Vaš najudaljeniji prijem?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

9 elem. yagi antena, Sony XDR-F1HD

FM
      Najudaljeniji prijem s RDS signalom: 90.50 HRT-HR_2, Lička Plješivica, O=5 RDS, 254 km
      Najudaljeniji prijem (stalan signal bez fadinga): 89.90 VIKOM Radio, Bosanska Dubica/Gig, O=2, 258 km
      Najudaljeniji prijem (scatter): 105.60 Radio Maria, Rapino/Maiella-Rifugio Pomilio, sc3, 556 km (svakih 10 minuta)

FM (E-Skip)
      88.80 MHz, IBA 4 Reshet Dalet, Jerusalem/Eitanim, "DALET_E_", O=5 RDS, 2383 km (31.05.2014.)

FM (Tropo)
      s RDS signalom: 102.50 RTL 102.5, Rapino/Maiella-Rifugio Pomilio, "RTL102.5", PI 5218, O=5, 555 km (20.10.2014.)
      stalan signal: 90.70 RAI Radio 2, Monte Sambuco, 100 kW, 616 km (22.08.2014.)

DVB-T
      Najudaljeniji prijem (stalan signal): Kanal 36/44/48, Ivanšćica, 112 km
      Najudaljeniji prijem (nestalan signal): Kanal 25/42 sa Sljemena, 135 km
      Prijemnici: Sony XDR-F1HD, Sony XDR-S3HD, Sony XDR-S10HDiP, Sangean ATS909W, Degen DE1103, TESCO DR1403B (DAB+) / FM9 yagi antena na 5. katu balkona stambene zgrade u centru grada, usmjerena prema jugoistoku
    • Evo i mene malo da se hvalim... :D

FM...Najudaljeniji tropo: 87.7 FUNRADIO, 100.3 REGINA, Košice Dubnik, Slovačka, 555km.
      FM...Najudaljeniji tropo RDS: DEVIN 102.6, Banska Štiavnica, Slovačka, 375km.
      FM...Najudaljeniji stalni signal: PETOFI 93.9, Kabhegy, Mađarska, 205km.
      FM...Najudaljeniji stalni signal RDS: OE 3 87.9, Rechnitz, Austrija, 180km.

AM...Najudaljeni signali iz Egipta na 774 i 819 kHz.

Plodna godina za tropo,no nažalost nisam puno toga ulovio preko E-skip propagacije... Svašta iz Turske. Ali nije to velika udaljenost. Znaju bit i neki Arapi na niskim frekvencijama za vrućeg ljetnog vremena. Eto.

PS. Za kratki val, lovio sam ponekad Radio Novi Zeland analogno i njihov DRM, koji se očituje kao glasan šum. Udaljenost preko 10000km.
      Najudaljeniji stalni prijem: 95.3, 97.6 i 104.1 (Costilla, Rumunija) 352 km
      Najudaljeniji stalni prijem sa RDS-om: 102.3 B92 (Rudnik) 175 km
      Ove signale, + 107.5 Europa FM i 102.2 Romania Actualitati sa istog predajnika (107.5 od ostalih 4, a 102.2 ima dosta smetnji pa se može primiti samo u posebnim uslovima) sam primio i kod manastira Divljana, odakle je predajnik udaljen 357 km.
      Najudaljeniji domaći stalni prijem: 96.5 Radio Beograd 2 (Crveni Čot) 299 km
      Mogao sam da primam i 101.8 Beograd 202 sa istog predajnika, ali prijem više nije moguć zbog jakog Hit FM-a sa Seličevice na 101.9.
      Od tropo prijema sam imao samo slabije stanice iz Bugarske i Rumunije od oko 150-250 km koje inače ne primam.
    • radiobirdman wrote:

SW: 18 260 km

Sa kojeg odašiljača?

membrana wrote:

OK, šala mala.
      Najudaljenije što sam ikada primio je sa satelita Hispa 30°W, Ku pojas, udaljenost je 39472km.
      12706 V 2222 3/4 radio "MegaHits"

OK. I ja se malo šalim ;) . Imaš u privitku bilješku mojeg prijema sa odašiljača Kostinbrod (Bugarska). KBS WORLD - udaljenost je 39327 km :rolleyes: .

DXPG wrote:

Ide li kakav radio tekst na SOUNDPORTAL-u sa odašiljača Graz 4/Plabutsch, Lüftungsturm Nord na 97,90 MHz. Danas sam slučajno našao jednu mikrolokaciju blizu mene, usprkos jakom signalu RHZK (Radio Hrvatsko Zagorje Krapina). RDS - SOUND-PORTAL, Pop Music, ali radio teksta nema. Nije mi uspjelo ništa kvalitetno poslikat zbog jakog sunca X/ .

KanalA wrote:

Za kratki val, lovio sam ponekad Radio Novi Zeland analogno i njihov DRM, koji se očituje kao glasan šum. Udaljenost preko 10000km.

Udaljenost je (i za tebe) preko 18000 km. imaš u privitku moju frišku bilješku. Ovaj puta ne na 11690 kHz več na 15720 kHz. Dolje lijevo u crnom pravokutniku ... odbiješ samo kojih 50-ak km i - to je to ;) . Odašiljač Rangitaiki.
    • DXPG wrote:

Ide li kakav radio tekst na SOUNDPORTAL-u sa odašiljača Graz 4/Plabutsch, Lüftungsturm Nord na 97,90 MHz. Danas sam slučajno našao jednu mikrolokaciju blizu mene, usprkos jakom signalu RHZK (Radio Hrvatsko Zagorje Krapina). RDS - SOUND-PORTAL, Pop Music, ali radio teksta nema. Nije mi uspjelo ništa kvalitetno poslikat zbog jakog sunca X/ .

Radio tekst ima na svim frekvencijama, a glasi: "[izvođač pjesme] - [ime pjesme]", npr. "Fences - The Lake" ili "Noel Gallagher - In The Heat Of The Moment"
      Prijemnici: Sony XDR-F1HD, Sony XDR-S3HD, Sony XDR-S10HDiP, Sangean ATS909W, Degen DE1103, TESCO DR1403B (DAB+) / FM9 yagi antena na 5. katu balkona stambene zgrade u centru grada, usmjerena prema jugoistoku
    • DXPG wrote:

Na svojoj lokaciji vjerojatno imaš mogućnost primati KRONEHIT na 105,8 MHz sa odašiljača Kahlenberg. Za Lounge FM na 99,5 MHz sa odašiljača Wien 8/Innere Stadt možda malo manje.
      Navedeni programi su uključeni u projekt radioDNS. Da li mi možeš potvrditi, osobnom provjerom ili informacijom iz druge ruke, da to na ova dva programa na području Beča radi ili se još uvijek samo dogovaraju oko realizacije?

RadioDNS-Global-Coverage-2014-4.pdf
    • herdarko wrote:

DXPG wrote:

Na svojoj lokaciji vjerojatno imaš mogućnost primati KRONEHIT na 105,8 MHz sa odašiljača Kahlenberg. Za Lounge FM na 99,5 MHz sa odašiljača Wien 8/Innere Stadt možda malo manje.
      Navedeni programi su uključeni u projekt radioDNS. Da li mi možeš potvrditi, osobnom provjerom ili informacijom iz druge ruke, da to na ova dva programa na području Beča radi ili se još uvijek samo dogovaraju oko realizacije?

RadioDNS-Global-Coverage-2014-4.pdf

Ne hvatam nikakve stanice iz Beča.
      Nisam još čuo za Radio DNS, a ne znam kako provjeriti.