DVBT signal

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• boban1982 wrote:

Pay dvbt mux u BiH po meni nema smisla uzimajući iskustva iz regiona.U Srbiji mts Antena plus za svoj pay mux mjesečno traži oko 14 km za 20 -tak kanala plus priključak a u Hrvatskoj evo tv u svoja dva muxa natrpao blizu 60 kanala (baš me zanima kvalitet slike) i za to građani moraju platiti blizu 20 km.
      EVO TV ima 54 kanala u dva muxa s time da su dva test jedan info i jedan koji radi samo 6 sati na dan (penthause 3D)Slika je solidna dosta dobra. Za 70 kuna uzmeš tri buketa koji te zanimaju . Ja npr imam sport film&djeca dokumentarci&vijesti .Neki od kanala koje imam za 70 kuna sportklub1,2,3 eurosport1,2 hntv,fox,foxlife,axn,amc,cinestar,kinotv,m1film,nationalg,nationalwild,discoveri,n1 hr,ajb,natwild,viasat expoler,nikeldon, nikeldon jr, disney itd.
      Za one koji žele samo tvne treba im flat net ili nežele net. Nemogu imat ili nežele satelitsku antenu. Zemaljska pay tv je odlična stvar.Za relativno male novce bar u hr dobiješ dosta.

Nisam dugo gledao jel Antena plus još uvijek u ponudi ima samo Arene filmske kanale od Pinka i nešta malo drugih?!
      Kada sam zadnji put vidio popis njihovih kanala nisu imali HBO FOX kanale pa AMC AXN NATIONAL G, NATIONALWILD DISCOVERI MTV VH1 24KITCHEN itd.. A po meni to su samo neki pay tv kanali koja svaka ozbiljna pay tv mora imat.

Ako se u BiH i pokrene zemaljska pay tv. Ako će u ponudi imat ove kanale za koje sam rekao. Da ih svaka ozbiljna pay tv mora imat. Mogu imat uspjeha. Al ako će kopirati srpski primjer .Onda bolje da se ni ne upuste u tu igru.

I Madžari isto imaju zemaljsku pay tv. Oni isto koliko sam vidio kao i evo tv u ponudi imaju. Kanale tipa hbo fox fllmbox national g disqoveri axn itd
      NEMA POTPISA

The post was edited 2 times, last by Zagor Tenej ().

• Koja drama oko digitalizacije u BiH i RTRS 2 ili plus, a sve još na eksperimentalnoj razini. Po meni ni jedan javni servis nema kvalitetan program, možda se netko ne slaže, ali i ovo što sad se emitira su reprize, informativni program i sve je na razini trash-a. Ono šta bih ja volio vidjeti su 3 javna emitera (čisto radi reda), TV1, Pink BH, OBN, Hayat, ATV, Face Tv, BN Televizija na razini cijele BiH. Sve ostalo na lokalnoj razini. Ja osobno ne gledam lokalne televizije jer nema ništa zanimljivo i interesantno, mada i ove gore nabrojane nemaju neki kvalitetan program, sve se svodi na jeftine serije i gluposti. Gledajući domaće programe može se samo zatupit i to je to.
    • po meni nitko nema exkluzivno pravo na neku freq ili mkesto u mux pa cak ni javni...
      najpostenije je ko vise plati dobije mjesto..
      pa ko ce prema okusu odrediti nekom mjesto...ukusi su razliciti ..i tako ko kupi mjesto ama ne mora ni da emitira nista neka stavi kaku ako hoce 24h
      Oj ti, betleheme, zemljo Judina
      nipošto nisi najmanji
      medju glavnim gradovima Judinim,
      jer ce iz tebe izici vodja,
      koji ce biti pastir naroda moga Izraela
    • U svakoj državi javni emiteri imaju zagarantovano mjesto u dvbt kao i kod kablovskih provajdera.Komercijalne tv će ulaziti u mux A kada se završi proces digitalizacije ako budu mogli platiti naknadu koju su dogovorili javni emitreri ali još nije verifikovao RAK.Ali na primjeru TV K3,koji od RAK-a dobio posebnu dozvolu za digitalno emitovanje u digitalnoj regiji Kozara još 1.6 a ne mogu ući u mux A,može se pretpostaviti da nas čeka isto dok se ne reši spor između agencije iRTRS.A mnoge tv će prestati sa radom kada se iskljući analogni signal a ne budu mogle platiti digitalnu naknadu.
    • @edo123 S obzirom koji je stepen naplate rtv takse i ovo programa je zadovoljavajuće.Istina je da se javni servisi od vladajućih stranaka koriste u propagandnu mašinu pa od objektivnosti ni o.RTV taksu trenutno naplaćuje samo BH telekom,u RS to rade inkasatori a Hrvati je ne plaćaju dok se ne uvede kanal na hrvatskom jeziku.Zato ne može se ni očekivati iole kvalitetan program npr. javni servis neće prenositi EP u košarci.
    • @rato
      ne možeš reći ni da je RTRS 100% u pravu. i u RTRS-u i u RAK-u rade nesposobnjakovići koji prvo hoće da zadovolje svoje lične, političke, odnosno privatne interese, a za narod ih briga. To se vidi i na ovoj digitalizaciji i na programu ovih javnih servisa koji ne nude ništa vrijedno pomena. i opet se vraćamo na priču o RTRS 2 - ok, i ako im RAK izda dozvolu kao što bi možda i trebalo, šta bi oni emitovali na tom kanalu kad im je i ovaj, odnosno ova dva- programski čista nula, na stranu to što im je informativni program pod palicom režima na nivou Sjeverne Koreje

The post was edited 2 times, last by tv-manijak ().

• Ovde treba razjasniti neke stvari.RTRS nije podnio zahtjev da im se izda dozvola za emitovanje kanala RTRS 2,što mi je potvrđeno u RAK-u.Ne znam otkuda vam ta informaciji.Ni po kojem osnovu javni emiter ne može imati tri kanala.Ovde RTRS traži dozvolu za digitalno terestijalno emitovanje za njihov kanal RTRS PLUS koji se do sada,u prethodne 2-3 godine,isključivo emitovao preko kablovske mreže i nisu tražili dozvolu za zemaljsko emitovanje dok nije pušten digitalni signal i od tada traje spor.Samo se pitam da li je moguće da u ovoj zemlji nema nadležnog suda koji bi presudio.
    • Nekazem ja da su 100% upravu, ali u mnogo stosta jesu. I opet o ukusima se ne raspravlja, ali programski je bar za dva koplja ispred ona druga dva emitera, sto domace proizvodnje, sto sportski i serijski program. Opet kazem dok ne zazive dva kanala i ta zamisljena koncepcija necemo unaprijed suditi. Da ne idemo vise u OFF...
      RAK ima osnov da im izda dozvolu jer je promijenjen zakon o RTRS-u prosle godine, a i sam krovni BH zakon je kontradiktoran, pa samim time imaju osnovu za isti i opet ne bi bio prekrsen zakon.
      Neka se konacno pocnu baviti konstruktivnim stvarima, kad se vec ovoliko zale onda nek promijene strategiju i uvedu DVB-T2 HEVC iako tako nesto nema sanse da ce se dogoditi...
    • edo123 wrote:

Koja drama oko digitalizacije u BiH i RTRS 2 ili plus, a sve još na eksperimentalnoj razini. Po meni ni jedan javni servis nema kvalitetan program, možda se netko ne slaže, ali i ovo što sad se emitira su reprize, informativni program i sve je na razini trash-a. Ono šta bih ja volio vidjeti su 3 javna emitera (čisto radi reda), TV1, Pink BH, OBN, Hayat, ATV, Face Tv, BN Televizija na razini cijele BiH. Sve ostalo na lokalnoj razini. Ja osobno ne gledam lokalne televizije jer nema ništa zanimljivo i interesantno, mada i ove gore nabrojane nemaju neki kvalitetan program, sve se svodi na jeftine serije i gluposti. Gledajući domaće programe može se samo zatupit i to je to.
      Ovdje bih dodao Hayatovce kao dječji, Cinema tv filmski i Al Jazeeru kao informativni što daje ukupno 13 programa + nek odaberu do max 3 lokalna po digitalnim regijama i eto popunjen multipleks, a bilo bi tu mjesta i za HD programe ako bi se koristilo HEVC kodiranje.

A u B i C muxu napraviti pay platformu + hrvatski i srbijanski programi uz granicu bi uz normalnu cijenu moglo odlično proći.

Ovo pod uvjetom da je BiH normalna država. :D
    • boban1982 wrote:

Al Džazira sigurno neće biti u dvbt,bar ne besplatno.U Hrvatskoj ide u dvbt preko pay platforme evo tv
      AJB u hrvartskoj a tako je vjerovatno i u ostalim državama ide isključivo preko pay tv providera.Total max tv sbbt iskon evo tv itd

Inače pre puštanja DVBT signala u hrvatskoj. Pisalo se svašta koji će kanali ići. Neki su pominjali i neke pay tv kanale. Za koje nema šanse da bi išli free.
      NEMA POTPISA

• rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=267554

Milinović: RAK prisiljava RTRS da daje svoju opremu trećim osobama bez naknade
      Generalni direktor RTRS-a Draško Milinović izjavio je danas, reagirajući na kaznu koju je Regulatorna agencija za komunikacije izrekla RTRS-u, da RAK bez zakonske osnove prisiljava RTRS da opremu u svom vlasništvu daje na korištenje trećim osobama bez naknade.

Draško Milinović, generalni direktor RTRS-a

Milinović podsjeća da su svi organi RTRS-a dužni štititi imovinu Јavnog servisa Republike Srpske.
      - Iskoristit ćemo sva pravna sredstva u zaštiti imovine ЈP RTRS - rekao je Milinović.