DDamir subtitle player v4.01

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Probaj ako radi.
      sendspace.com/file/ntoebm
      sendspace.com/file/d02ukw

PS. Nesto nije ok sa upload na forum pa ako netko od administracije moze pogledat u cemu je problem.
      E1 - DreamBox 500s - Gemini v4.70 BackUp by SATmax
      E2 - DreamBox 800HD SE Sim2.10 SSL#84b - OpenPLi OE2.0 v4.0
      E2 - GigaBlue 800HD SE - OpenMIPS OE2.0 v4.1
      E2 - SkyBox F3s Full HD + GPRS
    • instalirao sam ddamir subplayer 4.01 ali nijedan server za download ne radi, prije je titlovi.com radio uredno ali kako su mijenjali nesto na sajtu ne radi, evo nove verzije addona titlovi.com koja radi na android boxovima, moze li neko objasniti kako da se updatuje titlovi.com server, moza da se izvade odredjeni fajlovi iz ovog addona za androide pa da se ti fajlovi ubace u usr/lib....ddamir sub neki folder pa da server titlovi.com radi i preko ovog ddamir sub player plugina

hvala
      Files
    • I ja sam jedan od tih, kojima DDamir verzija 4.01 ne radi. Na DM7020HDv2 i novijem image-u DreamElite OE2.0 sam probao sreću verzijom tar.gz, a bez uspijeha. Folder ddsubt iz etc foldera sam ftp-ovao u etc folder Dreama i folder DD_Subt iz usr>lib>enigma2>python>Plugins>Extensions u Extensions Dreama. Vjerovatno nema smisla pitati gdje sam pogriješio budući da se verzijom 4.01 to događa polovini koji to probaju. Još ću probat verzijom 3.29.

Dali je moguće na obadvije verzije ručno ubacivati željene titlove u određeni folder, bez upotrebe servera, koji rade pa ne rade? Dali u tom slučaju treba ručno skinute titlove formata .srt, .sub i .txt prije upotrebe konvertirati u određeni format (slično Drtiču u .dtc), ili je program podešen tako da može primati titlove različitog originalnog formata?
    • Dali je moguće ručno ubacivati download-ane titlove u neki folder, bez upotrebe servera (slično Drtiču)? Ja sam nov sa titlerom DDamira, još ga nisam upotrebljavao. Upotrebljavao sam Drtič, nikad nikakvih problema s njim, a taj se na žalost ne može inštalirati u image, novije od OE1.6.
    • kod mene je to sa pritiskom na crveno dugme radilo
      a sada više ne radi
      pritiskom na crveno dugme pojavi je poruka ništa nije spojeno a ispred je kvadratić koji se može čekirati sa kvačicom
      kad se odabere subtitle folder
      pojavi se poruka ništa nije spojeno
      prije sam skidao titlove i spremao ih na HDD a sad više ne mogu šetati po folderima
      Puče moj, što učinih tebi ili u čem ožalostih tebe? Odgovori meni!
    • Konačno sam uspjeo u plugin-e inštalirati najnoviju verziju 4.01 koja radi, ali je manje-više neupotrebljiva ako ne riješim problema. Verzija 4.01 je izašla uz slijedeće objašnjenje (citiram):

Izmjene:

- Dodana je podrška za FHD skinove

- Podnapisi server fix

- Izvršene su veće izmjene u samom načinu rada plugina (novi bolji način
      sinhronizacije, novi način dobave/obrade titlova i imdb podataka....)

- Zbog gore navedenih izmjena vezano uz poboljšanu sinhronizaciju i
      pojednostavljenje izbačene su neke tipke/opcije te su ostale slijedeće
      aktivne

Tipka lijevo ---- predhodna recenica titla (kad podešavate titl) ok dugme skače na slijedeću rečenicu

Tipka Ok -------- preskace na slijedecu recenicu u titlu

Tipka 0 - tablica odabira FPS-a

Tipka 5 - pomiče titl na vrijeme filma po epg-u i otvara +/- 25 rečenica sa titlom

Tipka 7 - skače točno na liniju sa koje ste izasli van
      (ako ste gledali snimljeni film onda kad drugi put pokrenete titl samo
      stisnete 7 i tu ste gdje ste stali)

Tipka 9 - skače točno na mjesto titla + izračunava
      vremenski odmak i titl ide pomaknut tocno za onoliko vremena za koliko
      niste bili u filmu i onda se vratite nazad na film
      biti cete vremenski sa titlom ok

Žuta tipka - Pauzira titl (pokreće se opet sa 2x OK)

Info tipka - (kod nekih boxeva EPG tipka) - daje informacije o stanju titla i filma.

A baš te "poboljšanje" sinhronizacije, barem kod mene, nikako nema. Zapravo je suprotno. Kad odaberem 25 fps (što treba kod većine filmova), fina regulacija (kao tipkama 01, 04, 03, 06 na starijim verzijama) nije moguća. Ostaje samo igranje lijevim kurzorom (prethodna rečenica) i OK (slijedeća rečenica). Sinhronost je tako teško brzo pogoditi, jer treba te tipke stalno i na kratko vrijeme pritiskati kroz cijeli film (najmanje jednom u minut) - što odvrača koncentraciju na film.

Napominjem da ne upotrebljavam servera nego skidam titlove sa neta ručno pa ih onda stavljam na hdd (ne u /etc/ddsubt (kao po default-u). Dali to možda ima neke veze sa tim da dobra sinhronizacija ne radi? Kako da riješim taj problem? Bi pomoglo da inštaliram neku stariju verziju (3.29 ili stariju), koja ima mogoćnost fine regulacije tipkama 01, 04, 03 i 06?
      Imam Dreambox DM7020HDv2 i u njemu najnoviji DreamElite image OE2.0. Dali nekome sinhronizacija radi kako treba sa v4.01? U kojem image-u?