Pomoć oko Windowsa 7

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Pomoć oko Windowsa 7

Imam jedan problem koji se je počeo događati prije par dana i dalje se nastavlja a ne znam kako to riješiti pa bi mi svaka pomoć dobro došla.Koristim Windows 7 sa diskom od 500 GB,podjeljen je na C i D disk,s time da je disk C veličine 100 GB a D 400 GB,Na disku C su Windowsi i sve ostalo što uz njih ide a na disku D je glazba,filmovi i još neka datoteke.Disk C mi je stalno imao oko 30 GB slobodnog prostora a disk D je nebitan mada je poluprazan.....Na disku C se je od prije nekoliko dana počeo smanjivati slobodni prostor a da ništa nisam snimao niti stavljao neke dodatne programe.Svaki sat je sve manje i manje mjesta i trenutno je došlo na oko 9 GB slobodnog prostora a i dalje se puni.Pokrenio sam CCleaner program za čišćenje,našlo mi 400-500 MB,to je zanemarivo a maknuo svejedno da bi se to uskoro vratilo i stalno se puni disk pa molim dali netko zna što poduzeti da izbrišem višak jer je disk u crvenu i ubrzo će biti pun a ne vidim što bih mogao pobrisati da dobijem par GB slobodnog prostora...unapirijed hvala na svakom savjetu i pomoći..
      Tu sam da nešto naučim i kažem ako nešto znam
    • stvar je u tome da windows automatski radi backup kopiju svega, i samih windowsa i svih datoteka na disku c, a to ukljucuje sve microsoftove programe, dakle kompletan windows 7, windows 7 kompletan update, kompletan office ako imas instaliran i kompletan update za office, sve ukupno to je puno dodatnog prostora koji samo sluzi za windows restore, ali to ti najvjerojatnije nikad nece trebati, ali windows po defaultu to svejedno radi i trosi hard disk, ja to odmah po instalaciji windowsa iskljucim jer bezveze zauzima prostor, iskljucujes to i automatski brises te backup kopije na ovaj nacin

desna tipka na my computer ili moje racunalo i izaberi properties ili svojstva, s lijeve strane nadji gdje pise zastita sustava, odaberi to, odaberi c: disk i stisni konfiguriranje ili configure, izaberi onemoguci zastitu sustava i stisni apply ili primjeni, na kraju dolje imas za izabrati "izbrisi sve tocke vracanja za taj pogon" i stisni izbrisi i aplly i ok, mislim da je to dovoljno napraviti samo za c disk, ali posto imas particije c i d, napravi za oba za svaki slucaj

takodjer savjetujem da instaliras tune up utilites zadnju verziju i preko nje mozes izbrisati hibernation file koji moze biti od 3-4 do 7-8gb velik, i obicno to windows radi kod laptopa kad ga stavlja u sustav mirovanja ili ga ugasi pa onda da ne mora ucitavati sve windows ispocetka samo pokrene taj hibernation file, moja preporuka je i to obrisati tj staviti na disable, onemoguceno, jer tu ce takodjer windows ukrasti oko 8 gb hard diska a to nam nikome nije potrebno
      bojana za predsjednika :)
    • ibagic wrote:

stvar je u tome da windows automatski radi backup kopiju svega, i samih windowsa i svih datoteka na disku c, a to ukljucuje sve microsoftove programe, dakle kompletan windows 7, windows 7 kompletan update, kompletan office ako imas instaliran i kompletan update za office, sve ukupno to je puno dodatnog prostora koji samo sluzi za windows restore, ali to ti najvjerojatnije nikad nece trebati, ali windows po defaultu to svejedno radi i trosi hard disk, ja to odmah po instalaciji windowsa iskljucim jer bezveze zauzima prostor, iskljucujes to i automatski brises te backup kopije na ovaj nacin

desna tipka na my computer ili moje racunalo i izaberi properties ili svojstva, s lijeve strane nadji gdje pise zastita sustava, odaberi to, odaberi c: disk i stisni konfiguriranje ili configure, izaberi onemoguci zastitu sustava i stisni apply ili primjeni, na kraju dolje imas za izabrati "izbrisi sve tocke vracanja za taj pogon" i stisni izbrisi i aplly i ok, mislim da je to dovoljno napraviti samo za c disk, ali posto imas particije c i d, napravi za oba za svaki slucaj

takodjer savjetujem da instaliras tune up utilites zadnju verziju i preko nje mozes izbrisati hibernation file koji moze biti od 3-4 do 7-8gb velik, i obicno to windows radi kod laptopa kad ga stavlja u sustav mirovanja ili ga ugasi pa onda da ne mora ucitavati sve windows ispocetka samo pokrene taj hibernation file, moja preporuka je i to obrisati tj staviti na disable, onemoguceno, jer tu ce takodjer windows ukrasti oko 8 gb hard diska a to nam nikome nije potrebno

Ovo mi je pomoglo i vratilo disk na pola,tj.oslobodilo skoro 40 GB prostora....puno hvala i veliki pozdrav tebi i svima koju su nastojali pomoći kao i svim članovima foruma
      Tu sam da nešto naučim i kažem ako nešto znam
    • Win7 ima ugrađen alat za "higijenu" koji fantastično i 100% bezbedno odrađuje posao, i to za dž.

Elem, pajz 'vamo:

1. Zatvori sve programe koje si pokrenuo
      2. Klikni na Start dugme
      3. U Search programs and files ukucaj Disk Cleanup i pritisni enter
      4. Pokreni taj program
      5. Odaberi particiju
      6. Čekiraj sledeće:
      • Downloaded Program Files
      • Temporary Internet Files
      • Offline webpages
      • Recycle Bin
      • Temporary files
      • Thumbnails
      7. Setup Log Files i System error memory dump files ne čekiraj!
      8. Klikni OK
      9. Klikni Delete Files
      TBS Professional DVB-S2 tuner cards Dish 1.80m Prime focus Inverto Single Flange Pro Black Ku-band LNB C-band LNB
    • Moje iskustvo coveka koji zaradi poneku paru tako sto popravljam kompjutere je:
      1. CC izbegavam u sirokom luku i deinstaliram kad neki komp dodje kod mene. Taj program zna da napravi veliku stetu.
      2. U poslednje vreme zaticem sve popularne iternet pregledace na svakom kopjuteru, sto je totalno pogresno. Dosta su dva. Kes obrises iz tih programa.
      3. Windows temp brisem rucno iz tc-a po safe modu.

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!