SubsSupport v1.5.0

• Nedavno sam u DM7020HDv2 u image DreamElite instalirao SubsSupport v1.5.6 (zadnju verziju, .ipk file ftp u /tmp pa onda instalacija daljincem). A nešto nije išlo kako treba, zapravo ne znam više tačno što sam dalje radio, znam da sam htjeo tu mapu koja se trebala stvoriti u mapi .../Extensions (u krajnoj mapi putanje kod instalacije) obrisati - a sam poslije to zaboravio i počeo instalirati stariju verziju v1.5.4. Tako sam napravio lijepu zbrku i na kraju nisam znao koja verzija je u boxu. Sad bih ipak želio znati, koju verziju imam u boxu, a ne uspijevam to nigdje vidjeti. U mapi .../Extensions je mapa SubsSuport, ali samo ime, verzija nije označena. Dali bi se ta moglo vidjeti na nekom drugom mjestu u menu-ju Dreamboxa???

Inače mi taj titler radi dosta dobro (prije sam imao instaliran DD 4.01, onda DD 3.29), ali mi se često dešava nešto slično što i motdak-u. Kad idem u Plugins Browser i uključim taj plugin, često počinje playback titlova negdje na sredini, ne na početku. Jednako svi titlovi, koji su u mapi titlova na HDD, gdje jih stavljam (sam ih skidam sa interneta i za download ne upotrebljavam servera player-a). Na početak ih mogu pomaknuti samo tako da restartujem Dreambox (pa i to ne uvijek, restart trebam neki put ponavljati). To je dosta nezgodno pa pomišljam da bih se opet vratio na DDamira. Ima li netko neki savijet kako to riješiti?
    • seagull wrote:

Nedavno sam u DM7020HDv2 u image DreamElite instalirao SubsSupport v1.5.6 (zadnju verziju, .ipk file ftp u /tmp pa onda instalacija daljincem). A nešto nije išlo kako treba, zapravo ne znam više tačno što sam dalje radio, znam da sam htjeo tu mapu koja se trebala stvoriti u mapi .../Extensions (u krajnoj mapi putanje kod instalacije) obrisati - a sam poslije to zaboravio i počeo instalirati stariju verziju v1.5.4. Tako sam napravio lijepu zbrku i na kraju nisam znao koja verzija je u boxu. Sad bih ipak želio znati, koju verziju imam u boxu, a ne uspijevam to nigdje vidjeti. U mapi .../Extensions je mapa SubsSuport, ali samo ime, verzija nije označena. Dali bi se ta moglo vidjeti na nekom drugom mjestu u menu-ju Dreamboxa???

Inače mi taj titler radi dosta dobro (prije sam imao instaliran DD 4.01, onda DD 3.29), ali mi se često dešava nešto slično što i motdak-u. Kad idem u Plugins Browser i uključim taj plugin, često počinje playback titlova negdje na sredini, ne na početku. Jednako svi titlovi, koji su u mapi titlova na HDD, gdje jih stavljam (sam ih skidam sa interneta i za download ne upotrebljavam servera player-a). Na početak ih mogu pomaknuti samo tako da restartujem Dreambox (pa i to ne uvijek, restart trebam neki put ponavljati). To je dosta nezgodno pa pomišljam da bih se opet vratio na DDamira. Ima li netko neki savijet kako to riješiti?

Koliko znam, ne.

Cemu zbrika?

Ili prekopiraj 1.5.6 preko postojece ili obrisi ceo daj dir pa instaliraj nanovo, minut posla.

Ne znam za te probleme, skidam titilove direkt preko plugina (retko direkt ucitavanje), pa nisam primetio da brljavi sa istima, msm barem meni nije, mozda je problem na relaciji imidz-plugin, jer meni na vecini nije pravio nikakve probleme, uz napomenu da ne koristim DreamElite jer za moj box ima samo u OE2.5 verziji sto mi ne odgovara.
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija
    • Nemam problema skidanjem direktno preko plugin-a, nisam to ni pokušao. Želim skidati titlove sa neta sam, tako mogu vidjeti i birati fajl kojeg skidam. Valjda navika od Drtiča, kojeg upotrebljavam već nekih 15 godina i još ga imam u nekim Dreambox-ima (šteta što u image sa OE većim od OE1.6 ne ide).

Instaliranjem SubsSupporta u DM7020HDv2 (tog sam nabavio zbog e-SATA, da mogu na box spajati različita vanjska kućišta HDD) sam imao neke probleme ručno sa daljincem. DreamElite file manager mi ga nije htjeo inštalirati (ne znam zašto, možda je kriv pokvaren fajl v1.5.6) pa sam probao i stariju verziju. S tim se sada ne bih želio opet petljati, jer ono što je unutra radi dobro, ako nekako uspijem riješiti problem početka playback-a titlova. Ako ne, ću pak obrisati taj direktorij u .../Extensions (to je jedino što treba brisati, zar ne?) pa onda instalirati na novo, možda probati telnetom (opkg...) umjesto ručno.
    • Tebi ako su lošije nemoj ni da instaliraš novije zašto onda pitanje koje su razlike ako misliš da su lošije. Uvek instaliram najnoviju zato što u njoj se poprave bugovi ranijih verzija i poboljšaju se neke opcije.

1.5.6 je odlična jedino što mi se ne sviđaju opensubtitles titlovi srpski fale neka slova pod central europien dok kod western europien kuke i kvake. Ali to je sam prevod koji su prevodioci slabo odradili po kodnoj strani.

Na hr titlovima radi ok

Isto titlovi pod sr rade ok pod podnapisi ali ih retko ima da detektuje a sa titlovi faktički i ne detektuje uopšte.
    • Nema tu nekih razlika, 1.5.5 msm da je popravljen samo neki server koji za nama razumljive titlove nije bitan, za 1.5.6 je samo dodata podrska za fhd skinove zato autor i nije stavio kod njega na git ili gde vec drzi.

Ako se dobro secam, vec ima dosta vremena od kada je izaslo.
      profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija