Amiko 8900 (veliki problem)

• Amiko 8900 (veliki problem)

Pozdrav,

resiver je izvrsno radio do onog trenutka kada sam htio koristiti za gledanje IPTV putem webtv dodatka na resiveru. Ubacio sam listu formata m3u koja odgovara resiveru. Gledajući IPTV, znalo me izbaciti iz programa, ili nekada bootati ispočetka. Rekoh, OK nije stabilan za gledanje IPTV-a na njemu! To bootanje je prešlo i kada gleda obične kanale na satelitu. Kada sam htio otklonuti listu (IPTV), da gledam normalno sat kanale, vidio sam da to nije tako jednostavno. Dakle, resiver mi boota svakih par minuta, nerodovno, kada gledam sat kanale. Pokušao sam sve. Ubavio novi EMU, listu formira ručno, CCcam iznova formirao, linije svoje....ništa. Resiver boota i ne moguće je gledati. Nekada zakoči i samo pomaže sa se poslužim prekidanjem iza. Molim za pomoć ukoliko ste ovakav ili sličan slučaj imali.

Hvala
      Samsung 9500 VIA CI
      Samsung Revolution GOLD v8.4
      Globo 7010A < = > YU-MA-TU IQ v1.4.19 (truman)
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Image sam upravo ubacio, i ništa. Kabl nije sigurno. Sumljam već neko vrijeme da je nešto u vezi kondenzatora i volio bih da bude. Idem ga odmah nositi majstoru pa da vidimo šta će da kaže. Hvala. Javim se.
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Resiver nisam još nosio majstoru da provjeri kondenzatore. U međuvremenu sam utvrdio da se resiver gasi samo kada je skopčan na antenu preko koaksijalnog kabla. Nemoguće gledati, čim se upali, odmah se ponovo boot-a i tako non-stop. Dosta lošiji nego prethodnih dana. Dali je moguće da LNB pravi spoj, ma da daje odličan signal?
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Da li je pametno onda da nosim majstoru da provjeri ispravnost samog reisvera, prije nego što izmijenim kabl koji je u jednom komadu do motora naravno.
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • commando wrote:

To se lako ispita sa kraćim kablom i očitavačem uz antenu. Ako imaš nekog blizu jednostavno odneseš kod njega risiver i zakačiš na njegov sistem i ako je ok onda kreneš sa popravkom od lnb do risivera, konektora, kabla...

Bio sam kod majstora i uvjerio se na svojoj anteni da se gasi. Ostavio sam resiver i sada mi javlja da ne može za njega ništa uraditi. Izgleda da moram novi tražiti :/ Jel ima još neko nekakav prijedlog?
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Nisam ga nikada koristio preko Enigme. Radi normalno bez tanjira, cak radi i cijeli menu ako uspijem uci onda kada je nakacen na tanjir. Evo sad sam opet ubacio opet image, preskenirao cijelu Astru sve bez problema. To mi je rekao majstor da uradim jer jr mijrnjao kondenzator...a kada sam testirao gledajuci bilo koji kanal s Astre, odmah se ugasio. Tako 100 puta.
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • amro wrote:

Kolega, da se ti kazem da ni ovlasteni servis nije moga rjesiti taj problem nego mi je poslao novi Alien.
      A imao sam par komada sa tim problemom.

Hvala. Meni se čini da je nešto s tunerom....Imam još jedan pa ću premjestiti da se uvjerim, čim nađem vremena.
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Ipak nije do tunera jer se gasi isto odmah cim pokrenem jedan kanal iz iptv liste. Nemoguce je gledati! Cak koaksijalno kabl nije spojen. Eto toliko.
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!