DVBT signal

• problem je zakon o javnom tenderu koji je tako napisan da se može u nedogled osporavati i upućivati žalbe na odluku o izboru operatera .
      Druga stvar je unutrašnji problem u BIH i mala je vjerojatnost da na tenderu prodje ponuda mtela jer zna se i zbog čega a tako isto i ponuda Bh Telecoma ili Telemacha ( uvijek će neki dio BIH biti protiv toga )
      Jedino da svi zajednički formiraju jedinstvenu ponudu i da suvlasništvo u tom operateru bude na osnovu nekih procenata ( da li teritorije koju pokriva neki od telekoma da li po broju korisnika ili nekom drugom parametru )
      Čak mislim da se OiV iz Hrvatske neće ni prijaviti na ovom tenderu jer ni prošli nije realiziran gdje su oni izabrani da postave opremu i sve ostalo .
      al' ga je opravio svaka mu cast

GigaBlue 800 HD Solo
    • goran387 wrote:

problem je zakon o javnom tenderu koji je tako napisan da se može u nedogled osporavati i upućivati žalbe na odluku o izboru operatera .
      Druga stvar je unutrašnji problem u BIH i mala je vjerojatnost da na tenderu prodje ponuda mtela jer zna se i zbog čega a tako isto i ponuda Bh Telecoma ili Telemacha ( uvijek će neki dio BIH biti protiv toga )
      Jedino da svi zajednički formiraju jedinstvenu ponudu i da suvlasništvo u tom operateru bude na osnovu nekih procenata ( da li teritorije koju pokriva neki od telekoma da li po broju korisnika ili nekom drugom parametru )
      Čak mislim da se OiV iz Hrvatske neće ni prijaviti na ovom tenderu jer ni prošli nije realiziran gdje su oni izabrani da postave opremu i sve ostalo .
      Ali ovo nije tender,ne finansira se iz budzeta.
      Mrezni operater bi iz svojih sredstava instalirao opremu samo treba predociti bankarsku garanciju mislim oko 1,3 miliona KM.
    • boban1982 wrote:

goran387 wrote:

problem je zakon o javnom tenderu koji je tako napisan da se može u nedogled osporavati i upućivati žalbe na odluku o izboru operatera .
      Ali ovo nije tender,ne finansira se iz budzeta.Mrezni operater bi iz svojih sredstava instalirao opremu samo treba predociti bankarsku garanciju mislim oko 1,3 miliona KM.
      a šta je javni poziv nego tender ??? Čim se omogućuje prijavljivanje više zainteresiranih pravnih lica to je natječaj , tender , nazovi to kako hoćeš .
      Bira se najpovoljnija( bar bi trebala biti najpovoljnija ) ponuda a gubitnici se mogu žaliti i osporavati odluku ako to žele
      al' ga je opravio svaka mu cast

GigaBlue 800 HD Solo
    • Problem je u tome što su odgovorni i zaposleni za digitalizaciju nemaju pojma trbaju li kopati kanale Za DVB-T kablove . Jedni kažu na pola a drugi kažu na jedan metar dubine . Toliko o stručnjacima koji rade na projektu digitalizacije . Tako troše novce godinama za platu i rad bez rezultata . Dogovoren je standard DVB_T Hevc265 . No sve mi se čini kada počnu raditi da će se tehnologija drastično promjeniti . Negdje tamo ljeta gospodnjeg 2050 -te . Nemojte pomisliti da sam ja bezobrazan što satirično pokušavam dočarati nesposobnost i bezobrazluk odgovornih za ovakav nemar , krađu i bezobrazluk . Neki će mi od Vas kolega zamjeriti na ovome a neće zamjeriti njima koji nam se podsmjehuju i šprdaju sa nama . Jer sve ovo mi plaćamo i financiramo svih ovih godina a ne vidimo (doslovno ) nikakav napredak i ništa . Kako sam čoviek u pedesetim bojim se ako ovako nastave da signala neću nikad ni vidjeti . Hvala bogu na alternativi za sve ove godine i mom prastarom AZboxu koji me još uvijek dobro služi u "edukativne svrhe ! Pozzz :)
    • goran387 wrote:

boban1982 wrote:

goran387 wrote:

Ali ovo nije tender,ne finansira se iz budzeta.Mrezni operater bi iz svojih sredstava instalirao opremu samo treba predociti bankarsku garanciju mislim oko 1,3 miliona KM.
      a šta je javni poziv nego tender ??? Čim se omogućuje prijavljivanje više zainteresiranih pravnih lica to je natječaj , tender , nazovi to kako hoćeš .Bira se najpovoljnija( bar bi trebala biti najpovoljnija ) ponuda a gubitnici se mogu žaliti i osporavati odluku ako to žele
      Cim se ne finansira iz budzeta ne podlijeze zakonu o javnim nabavkama,sto je prevashodno i bio cilj.

The post was edited 2 times, last by boban1982 ().

• boban1982 wrote:

goran387 wrote:

boban1982 wrote:

goran387 wrote:

a šta je javni poziv nego tender ??? Čim se omogućuje prijavljivanje više zainteresiranih pravnih lica to je natječaj , tender , nazovi to kako hoćeš .Bira se najpovoljnija( bar bi trebala biti najpovoljnija ) ponuda a gubitnici se mogu žaliti i osporavati odluku ako to žele
      Cim se ne finansira iz budzeta ne podlijeze zakonu o javnim nabavkama,sto je prevashodno i bio cilj.Oni koji ne pobijede na javnom pozivu mogu se zaliti ali RAK-u ne kancelariji za zalbe.
      Firma koja bude pobijedila na javnom natječaju dobiće koncesiju za MUX-C na određeni broj godina, ako taj izbor koncesionara bude bio legalan (odnosno ako ga ne bude osporila neka druga institucija, što u Bosni i Hercegovini nije nemoguće).
    • NEMOJTE PRICATI OKOLO...
      ne mpze uspjeti to jer ne mozes ti prodavati nesto sto je u mojoj avliji i kada svatimo to i svako svoj dio avlije poda ona ce uspjeti i tender ili sta vec
      Oj ti, betleheme, zemljo Judina
      nipošto nisi najmanji
      medju glavnim gradovima Judinim,
      jer ce iz tebe izici vodja,
      koji ce biti pastir naroda moga Izraela