Konačan kraj smetnjama iz Italije!

• dklari33 wrote:

VELIKA POBJEDA HRVATSKE Talijani konačno gase odašiljače zbog kojih pola Istre i Dalmacije nije moglo normalno gledati hrvatske televizijske kanale -Jutarnji List........................................NAKON 6 (ŠEST) GODINA..................!!!!!!!!!!!!!...............????????????...........živila hrvatska.....

kao prvo yebali ih senzacionalistički naslovi, POBJEDA HRVACKE, UEEEEE sad će i trava procvjetati od tolike pobjede.
      kao drugo - kakvih crnih 6 godina? barem 25. vjerojatno duže ali neznam šta je bilo u vrijeme juge.
      ja od kad sam živ nisam nikad vidio hrv kanale, osim hrt1 na ch11 vhf-a. može se reći da hrv kanali nisu postojali na obali istre, jer ih nije bilo moguće gledati. e sad, štagod netko mislio o tome, nije da je to ljude ovdje puno smetalo. dapače, imali smo talijanske repetitore, barem mi u rovinju, koji su pogašeni tek tamo negdje nakon 2000. godine.
      da se prisjetimo:

• Slažem se da je naslov bomastičan ali je i točan. Građani HR su prvi puta u povijesti natjerali susjede da ugase tv-odašiljače.
      A tko što gleda, ja sam odrasao na ORF-u i danas gledam satelit 95% vremena. Hrvatski programi nemaju HD, ne možeš ugasiti titl.... Ali mi je drago da se normalno gledaju tj. da građani HR imaju mogućnost gledati naše programe.

Kako je bilo u jugi? Najranije što se ja sjećam su ljetovanja u Poreču iz 1980-tih. VHF11 s Učke je jedino što se sa sobnom antenom moglo gledati. Na UHF 29 je uredno prašio "DE". Sjećam se da smo u Červar-poratu košarku (olimpijske igre) gledali na SLO 2 jer je HRT2 bio negledljiv. Talijani su, naravno, išli bez problema sa sobnom antenom.
    • Veli mi prijatelj koji živi u Italiji u mjestu Susegana u regiji Veneto da sada mogu pratiti hrvatske tv kanale i po onome kako mi je nabrojao koje kanale ima, izgleda da može gledati MUX A, B i D, dok mu brat koji živi u Coneglianu ima samo hrvatski MUX A. Dal je uzrok tome gašenje talijanskih odašiljača ili nešto drugo jer to je počelo od prije nekoliko dana?
    • New

dklari33 wrote:

malo je daleko da bi smetalo, NEKA SI HRVATI PREMJESTE UČKU NA DRUGU STRANU ISTRE ili neka ovoj našoj usranoj zemlji prekinu smetati svi živi i NEKA PRESTANU LAGATI LJUDIMA (srati van bokala) Pozdrav iz najljepšeg dijela ove planete.
      Prošlih dana opet smetnje u Vrsaru, i to po čudu ne kao prije na K53, nego na K28, koji je bio ranije više otporan na smetnje. Fino su riješili to..
    • New

Susjedi moji, možda bi trebalo malo poštelovati antenu a ne čim nestane ili oslabi signal odmah su smetnje, jesu da možda ali uzrokovane nečim drugim. Srećom da si mi Hrvati ne možemo premještati Učku kako čemo mi, da ne kizna di bi sa nekima finila.
      * DM8000 * T-90 * DAV-4100E * Morgan *
      * HDD 760 Gb WD * VIP *