Konačan kraj smetnjama iz Italije!

• dklari33 wrote:

VELIKA POBJEDA HRVATSKE Talijani konačno gase odašiljače zbog kojih pola Istre i Dalmacije nije moglo normalno gledati hrvatske televizijske kanale -Jutarnji List........................................NAKON 6 (ŠEST) GODINA..................!!!!!!!!!!!!!...............????????????...........živila hrvatska.....

kao prvo yebali ih senzacionalistički naslovi, POBJEDA HRVACKE, UEEEEE sad će i trava procvjetati od tolike pobjede.
      kao drugo - kakvih crnih 6 godina? barem 25. vjerojatno duže ali neznam šta je bilo u vrijeme juge.
      ja od kad sam živ nisam nikad vidio hrv kanale, osim hrt1 na ch11 vhf-a. može se reći da hrv kanali nisu postojali na obali istre, jer ih nije bilo moguće gledati. e sad, štagod netko mislio o tome, nije da je to ljude ovdje puno smetalo. dapače, imali smo talijanske repetitore, barem mi u rovinju, koji su pogašeni tek tamo negdje nakon 2000. godine.
      da se prisjetimo:

• Slažem se da je naslov bomastičan ali je i točan. Građani HR su prvi puta u povijesti natjerali susjede da ugase tv-odašiljače.
      A tko što gleda, ja sam odrasao na ORF-u i danas gledam satelit 95% vremena. Hrvatski programi nemaju HD, ne možeš ugasiti titl.... Ali mi je drago da se normalno gledaju tj. da građani HR imaju mogućnost gledati naše programe.

Kako je bilo u jugi? Najranije što se ja sjećam su ljetovanja u Poreču iz 1980-tih. VHF11 s Učke je jedino što se sa sobnom antenom moglo gledati. Na UHF 29 je uredno prašio "DE". Sjećam se da smo u Červar-poratu košarku (olimpijske igre) gledali na SLO 2 jer je HRT2 bio negledljiv. Talijani su, naravno, išli bez problema sa sobnom antenom.
    • Veli mi prijatelj koji živi u Italiji u mjestu Susegana u regiji Veneto da sada mogu pratiti hrvatske tv kanale i po onome kako mi je nabrojao koje kanale ima, izgleda da može gledati MUX A, B i D, dok mu brat koji živi u Coneglianu ima samo hrvatski MUX A. Dal je uzrok tome gašenje talijanskih odašiljača ili nešto drugo jer to je počelo od prije nekoliko dana?
    • dklari33 wrote:

malo je daleko da bi smetalo, NEKA SI HRVATI PREMJESTE UČKU NA DRUGU STRANU ISTRE ili neka ovoj našoj usranoj zemlji prekinu smetati svi živi i NEKA PRESTANU LAGATI LJUDIMA (srati van bokala) Pozdrav iz najljepšeg dijela ove planete.
      Prošlih dana opet smetnje u Vrsaru, i to po čudu ne kao prije na K53, nego na K28, koji je bio ranije više otporan na smetnje. Fino su riješili to..