije dobro donijelo. U ovom slucaju po vecini je RTRS problem, a ja kazem da nije tako i da treba postojati neko ko ce ostayak spusti na zemlju i reci ili saradjujemo ili sve propada. Mrezni operater ce biti formiran(kada zavisi od tvrdoglavisto uprave BHRTa koja svim silama radi na sopstvenom gasenju i njihovoj tezi da su oni bitni i glavni a ostala dva marginalni i nebitni). Tuzno je to sto od zamisljenog PBSa danas imamo one koji na svaki nacin zele druga dva da uniste da bi oni profitirali.Ako vec mogu FTV da drze u saci zbog mnogo zajednickih stvari, to im jeRTRS trn u oku i tvrd orah. A u RTRS be pada na pamet da idu sebi na stetu. Daleko da su oni idealni, imaju oni itekako svojih losih strana aki su bar principijalni. Ne moze se porediti BIH sa bilo kojom zemljom pa ne okolnim jer ni organizacija zemlje nije ni slicna. Kada se krene od tih najosnovnijih principa Ustava, i to postuje nema problema..Ali to ovde nije slucaj. Sve se moze rijesiti lako, aki to ne ide u prilog tome da BHRT nece postati dominantan i eksluzivni Javni seevis. Eti vam kocnicara. Ovo vam je ukratko sa sastanaka koji se vode izmedju komisije za digitakizaciju,javnih emitera i RAKa...Znaci BHRT hoce svoje zamisljeno ili nikako..A dovro znamo da RTRS sigurno popustiti nece...Poznajem covjeka koji je uljucen u sve ovo...
    • boban1982 wrote:

Аli ovi javni emiteri su se borili svim snagama,posebno RTRS,da odašiljači budu u njihovom vlasništvu.Npr. u Hrvatskoj je OiV vlasnik odašiljača,on dobija pare od koncesija za korištenje ali i održava predajnike i to vrlo dobro.Ovi naši bili bi vlasnici a za tehničke ekipe je vrh analogija.Sada RTRS ne može obezbediti nesmetan prijem signala sa dva predajnika i tri kanala a zamislite kavo će stanje biti kada sa 6 predajnika(koji će biti vlasništvo RTRS nakon završetka 2 faze) bude se emitovalo po 15 kanala.Jedino da RAK uvede da javni emiteri plaćaju penale komercijalnim tv za gubljenje signala pa će se malo uozbiljiti.

U hrvatskoj se kroz tv prostojbu jedan dio odvaja i za funkkcioniranje OiV. Pogledaj na hrt.hr (pristojba) . Kad se otvori naslovnic dole na dnu stranice.
      Tri kanala od RTRSa jesu svi free ili jedan dva idu preko pay tv?
      A šta reć o 15 kanala ? Evo u hrvatskoj imam 14 free kanala a kakav je program obrisao sam 7 i od ovih 7 bi mogao još 3.
      Bolje imat 4-5 vrlo dobrih poželjno odličnih kanala sa kvalitetno slikom bar 720p/i . I što je navjažnije sadržajem programom.Nego 14-15 ili više polu kanala. Sa 576p/i brdom repriza tarot emsija rilitija itd.
      Neznam kako drugi vide al po meni je od uvođenja dvbt drastično opao kvalitet programa na televizijama u hrvatskoj. Tu posebno mislim na novu rtl i njihove kanale. I ne nije razlog to što više ne prenose englesku nogometnu ligu. Već im je općenito opao kvalitet programa . A koliko vidim po programu na tv profilu/moj tv.Što se toga tiće ništa bolj situacija nije ni u ostalim državama.
      NEMA POTPISA

• RTRS trenutno.ima jedan zemaljski i jedan kablovski .U planu su da imaju dva zemaljska(RTRS i RTRS2) a da PLUS kanal.i dalje ostane kablovski.I sva tri su free i ostace tako.i nakon DVBT2..Slazem se Bobane da su svi krivi ali uvijek ima.jedan koji je svjestan sta izazivaju njegovi zahtjevi i kakvu ce reakciju izazvati pa i dalje to radi...
    • pa tako to biva kada mjesto u muxu dobiju podobni...
      sto nisu dali mjesto onome tko vise plati pa neka emituje sto hoce ako mu se isplati....
      glupost balkanska...
      koji su kriteriji koji je regulator npr. u hr odredio tko ce dobiti dozvolu...
      Oj ti, betleheme, zemljo Judina
      nipošto nisi najmanji
      medju glavnim gradovima Judinim,
      jer ce iz tebe izici vodja,
      koji ce biti pastir naroda moga Izraela
    • Ne razumem kakve veze ima tjuner. To je valjda kao za DVB T1. Svaki USB tjuner je podržavao MPEG 4 HD, tj ako bi uz njega išao valjan softver. A pošto DVB Viewer podržava DVB S2 HEVC, sigurno bi podržavao i DVB T2 HEVC. Onda bi sigurno radili i Hrvati i Bosanci na mojoj Astrometi.

BTW, radiće sigurno. Našao članak.

astrometa.com.tw/integrated_en.html

Sigurno će mnogima koristiti jer je Astrometa najpopularnij DVB T2 tjuer kod nas.