Wetek Play !

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Firma je u sloveniji sto ne znaci da su i ljudi u firmi slovenci. Zanimljiv je box ali kupio bih ga tek nakon godinu-dvije uz intenzivan razvoj sw-a. Azbox je bio super i razvijao sw do jednom kada je sve stalo(kao da su svi pomrli). Te stvari ne volim iako nemam nista protiv ovog boxa, cak mi je i drago da se nesto novo razvija.
    • Adi-g wrote:

Firma je u sloveniji sto ne znaci da su i ljudi u firmi slovenci. Zanimljiv je box ali kupio bih ga tek nakon godinu-dvije uz intenzivan razvoj sw-a. Azbox je bio super i razvijao sw do jednom kada je sve stalo(kao da su svi pomrli). Te stvari ne volim iako nemam nista protiv ovog boxa, cak mi je i drago da se nesto novo razvija.

Nisam nikada imo taj drugi, koristim dream 500hd već 3 duge godine a weteka sam kupio i da kucnem fino sluša za sada doduše dm500hd i dan danas ima support iako ne volim mijenjati imageove u njemu jer mi IPTV plugin koji koristi (nstream player) najbolje radi na Newnigma 3.2 pa tako sa prijateljem dijelim IPTV listu :)

Da wetek može više od dm500hd može pogotovo oko multimedije koje ima što bi zmaj rekao "značiiii Božeee" :thumbsup:
      DM500HD - NewNigma 3.2 - Multi-feed Triax
      WeTek Play - OpenATV Enigma 2 - OpenELEC 5.95.2 - tvheadend + VDR
    • Meni ni u dzep ni iz dzepa ako ces iskreno, ja ga kupio i prezadovoljan, custom romova ko za mobilni telefon, source public kud ce bolje veselje

Ako nastave ovako dobar support mene kao sigurnog kupca imaju jer je nesto novo na trzistu i dopada mi se ako govorimo o funkcionalnostima

Bas kao kad odem na xda-developers a za Samsung Galaxy S2 i dalje supporta ko i prije par godina

Inace preporuku mi je dao delfi koji razvija e2 sa svojim drugarem i nisam se pokajao
    • kad smo već kod takvih receivera ja već neko vrijeme imam ovaj i mislim da će ubuduće većina receivera bit neka mješavina svega i svačega, mislim na xbmc,linox,android ...itd.usput na njemu rade i one stvari čim ga uštekaš.

Android XBMC U4

DVB-S/DVB-S2 Satellite compliant based on XBMC

Support Time shift and PVR

7 days Electronic Program Guide

Smartphone or Tablet control the XBMC STB is available

Support Webserver, NAS, samba, Upnp

Currently available XBMC skins are PM3HD, Confluence and so on.

Support various Addon from XBMC

Support WebBrowser(HTML5Support), Skype, Google Play

Support USB mouse and keyboard operation and 2.4G QWERTY wireless remote

Android 4.0.3

System Resource

CPU: ARM-Coretex A9

SingleCore – 2500DMIPS

eMMC: 4GByte

DRAM: 1GByte

HDD: 2.5"HDD Supported – USB type

Front End

Tuner Type: DVB-S2

No.of Tuners: 1

Connector Type: IF

Freguency range:950 – 2150(Satellite)

LNB Voltage(S): 13/18

22kHz: YES

DiSEqC(S): YES

Dual Tuner Support: NO

3D Graphics

OpenGLES 2.0/1.1/1.0 OpenVG1.1: YES

Front Panel

Common Interface: NO

Smartcard Reader:1

Front Display: 4 Digit FND

Front Buttons: Standby Button

Front LED: YES

Rear Panel

Rear RF In: YES

Rear RF Out: YES

Loop Through: YES

RCA: YES

Coaxial: YES

HDMI: YES

RS-232C: YES

Coaxial: YES

Rear USB: 2

Ethernet: YES

Fan: NO

Power cord(Fixed/Detachable): Adaptor 12V dc 2.0A
      ZGEMA H7S(2 x DVBS2X,DVBT2(HEVC 265) multistream
      Xtrend - ET - 9500
    • Ako ne andoriod, za ovaj box ce biti Openelec podrske. Dobro je da je open source, pa vi mozete i kada ne budu izlazile kompajlirane distro da kompajlirate za vas box. Ja koristim vec neko vreme RaspberryPi sa Openelec distribucijom i dm800hd, tako da mi u potpunosti odgovara sat risiver sa OpenElecom :)

Mislim da bas nije uporedivo sa AzBoxom, jer OpenElec radi na dosta platrformi, pa zato je veca verovatnoca da ce je biti duze. To je samo moje vidjenje, ne ubedjivanje nekog da treba da kupi.

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
      Strong 6355, Sector 250 analogni rec. + T-Rex&Matrix CAM
      no name anetena 120cm (Astra 19°E-W2 16°E-Hotbird 13°E)
      Fracarro 80cm (motorizovana 30W-62E)
      Orbit 55cm (Intelsat 10-01/Thor3)
    • Uglavnom vecina uredjaja koji rade na linuxu mogu raditi i na ovom uredjaju pod openelecom. Zato me zanima da li ima li nekog ko ima wetek i astrometu DVB-C/T2 tjuner? Ja nemam risiver, ali bih voleo ako neko zeli da testira open elec kompajliran sa drajverom za za ovaj tjuner?

Dreambox DM500-S,TotalTV NDS digibox, DIGIQuest DVB-T, Echostar DSB 707, Echostar DSB 2200 ,
    • dvlajkovic wrote:

Imam wetek i taj USB DVB-T2 tuner, pa ako imaš linak za download OpenELEC 5.0.7 .tar file for updating existing installation on microSD Card sa kompajliranim drajverom za Astrometu, da se ne drndam sa podešavanjima svega i svačega ispočetka..

dvlajkovicu trebalo bi mozda i po defaultu da to radi, tačnije ako je podržan direktno u linux kernelu, mozes pogledati na linuxtv.org u njihovom Wiki ako je taj čip podržan već od neke verzije kernela :thumbup:
    • Pogledao na DVB-T USB Devices - LinuxTVWiki
      pod Astrometa DVB-T2 i tamo piše ovo:

a kako je na OpenELEC kernel: Linux OpenELEC 3.10.61 znači da ga neima tute po defaultu.
      Pa čak i da je kernel novija verzija, podržavao bi samo DVB-T.
      Elem, za testiranje mi treba update verzija za već postojeću OpenELEC instalaciju na microSD sa kompajliranim driverom za Astrometu.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • Nije automatski podržana Astrometa, drajveri su još u stagingu. Ja mogu da mogu da zatražim image sa media_build drajverima ako postoji interes da neko testira to (ja bih, ali nemam risiver, bar ne još :) ). Imajte u vidu da kompajliranje zahteva uloženo vreme i ako postoji interes može se pojaviti specijalni image openeleca sa kompajliranim drajverima.

• Danas ulovio malo vremena za apgrejd i druženje s boksićem.. Elem, u međuvremenu izašao OpenELEC 5.0.8 pa sam verziju koja je kod mene (5.0.6) apgrejdao jednostavnim ubacivanjem apgrejd fajla u Wetek i rebootom. Nisam prethodno radio backup tvheadend settings-a jer to imam još od pre sačuvano na PC.
      Po bootanju, Kodi je tu i naizgled sve funkcioniše.
      Pa, ipak.. ne baš sve.. NTP servera nema nigde u OpenELEC-u, odn. sva tri polja su prazna, pa Kodi pokazuje praistorijsko sistemsko vreme (1970. god).
      Ajd, to reših upisivanjem pool.ntp.org i klikom na Done.
      E, onda je beskonačno učitavao listu sat-kanala i njihov EPG u tvheadend, i svaki put bi se na kraju restartovao i Kodi.
      Nije pomogao ni soft reboot ni hard reboot (isključivanje iz struje).
      Zatim sam napravio restore tvheadend settingsa sa računara, tako što sam kopirao foldere:
      • channel
      • epggrab
      • input
      u Wetek OpenELEC folder /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.multimedia.tvheadend
      nekim FTP klijentom koji podržava SSH protokol (npr. Filezilla).
      E, onda mi iz nekog razloga u tvheadendu nije prepoznao podešavanje DVB-S2 tunera, pa sam morao i to odraditi (srećom, rešava se browserom, u par klikova - vidi skrinšotove ispod - podešavanja za moju fiksnu multifeed antenu)

Pošto me nervira kad stalno nešto skenira, pa sam naknadno uklonio onaj chekmark sa opcije Idle Scan na prvoj slici gore.
      Sada rade svi sat-kanali, i FTA i encrypted. OSC*M emu radi odlično, i nisam trebao da ga čačkam posle apgrejda.
      Trenutno je službeni forum ovog boksića down, pa sam sve morao da radim napamet, bez podrške tutoriala.
      Ne kažem da tut fajlovi nisu dostupni, nego da me mrzilo da jurim linkove googletom ^^ - inače su pregledno složeni na pomenutom forumu.
      Znam, znam.. još uvek nema da se kupe onlajn.. stvarno neam pojma gde im je zapelo.. MrBonux, ako može koja info, kada će da ih dobiju? :rolleyes:
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus
    • Evo čuo sam se i ja sa dečkima što rade E2, oni imaju direkt kontakt, ove sedmice će biti dostupan uredjaj na web shop. Nego OpenELEC 5.0.7 radi dobro i tvheadend učitava kanale munjevito, ali na 5.0.7 verziji Kodi team je zaj3bao VDR XVDR Live TV plugin, a na 5.0.8 su zeznuli i usporili učitavanje sa tvheadenda što si i ti primjetio vidim. Kodi je sada "na putu" ka Kodi Isengard verziji (15.0) i koliko pratim na njihovom forumu opdenkamp, koji održava Live TV repository kaze da se svakog dana radi nešto novo kako bi se Live TV "uprostio" ili pojednostavio na 15.0 verziji pa su otud mogući bugovi na ovim Helix 14.x verzijama.

btw. koliko znam uskoro će na novisf.com biti nagradna igra gdje će se dodijeliti 3 WeTek Play korisnicima foruma ;)