Srbija vraća naplatu RTV takse

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Srbija vraća naplatu RTV takse

Od januara 2016. godine građani Srbije će plaćati taksu za javne medijske servise, koja po zakonu ne može biti viša od 500 dinara. Kolika će tačno da bude i kako će biti organizovana naplata još nije poznato. Time bi trebalo da se bave Upravni odbori RTS-a i RTV-a.Oni bi zajednički trebalo da utvrde visinu takse, kao i izgled obrasca za uplatu takse.Državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja Saša Mirković kaže da je Vlada Srbije donijela podzakonski akt kojim se omogućuje sačinjavanje baze podataka kao preduslova za uvođenje takse.

"I mi očekujemo skore praktične korake od dva javna medijska servisa na tom planu i na polju kampanje kojim bi promovisali uvođenje takse, na šta smo im i ukazali zvaničnim putem", kaže Mirković za Blic.U RTS-u su počeli sa pripremama za uvođenje takse, ali ističu i da je potrebna i određena dopuna u određenim zakonima kojima bi se detaljnije regulisala naplata takse. U RTS-u su uvjereni da će svi zakonski rokovi biti ispoštovani i da će građanima do kraja godine biti poslat set od 12 uplatnica za TV taksu za 2016. godinu.

(teve.ba)
    • Samo nek se oni nadaju naše zakonsko pravo je da to neplatimo i da negledamo njihove programe.Ukoliko žele da ubiraju pretplatu neka kodiraju program pa da vidimo koliko će imati gledalaca.
      Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
      - Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
      Ja je pitam:
      - A poslije 35.?
      A ona će:
      - Će se navikneš na to.
    • Naravno da podrzavam,ali pod uslovom da na celo RTS dovedu sposobne ljude koji ce prvo izbrisati iz arhive bolji zivot,srecne ljude i slicno i koji ce od tih para napraviti kvalitetan program kojim ce smanjiti gledanost pinkovih narikaca i reality kurvi i slicno i ukinuti reklame na koje nemaju pravo kao javni servis koji se finansira iz budzeta...realno,tezak zadatak a moguce i neizvodljiv...
      DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
      SBB ADSL 16/1
      Phenom II X2@X4 560BE@3.8Ghz,gigabyte MA770-UD3
      GTX 560 Ti OC 1GB DDR5
      Kingston hyper 2x1GB@1066
      WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
      Corsair 450W
      Total tv
      SKYSTAR HD2
      Monitor Dell P2314H IPS LED