New Black Hole Image released! BLACK HOLE Vu+ 2.1.5

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• New Black Hole Image released! BLACK HOLE Vu+ 2.1.5

What’s new in Black Hole 2.1.5

- New: HQ 5 Full Hd Skin 1920x1080 (duo2, solo2, soloSe, uno, ultimo, zero)
      - New: OpenGL animations and Xbmc (duo2, solo2, soloSe)
      - All drivers updated
      - Fix autoresolution plugin
      - [hbbtv] fix crash parsing xml
      - [hbbtv] fix VOD play problem
      - Fix keymap bug
      - Fix channel skip
      - Change default resolution to 1920x1080 (only models with full hd skin)
      - Update languages hr, it, no
      - Meoboot: add support for OpenGL and Xbmc images
      - Update Usbtuner
      - WIFI: update driver RTL8188EU
      - WIFI: update driver RTL8812AU

For all info:
      VuPlus Community

VU+DUO2
      VU+ZERO
      DM 500HD V2
      DM 500S
      LACIE D-NEXT QUADRA2 2TB
      GIBERTINI+INVERTO BLACK +MOTOR
      PANASONIC 50GT30E
      ONKYO TX NR 616 BOWERS&WILKINS M1+ASW610 SUB
      SAMSUNG ATIV BOOK
    • E hajmo vu duovci pomagajte
      Dobio sam ovu igračku i treba mi pomoć
      U njemu je image black hole 2.1.5 i imam unutarnji hdd. U njega sam ubacio picone u putanju media/hdd/picon i tako sam podesio putanju u picons pluginu ali nece da ih pokazuje u skinu
      Isto tako u lcd4 pluginu ne znam uredno da podesim izgled lcd-ova
      Na onaj color display bi stavio picone i to sam nekako uspio ali ne znam da sklonim naziv kanala koji smeta izgledu plugina. Sve sam probao ali ne ide. Još bi pored picona stavio temperaturu i vrijeme, dok bi na drugom displayu namjestio da mi stoji naziv kanala
      Imam još jedan problem :)
      Jučer sam dva puta podesio timer za snimanje filma (jednom sa sky cinema drugi put sa nove tv) i nijednom mi nije izvrsio snimanje a uredno sam 100% uključio timer. Do čega bi tu moglo biti i dajte mi jos savjeta i plugina za box koji preporučujete
      lp i hvala
    • Prošlo več nekoliko dana od instalacije bh 2.1.5 na mom duo2, pa tako probal:
      - MediaPortal 6.7.6 kod mene ne radi više, jer kad izabereš neki host na nekom adonsu i potvrdiš sa ok ti MP tamo i ostane tako da ne možeš više upravljati sa boxom , verovatno zbog xbmc (dugme odpozadi boxa),
      - ostali pluginsi koje imam instalirane rade, jedino DDamir subtitli su sad po mome loši ( skoro na sredini ekrana),
      - slova su sad nekde vrlo mala za HD ready tv prijemnike.
      Probal i xbmc i ove adonse koji sad rade uredno :
      - sama instalacija xbmc ide bez problema, a
      - 1 channel, icefilms, genesis, movie hd, solar movie ,snags films i xmovies8 (svi uredno rade),
      - a i ima koji ne rade recimo popularan movie25.
      - izprobal subtitle, koje nikako ne mogu pokrenuti (verovatno m oja greška u instalaciji subtitla)
    • media portal radi dobro ali na starim skinovima... na Super HD skinovima ne radi odnosno pokreće se ali video ne radi... samo prebaci (instaliraj) na stari skin i Media portal radi...

za dobar dio plugina sredili su neke MX_HQ skinove i ima ih za download u skin panelu... pa probaj njih ali mogu potvrditi da Media portal ne radi na njima ali npr sređen je webradioFS da radi i Enhanced Movie Centar....
    • Pojavio mi se problem na duo2, svaki put kad imam box ištekan preko noči van struje (navika zbog groma) , i kad box opet uštekam u struju sve radi normalno , jedino ovi xbmc mi se nikako ne podigne, tako da opet moram ponovo flašati image i opet nanovo podesiti xbmc . Ne koristim ugradženega hdd diska , nego usb kao media/hdd. Ima ko sličnih problema ili svi koristite ugradženi hdd ? Hvala na odgovoru.
    • Pokusaj mountat usb media/usb
      kad mounats usb odi u /usr/bin/ otvori xbcm i umjesto hdd stavi usb

Source Code

1. HDD_MOUNT_POINT="$(grep '/media/usb' /proc/mounts)"​

Restart boxa pa vidi rezultate hocel ponovo biti isto
      i kad gasis box posle kad ga upalis provjeri jel ti usb mountan
      Vu+ duo2
      Vu+ zero4k
      DM920
      WeTek Play 1,2 Core Hub
      Raspberry pi 1,2,3
    • Ne prolazi mi sa usb klučem, tako da sam udustao od koriščenja usb ključa kao hdd. Box sam podesil brez usb ključa , i podešeni xbmc radi na off/on. Med mnogobrojnim različitim pokušajima sam i ugotovil, da zadji driveri ( dvb modulues vu duo2 02032015 )kad nje ubaciš u box, se box uopšte ne podigne, tako da je potrebno ponovo ubacivanje image. Tako kod mene.
    • :D Kod mene je ovako sa ( BlackHole.2.1.5.SPEEDBOOST.DM800HD.CLONE.SIM2.OE2.0.bymarwen.SSL84D.11.03.2015 ) Idem u meniju na Black Hole App,s zatim ne Devices Manager, zatim markiram koji usb stick zelim da mauntujem. znaci crveno dugme za Maunpoents. zatim dobijes da je izabrani usb mauntovan kao Hdd/media , treba da ga mauntujes kao: media/hdd ili media/usb. Nadam se da sam ti pomogao moras se malo pomuciti. ;)
      Ukoliko reprodukujes snimljeni materijal sa dugmetom (Video) na daljinskom meni pozeleni ekran, ali kad pokrenem media pleyer ide normalno. Ipak se ja vracam na OpenPli
      Dreambox DM800 HD pvr Clone
      IQON force 2plus
      Gbox , parabola 120
      SAMSUNG LE40B551

The post was edited 1 time, last by mizer ().

• Tačno na ovakav način i formiram usb kjuč, znači media/hdd ili media/usb, stime da na formiranem media/hdd kad podesim xbmc ima xbmc dadoteka i pyton history. Xbmc se normalno podigne, a kad box gasim odpozada i kad njega opet upalim, se xbmc ne podigne više. A kad usb kluč formiram kao media/usb i podesim xbmc, mountani ključ je posve prazan , a kad hoču provjeriti na dcc sa ftp usr/bin, vidim da mi je i bin posve prazan( nema nijednoga fila) , a xbmc se podigne na off/on. Zasada neču koristiti usb kjuča, da si ne stvaram probleme sa ponovnim flasanjem image.
    • skala wrote:

Tačno na ovakav način i formiram usb kjuč, znači media/hdd ili media/usb, stime da na formiranem media/hdd kad podesim xbmc ima xbmc dadoteka i pyton history. Xbmc se normalno podigne, a kad box gasim odpozada i kad njega opet upalim, se xbmc ne podigne više. A kad usb kluč formiram kao media/usb i podesim xbmc, mountani ključ je posve prazan , a kad hoču provjeriti na dcc sa ftp usr/bin, vidim da mi je i bin posve prazan( nema nijednoga fila) , a xbmc se podigne na off/on. Zasada neču koristiti usb kjuča, da si ne stvaram probleme sa ponovnim flasanjem image.

Kolega ja tebe koliko sam shvatio da nevidis XBMC na usb
      pa ako nisi na TC podesio ovako nikad ga neces ni vidjeti

Vu+ duo2
      Vu+ zero4k
      DM920
      WeTek Play 1,2 Core Hub
      Raspberry pi 1,2,3
    • Kad sam imal ključ formiran na media /hdd, sam isto imal kao ti u donjoj levoj mapi ( media /usb) prikazani xbmc te python history . Kod mene pri media/hdd formiranom kjuču da ne bude zabune ima na kjuču xbmc i ta xbmc dobro radi, mogu box sa upravljačem gasiti i ponovo paliti koliko hoču, i xbmc se svaki put podigne i radi. Problem kod mene na ovakvom formiranom ključu (media/hdd) je da boxa nesmijem odpozadi gasiti i ponovo paliti (navika zbog groma), jer tad se mi xbmc ne podigne više, nego me baci nazad na black hole green panel. A šta se tiče na formating media/usb , pa izgleda da se kod mene nije izvršil dobro formating na media/usb, jer ja koliko se sječam nisam uopčte nikde pronačal media/usb, iako sam po proceduri formiral ključ.
      Sad keka1 mene interesuje, dal ti koristiš xbmc i dal si možda probal box odpozada na off/on i dal se ti xbmc normalno podigne i da radi. Hvala ti na odgovoru.
    • skala wrote:

Sad keka1 mene interesuje, dal ti koristiš xbmc i dal si možda probal box odpozada na off/on i dal se ti xbmc normalno podigne i da radi. Hvala ti na odgovoru.

Koristim xbmc i mogu ga gasit palit do mile volje i uvjek normalno podize xbmc
      al kodmene je na USB
      imam i HDD unutra al ja sam to prebacio na USB da mi nepali non-stop HDD
      Vu+ duo2
      Vu+ zero4k
      DM920
      WeTek Play 1,2 Core Hub
      Raspberry pi 1,2,3