DVBT signal

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Da ima dva uređaja u postrojenju , jedan radi , drugi u stanju pripravnosti ako prvi prestane raditi drugi preuzima rad . Takav prelaz je gotovo neprimjetan , djelić sekunde . Operator to vidi na kontrolnom monitoru da je takav neki uređaj ispao , a korisnici to uopće ne primijete .
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w
    • Tako je i kod nas u CG,postoje dupli predajnici ,gdje se u slucaju potrebe aktivira drugi predajnik. Mada se desava ponekad kad je lose vrijeme da dodje do prekida signala,-pitao sam Radio difuzni centar zasto se to desava kazu nije do njih vec do struje tj. dolazi do ispada napajanja strujom.
      VEST gt3-110 dvbt2+dvbs2 tba receiver
      Dvbt CG + dvbt SRB
      Eutel 16e + astra 19e + amos 4w
    • Tenderom se traži nabavka baterija za neprekidno napajanje predajnika.Mada sada povremeno na minut-dva nestane signala vjerovatno zbog gubitka napona.Tenderskom dokumentacijom na pet lokacija traži se demontaža postojećih antenskih stubova pa će veliki broj građana ostati bez analognog signala gde se ne obezbedi alternativno rešenje.U pitanju su lokacije V. Gomila,Brekovica,Tušnica,Ilinčica i Hadžića Brdo.

The post was edited 1 time, last by boban1982 ().

• boban1982 wrote:

Tenderom se traži nabavka baterija za neprekidno napajanje predajnika.Mada sada povremeno na minut-dva nestane signala vjerovatno zbog gubitka napona.Tenderskom dokumentacijom na pet lokacija traži se demontaža postojećih antenskih stubova pa će veliki broj građana ostati bez analognog signala gde se ne obezbedi alternativno rešenje.U pitanju su lokacije V. Gomila,Brekovica,Tušnica,Ilinčica i Hadžića Brdo.
      Što se tiče analogije bolje da je skinu skroz i ovako je u fazi raspada. Jedan info budući da redovno gledam analogni tv signal sa Brekovice (Bihać) mogu potvrditi da često dolazi do gubitka signala na skoro svim kanalima (Tvusk jedino radi kako treba za divno čudo).
      BHT1 i FTV znaju izgubiti signal kod loših vremenskih prilika ili slika izgleda kao da vrše neka podešavanja. Dok OBN, Hayat, Pink BH, ATV svi signal sa satelita proslijede na analogne odasiljače i dok počne padati kiša ili snijeg nestane im satelitskog signala pa emituju poruku sa resivera "no signal", zamrznutu sliku ili "total tv umetnite karticu".
      Dok se neko sjeti riješiti ovakve probleme, emituju tu sramotu danima.
      Evo PinkBH slika trenutno na C29.
      Images
      • pinkbh.jpg

99.34 kB, 820×461, viewed 48 times

The post was edited 3 times, last by virtualx ().

• dvbtposavina wrote:

Šta znači ovo u koloni količina "1+1"?
      Redundanta. Kada je 1+1 onda je 100%. U Srbiji je 3+1 (33%)
      Na većim objektima se radi slična stvar sa antenskim sistemom. Npr. u Srbiji su na desetak glavnih objekata sistemi u konfiguraciji šest spratova u 4 pravca i to sve puta dva. Svaki sistem je potpuno nezavistan. Poseban uređaj prati rad (SWR i ostalo) i u slučaju bilo kog problema on izoluje taj sistem a onaj ispravan ostaje da rade
      Kada nestane struje, ogroman UPS preuzima napajanje, a ako se u zadatim roku ne vrati, on sam pali agregat.

Sve radi samo, a događaji se loguju u sistemu za upravljanje.

...jedna anegdota. Na jednom objektu ETV-a smo radili link za jednu lokalnu stanicu. Po završetku posla zovem studio da mi puste test signal kako bi izvršili merenja, ali tamo nema nikog. Pita me dežurni kako nema nikog, znači nema programa? Ja kažem da ima ali to radi kompjuter.
      Kolega povuče pola cigare i kaže: E je** ga, kod njih kompjuter pušta program a kod nas pali i gasi predajnike, struju i antene. Gazde će kupiti kerove da čuvaju a nas će sve na ulicu...

The post was edited 1 time, last by dvbt-manijak ().

• kammeni wrote:

ne znam od kud informacija da se signal iz Banjaluke moze uhvatit u Modrici,ne moze jer Trebava zaklanja Modricu i ne postoji opticka vidljivost. ja se nalazim na Trebavi,3km od duge njive na nadmorskoj visini blizu 500 m,na padinama iz Modricke strane pa ne mozem uhvatiti signal. prazna prica
      Čitao sam na netu da se može uhvatiti signal u Modriči i okolini,samo si na lošoj mikrolokaciji
    • ko god je to napiso slago je,u Modrici se ne moze uhvatiti signal sa Kozare,a sto se tice moje mikro lokacije prilicno je dobra,jer imam opticku vidljivost sa Slavonijom,Vlasicem,Majevicom,Crvenim cotom (srbija),Duge njive me zaklanjaju i nemam opticku vidljivost sa Kozarom,ali imam analogiju sa kozare kad bi ocjenjivo do 5 ojena bi bila 3,tako da bi trebo uhvatiti digitalni signal ali ne mogu. tako da sto se tice Modrice to je naucna fantastika.
    • Onda ti ne preostaje drugo nego čekati da krene digitala sa Dugih Njiva.Od tvoje lokacije Kozara je udaljena oko 100 km,Banja Luka je bliže ali si sa pogrešne strane Trebave :D .Imam i ja reljefne prepreke,pa na oko 50 km od B. Luke sa sobnom antenom koja je okrenuta prema Slavoniji hvatam našu digitalu oko 95%,Hrvate 100%.Dok kod nekih komšija nisam uspeo uhvatiti signal iz Slavonije.
    • blizu si i zato hvatas signal,bez obzira sto nemas opticku vidljiviost,meni je recimo crveni cot udaljen preko 120km,ali imam optcku vidljivost i signal mi je 95-100%. hrvatski kanale takodje imam sa 100%,i sa Belja,a takodje 100% i sa Papuha,cak i madjarske MUX-ove sve imam jer sam na takvoj lokaciji. tamo gdje je opticka vidljivost moze se uhvatiti signal sa velike udaljenosti. ali po logici gdje si imo analpgni signal trebo biti i digitalni, ja imam analogiju sa kozare moze se gledati,ali digitalnog signala nema. problem na mojoj lokaciji moze biti K3 koji je na istom kanalu,i takodje jedan Madjarski MUX koji je isto na 32 kanaulu,koji ja takodje mogu da uhvatim. tako da nekad dobra lokacija koja ima nadmorsku visinu moze biti i problem,jer na toj tacki se presijecaju signali iz razliciti pravaca,takodje na Trebavi se moze uhvatiti MUX-A iz Srbije sa Cera koji ide isto na 32 kanalu.
    • RIZ-LA wrote:

dvbt-manijak wrote:

dvbtposavina wrote:

Što 3+1 i što 33% ?
      1+1 znači da jedan predajnik radi a jedan je rezerva. 3+1 znači da tri rade a jedan je rezerva, tako da može da pokrije ispad samo jednog od predajnika koji rade. Kao rezervna guma kod automobila. Imaš jednu za 4 točka.
    • kammeni wrote:

blizu si i zato hvatas signal,bez obzira sto nemas opticku vidljiviost,meni je recimo crveni cot udaljen preko 120km,ali imam optcku vidljivost i signal mi je 95-100%. hrvatski kanale takodje imam sa 100%,i sa Belja,a takodje 100% i sa Papuha,cak i madjarske MUX-ove sve imam jer sam na takvoj lokaciji. tamo gdje je opticka vidljivost moze se uhvatiti signal sa velike udaljenosti. ali po logici gdje si imo analpgni signal trebo biti i digitalni, ja imam analogiju sa kozare moze se gledati,ali digitalnog signala nema. problem na mojoj lokaciji moze biti K3 koji je na istom kanalu,i takodje jedan Madjarski MUX koji je isto na 32 kanaulu,koji ja takodje mogu da uhvatim. tako da nekad dobra lokacija koja ima nadmorsku visinu moze biti i problem,jer na toj tacki se presijecaju signali iz razliciti pravaca,takodje na Trebavi se moze uhvatiti MUX-A iz Srbije sa Cera koji ide isto na 32 kanalu.
      K3 trenutno ne emituje analogno na 32 kanalu,bar kod mene.Mađare i možeš uhvatiti zato što ne možeš naše.Kao npr.u Zagrebu signal sa Kozare mogu uhvatiti samo oni ispod Sljemena kontra Slovenije,odakle dolazi signal takođe na 32 kanalu.
    • dvbt-manijak wrote:

RIZ-LA wrote:

dvbt-manijak wrote:

dvbtposavina wrote:

Što 3+1 i što 33% ?
      1+1 znači da jedan predajnik radi a jedan je rezerva. 3+1 znači da tri rade a jedan je rezerva, tako da može da pokrije ispad samo jednog od predajnika koji rade.
      Misliš od tri kanala samo jedan je 1+1 ?
      Ovaj post je poslan sa Moto Z Force bez korištenja Tapatalk :P

Perfect 10
      24w-139w