Dr.HD 1000s Satfinder

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Dr.HD 1000s Satfinder

Poručio sam preko sajta Satslink.de satfinder DR.HD 1000S koji treba uskoro da mi stigne. Model je iz 2014 godine,ali u EU je relativno skoro došao.
      Radi se o veoma dobrom Satfinderu relativno povoljne cene oko 240€ koji je već dobro poznat u nekim zemljama upravo zbog veoma lakog načina rada
      i pronalaženja satelita. Dr.HD poseduje Real Time Spectrum Analyzer od impresivnih 110 ms,pored kojeg ima i Blind Search te Stream NIT Analyzer.
      Displej mu je kažu veoma pregledan i velik,obezbeđuje nekih 3.5-4 h rada,20 led dioda koje poseduje omogućava "vizuelno navođenje na sat.signal"
      malih dimenzija,podrška za DISEqC 1.0/1.1/1.2/USALS. Signal Constellation funkcija, mogućnost držanja na ruci "kao sat" ili standard oko vrata, a
      sve je to upakovano u lepo aluminijumsko kućište...cena u Nemačkoj 240€. Ima ga i u Rusiji po ceni od 200€,gde sam već rezervisao noviji model za
      2015 godinu Dr.HD 1000 Combo model koji ima pored DVB-S/S2 i DVBT/T2/C tjuner.

Tehn. karakteristike Dr.HD 1000 modela:

Searching of satellite and terrestrial signal, re-invented! Now the installations are EFFective: Easy, Fast, Fun!
      DVB-S/S2 for new transponders
      DVB-T2/DVB-C spectrum (450-900 MHz)
      New contrast color display
      Strong aluminum drop-proof housing
      Fast real-time Spectrum (sat+terrestrial)
      Red/Green LED signal bar display for use in bright sunlight or in cold
      Big S/N display
      BER, MER
      Signal Constellation function
      Special bag with blinds for good screen view in direct sunlight
      Three ways to x it and to have screen in sight with both hands free:
      on hand
      on belt
      with neck strap

Low weight: 470 grams
      Stream NIT analyzer:Satelite pos, Prov. name, service names, TP details
      250 ... 2350 MHz input frequency
      A/V-inputs (RCA) for testing STB, CCTV function
      12V out for powering CCTV cameras
      Can be charged from any DC power 10 ... 15V
      Can work without battery, taking power from satellite receiver LNB cable (14/19V)
      Signal Strength and Quality Digital Meter (big digits + bar view)
      Audio and visual indication of signal lock and signal strength
      Auto search, blind search
      USB port for more functions
      Wi-Fi connectivity (dongle needed)
      Watching of live channels
      Remote contol included
      DISEqC 1.0/1.1/1.2/USALS support
      Field-editing of data is possible
      Li-Pol battery, fast charge
      Battery Life: 3.5...4 hrs with standard LNB, 7 hrs in A/V in mode
      HDMI output (optional)
      RS232 for service functions
      Included: bag, AC charger, car charger, remote control, A/V in cables, 12V out cable

• Cijena mu je u Njemackoj 240€.
      Ranije sam imao Satlink 6906(samo satelit) i radio je odlicno.
      Nije imao spektar pa sam ga iz tog razloga prodao.
      Nije bio kupljen preko grupacije Satlink, nego u drugom njemackom sat schopu, pa nisam imao pristup Satlink forumu.
      Obzirom na cijenu i da je kombo, ovo je odlican uredjaj.
      Topfield TF7700HD PVR
      Smartmeter S20 HD
      Dr.HD 1000S
      Android Box 4.2.2
    • Sredio sam satelites.xml koji možete skinuti sa satellites-xml.eu i uvek imati
      najnovije i sveže frekvencije i transpondere :thumbup:
      Postupak ubacivanja je sličan kao kod većine Satfindera, file se prebaci na usb
      stick i sa uređaja se instalira za par minuta...Skinuo sam i instalirao i sw v.1.22p
      koji je zadnji aktuelni, postupak je isti kao kod ubacivanja satelites.xml fajle,
      stim da po obnovi sw morate ponovo učitati i satelites.xml. Sve ovo se obavi za
      manje od 5 minuta tako da ne predstavlja veliki posao.
    • I tata bi sine
      .........2,4m offset Prodelin+Superjack QARL 3636+C/Ku/Ka linear/cirkular motor multi-feed (91.5E-40,5W).........
      .........................Multi-Feed Wave Frontier Toroidal Antenna T90 + 12 x Inverto BlackEco (90E-55W)...........
      ..........................................DM8000 + TBS5922SE
      .................................................
    • Danas sam se malo igrao sa finderom u spoljašnjim uslovima na već podešenoj anteni (video sa YT)
      i na jednoj od Polarisa onako iz "ruke" kako ja to imam običaj da kažem (ovaj test nisam snimao).
      Za drugi test sam koristio antenu od Polarisa (60cm) gde se pokazao veoma dobrim u veoma lakom
      i brzom pronalaženju satelita zahvaljujući opciji SAT ID. Spektar radi veoma brzo,mnogo brže nego
      kod Alpsata SF 5 HD kojeg sam isto tako imao priliku da testiram. Displej je veoma pregledan čak
      i kroz malo lošije urađenu zaštitnu futrolu Dr.HD1000. Uređaj se nije grejao tokom rada što je i
      razumljivo jer je spoljna temperatura bila oko +3°C. U unutrašnjim uslovima prilikom rada sa njim,
      ubacivanje satellites.xml i softvera, preporučujem vađanje iz futrole. Nekako se ne mogu navići na
      sam punjač i sistem punjenja,naime ako ga ostavite isključenog na prekidač a prikopčali ste punjač
      baterija se neće puniti, tek kada ga uključite na ON onda kreće punjenje baterije. Sama baterija
      može da izdrži sigurnih 3 sata rada,što je po meni zadovoljavajuće da se uradi par montaža.
      Probao sam par verzija sw od najnovijeg 1.22 (u njemu je bio 1.21) koji se nije pokazao baš najbolje
      desilo mi se da se uređaj jednostavno restartuje sam od sebe što sam promenom na verziju 1.14 rešio.
      Trenutno sređujem satellites.xml,pošto se u uređaj mogu ubaciti 64 satelita koliko sam uspeo da vidim.
      Naravno po meni i više nego dovoljno,trenutno izbacujem one bez signala i koji su van mog područja
      primanja,te one koji su feedovi. Za sada utisci su veoma dobri,uređaj od 245€ radi veoma dobro.
      Snimak sam napravio telefonom,i na krovu zgrade,izvinjavam se na snimku ako malo "podrhtava" a
      preporučujem i da smanjite zvučnike na uređaju gde ćete ga gledati zbog "melodije" koja će se pojaviti
      u jednom delu snimka,uz preporuku da ga pogledate na YouTube :!:

• Ok,shvatio sam poentu,ali ne znam kako držati skupoceni Iphone 6 na klizavom krovu
      pod uglom od 45°sa jednom rukom,a drugom tipkati po satfinderu i gledati da sve sa
      njim ne sletim dole? Ja sam ipak hteo da eto i snimim nešto a da mi video ne završi u
      Most Stupid Videos na You Tube a ja u bolnici ili :rolleyes: ... :thumbsup: