VU+ZERO - ubacivanje CCcam i linija

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• VU+ZERO - ubacivanje CCcam i linija

Pozdrav, nov sam sa Enigma2 pa ne znam da li negdje griješim kod ubacivanja CCcam i linijia. Dali se to radi preko DCC-a ili ručno?Ako može objašnjenje, bio bih zahvalan. Čitao sam dosta i probaoa li neće i neće.

Hvala
      Samsung 9500 VIA CI
      Samsung Revolution GOLD v8.4
      Globo 7010A < = > YU-MA-TU IQ v1.4.19 (truman)
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Одг: VU+ZERO - ubacivanje CCcam i linija

Ako je u njemu image Openpli, ili neki koji ima u nazivu Open, idi na Menu, pa u Plugins (Dodaci), pa na zeleno dugme (download plugins), i u Softcam ili Cam udji i skini Oscam i posle instalacije izadji iz svega i idi na Plavo dugme i idi na Softcam setup pa strelicom desno idi dok dodješ do Oscam i onda dolje na Restart softcam.
      Zatim treba da preko nekog FTP programa udješ u risiver i ubaciš C linije, kao na primjer DCC.
      E pošto je to malo komplikovano, javi se danas oko 10 h da ti ja pomognem daljinski. Instaliraj prvo program odavde

teamviewer.com

i onda se javi da ti to odradim.

Послато са Lenovo A536 користећи Тапаток 2
    • na poslu sam u to vrijeme...Imam PBnigma image. U resiveru imam CCcam, čak Oscam. Meni je problem sa povezivanjem na DCC ili VUCC. Javlja se greška, kao da je username i password pogrešan. Koji je ustvari username i pass? U VUCC nije mi jasno koji su portovi...
      Telnet se poveže i odmah izbaci. Kaže pogrešan username i paswword. Stavljam kao user rool a za pass ne stavljam ništa. Da li je ok?
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • Ne moze u risiver... Mora znati password ako je neko menjao. Ili on ili prodavac.
      Ako ne zna pass instalira john_1.7.2-3_mipsel.ipk preko usb rucno pozivanje iz risivera i resetuje na defaultni

dcc moze mada nije praktican. moze i total commander i ftp kroz njega evo da nauci osnove

Glavna stvar je da u network mreza fiksira IP lokalni i onda mu je taj ip stalno ne menja se moze da kaci 15 uredjaja ostace isti ip.

The post was edited 3 times, last by commando ().

• dxdy wrote:

imaš doscam i za VTI, OpenPli i druge image-e... sve ovisi što tebi treba...

Ono što meni treba jeste da rade uredno Sky DE kanali, Domaći i td. Ništa extra. E koja je za to najbolja kombinacija?
      Samsung 9500 VIA CI
      AB IP BOX 250s PVR
      AMIKO Alien HD
      Biti ISTI poseban!
    • najbolja kombinacija je linija tj server sa koga dobijas.
      ako je taj server ok uradjen onda mozes bilo koji cam isto je.
      ako je server 1 ili vise los mozes se 'ebes nista nece biti ok i bez povremenih prekida, trzaja, kocenja.

tenutno najbolje je cisti os*cam jer je najsveziji dosta rade na poboljsanjima itd...
      dos-cam radi alo u sustini to je staro za os-cam
      ako bas hoces i emu uz os-cam ima i to kompajlira se i doda u oscam i imas najnoviji oscam+emu softcam u njemu...
    • naravno da server je tu glavni što se tiče stabilnosti i tu u većini slučajeva cam nema neku veliku ulogu

što se tiče oscam - doscam, za početnika koji želi jednostavnost oscam je možda malo komplicirano.. to "staro" ajde objasni što nedostaje doscamu da je star? doscam je savršen za početnike koji ne trebaju neke komplikacije i kombinacije oscam+cccam+mgcamd... samo s njime ima sve što je potrebno... plus toga da li si probao prebacivanje kod HD kanala na Doscamu? po meni je puno bolje nego na oscamu (ili barem nisam probavao novije oscam da priznam :D)... doscam se instalira i sve što treba podesiti je dodati liniju (preko Web IF to se doda za 1 minutu) i sve radi... ako se ima neka kartica doscam ju automatski bez ikakvih podešavanja učita... ključevi se u Softcam.Key fajli lako dodaju i to je sve (samo za BISS ključeve treba Softcam.Key biti dobro složen, a to se skine Infomed softcam fajle)... jednostavno za početnike bez nekih velkih komplikacija...
    • mstevanic ajde quotaj ijedan citat o C S-u i konfiguraciji... onda bi i tema što se može gledati preko emulatora bila 100% ilegalna i zabranjena..

onda po toj logici i pisanje o legalnoj kartici na koju plaćaš pretplatu i konfiguraciju CAM-a za tu karticu isto bilo ilegalno jer taj CAM se može koristiti i za C S?

čovjeku je samo preporučeno imenom koji cam da koristi... znači i to će te branit?
    • ne kažem osobno za sebe već upravo općenito za temu... neka mod ekipa foruma dogovori i definira pravila i dogovorite se što se smije a što ne smije, jer za nešto se gleda kroz prste a s druge strane se odmah "grize".... ako će biti zabrana, u redu poštivajmo to i gotovo, a ne imati dvostruka pravila...

mislim da je većina ovdje zaboravila kako je to biti početnik i kada se sve uči od nule...