Black Hole Xbmc beta 01 ( Duo2 , Solo2 , Solo SE)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Black Hole Xbmc beta 01 ( Duo2 , Solo2 , Solo SE)

Izašao : Black Hole Xbmc beta 01

Black Hole Xbmc beta 01This image include OpenGL animations and
      XbmcWarning to prevent that Xbmc will
      fill your flash you have to map a device (hdd, usb or nas) to folder /media/hdd
      using device panel BEFORE to launch Xbmc.Warning This is a BETA image, feeds are not updated. Don't use
      "image update" function or you will corrupt files.Warning: THIS IMAGE USE A DIFFERENT BOOTUP SEQUENCE AND KERNEL
      CONFIG AND FOR THIS REASON CANNOT BE USED IN MULTIBOOT. USE THIS IMAGE IN FLASH
      ONLY.TRICK: To be sure that Xbmc is not
      filling your flash, after the first Xbmc launch check your filesystem. If you
      have the folder .Xbmc in the root dir "/.Xbmc" you have to copy it on /media/hdd
      and then delete from the root.Xbmc Known
      issues: Many addons are not yet working because of missing modules.Have fun with Xbmc !!
    • Isprobal juče i danas više radi radoznalosti nego nekog očekivanja, da če raditi jer to je ipak prva beta verzija. Sam plugin xbmc ima naznake kakav če biti zadržaj BH xbmc i šta če sve biti u njemu za koriščenje, a drugače je vrlo velik. Da je to prva verzija, se vidi da ne ide sve kako bi moralo, recimo sad se svadžajo BH softver i pluginsi IPK, koje treba ubaciti u box, jer nikako ne radi restarting, nego jedino prekidač odpozadi boxa. Pa ako imate nekoliko plugina za ubacit , trpi prekidač odpozada. Dalje sami xbmc plugin izleda velik a jest pregedan, a jer je to novo v takvom imlementiranom sadržaju , je na početku se teško snač, jer taj BH xbmc je drugačiji od ostalih xbmc pluginov.
      Probal sam nekoliko stremova na muzici, a nije na nijednom koje sam probal radio ton, dalje na nekoliko video stremova mi je zablokiral box, tako da opet rešenje prekidač odpozadi, a desilo se mi i to da se mi nije na prvo uopšte podigla E2.
      Ova verzija je ipak za beta testerje, a mi ostali moramo malo pričekati na BH xbmc radosti. Zbog prevelikih problema, ja vratil nazad BH 2.1.4 do dalnega.
    • Na duo2 probal i ovo 02 beta verzijo, koja radi več bolje.
      Kao prvo sam posložil E2 sa pluginima i emu , a tek onda xbmc configuracijo, jer v obrnutom redu ne radi restart na E2.
      Izprobal sam zasada malo stremova, recimo rade mi D max.de, Esa Video itd, a ne radi mi recimo Classic cinema, koji bi morala raditi. Toliko sa moje strane zasada.
    • Juče kasno uveče, probal i ovako :
      - ubacil na novo BH 2.1.4 xbmc v 02
      - nanovo uredil konfiguracijo antene T90 sa 16 lnb
      - poskeniral satelite
      - ubacil emu i ostale plugine preko DCC
      to sve prošlo OK
      Dalje preko online ubacil :
      - webradio
      -mediaportal
      i to sve skupa prošlo OK
      Dalje :
      - posloživ konfiguracijo xbmc , koja je isto prošla OK
      Sledi download koji su po meni mi zanimivi :
      - 1channel , dowload do 96 %
      - classik cinema, download do 84 %
      - Movie4K.to, download do 22 %
      - Movie 25, download do 99 %
      na svima se nije odradil komplet download, po dugem čekanju sam sam prekinio dowloadenje tih navedenih.
      Sledi još download :
      - icefilms, koji je uredno prošal, znači OK.
      Posle sam otvoril icefilms, probal na nekoliko filmova otvoriti koji host , ali mi nije uspelo , jer neki hostovi ne rade, neki se na pola skidanja linka smrzne, tako da ne možeš napred ni nazad, rešenje prekidač odpozadi boxa.
      A problem je i kako napustiti ovaj implementirani xbmc u BH 2.1.4, a kad i to prokužiš, opet ne ide sve kako treba, i opet dugme odpozada.Toliko sa moje strane.
    • Isto na duo2
      stavi sebi neki usb jer xbmc pluginsi i ostale njegove stvari brzo ti natrpaju fles pa ti zbog toga dolazi do ti problema

ako stavis usb mountugJ ga media/hdd
      jer ako mountujes media/usb moraces editirat u usr/bin /xbmc

#CRASHLOG_DIR=${CRASHLOG_DIR:-$HOME}
      HDD_MOUNT_POINT="$(grep '/media/usb' /proc/mounts)"
      if [ "$HDD_MOUNT_POINT" != "" ]; then
      export HOME="/media/usb"
      Vu+ duo2
      WeTek Play 1,2 Core Hub
      MiniX Neo X8-H
      Raspberry pi 1,2,3
    • keka1@
      Što
      si naveo oko xbmc adonsov je tačno, ja sam ipak probal ovako, pa moraču nabaviti još jedan USB , jer ovega kojega imam trebam za fiesiranje imidžov.
      Pa moram ti postaviti nekoliko pitanja koja me sad interesujo:
      Oko USB kao hdd, verovatno, njega možem staviti v box (odpozadi boxa)več prije flešovanja boxa sa novim softverom , pa sledi flesh softvera , ili sam u krivu ?
      Dalje me zanima kako izadžeš sa xbmc plugina na E2, jel ti rade normalno tipke exit ili recimo reboot na xbmc ?
      Koji hostovi, ako se možda sečas ti rade na icefims, jer samo tega sada imam skinutega ?
      Dali si u ovi beta 02 verziji napravil backup, ili si sve posložil nanovo ?
    • do sad sto se tiče fleširanja duo2 koji već ima mountan USB najbolje je izvaditi taj prije flashiranja i nakon fleširanja ga vratiti... događa se nekad da ne želi pročitati novi image sa drugog USB-a ako je mountani već priključen.... sa ovime xbmc još se nisam išao igrati...
    • Pa to mene sad mući, jer dosada ovo kombinacijo nisam isprobal ( mountan USB kao HDD), jer mi nije trebala, a i sam box ima dosta flasha. Nakon ovih novih vrlo teških plugina recimo : MP, a sad posebice i ovoga implementiranega xbmc teškoga oko 35 MB, znam da neče iči sve kako treba.
      Pa mislim da bi možda prošlo ovako, a možda i ne , da prvo flashiram box, sredim E2, mountam USB kao hdd, te njega nakon toga ubacim odpozadi boxa , a nakon toga idem na konfiguracijo xbmc. Ako bi išlo ovako onda mi ne treba novi USb ključ, nego njega mogu upotrebiti i za jedno i za drugo, bar za sada. A po drugi strani mi se postavlja pitanje, dal če box na ovakav način uopšte prepoznati USB kao hdd.
      Dalje mi se postavlja i pitanje koji USB i koliko velik, sad koristim transcend od 2 GB.
    • Danas ,kad sam sa USB klučem več flashoval duo2 box na novo, posle sam isti USB ključ mountoval kao hdd, te njega ukopčal u box tek tada, kad sam več pokrenuo sa OK dugmetom plugin od xbmc. Sledila je konfiguracija xbmc, kao zadje skidanje adonsa.
      Na prvo mi je uspelo downloadati :
      - icefilms,
      - 1channel,
      - classik cinema,
      - movie25 ,
      - movies hd
      Na movie 25 sam sa downloadal skinuo listo sa filmovima, a nije mi uspelo sa download na pojedinih sa moje strane izbranima filmovima, jer se pri downloadu pri svakom filmu prikaže da je link odstranjen.
      Na ostalima adonsima nisam probal, jer neznam koji hostovi rade, a bila bi dobrodošlo ako neko zna, da nje navede. Hvala.