Trazim OSCAM plugin za OpenPLI 1.0

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Freon wrote:

Nijedna - doticna OpenPLI verzija nema libove potrebne za rad ijednog Oscama.

Instalirao sam oscam6018 tacnije (enigma2-plugin-cam-oscam-v6018_cccam-v2.1.3_pli_tring.ipk),ali sad kad poddesim linije nece da otvori ni jedan kanal.
      Znaci ubacim oscam.server i oscam.user fajlove u /etc/tuxbox/config,odabirem u softcam oscam6018 / restart softcam i opet nista,kanali se ne otvaraju,dali radim nesto pogresno?

P.S Jel ima neku zamjenu za oscam od ove plugine koje mogu da se spuste za ovaj image?

• commando wrote:

Otvori u etc/init.d pod oscam.cam skriptu i vidi tačno putanju gde idu cfg moguće da ne idu samo u config već da u config ima oscam folder pa u njega.

U init.d nema oscam.cam,ima samo softcam.Oscam6018_CCcam213 a u njega pise ovo:

​#!/bin/sh

CAMNAME="Oscam6018/CCcam213"

remove_tmp () {
      rm -rf /tmp/*.info* /tmp/*.tmp*
      }

case "$1" in
      start)
      echo "[SCRIPT] $1: $CAMNAME"
      remove_tmp
      /usr/bin/oscam &
      sleep 10
      /usr/bin/CCcam &
      ;;
      stop)
      echo "[SCRIPT] $1: $CAMNAME"
      killall -9 CCcam 2>/dev/null
      sleep 3
      killall -9 oscam 2>/dev/null
      sleep 3
      remove_tmp
      ;;
      *)
      $0 stop
      exit 0
      ;;
      esac

exit 0
    • Gde su ti bili cfg fajlovi kad si instalirao taj cam pre nego što si ubacivao svoje?

Znači kada instaliraš cam sa addonsa ili ipk mora da instalira i CCcam.cfg a i oscam cfg fajlove.

Vidi u koji folder je instalirao te njegove nepodešene fajlove.
      .
      Znači treba biti etc/tuxbox negde ili var/tuxbox negde tu.

Napomena: ako je oscam povezan kako treba preko web ip adresa:port videćeš otvara li.

Ako otvara i pristupaš mu onda nisi uključio dvbapi u oscamu i zato ključevi i ne rade tj ne vuku.
    • commando wrote:

Gde su ti bili cfg fajlovi kad si instalirao taj cam pre nego što si ubacivao svoje?

Znači kada instaliraš cam sa addonsa ili ipk mora da instalira i CCcam.cfg a i oscam cfg fajlove.

Vidi u koji folder je instalirao te njegove nepodešene fajlove.
      .
      Znači treba biti etc/tuxbox negde ili var/tuxbox negde tu.

Napomena: ako je oscam povezan kako treba preko web ip adresa:port videćeš otvara li.

Ako otvara i pristupaš mu onda nisi uključio dvbapi u oscamu i zato ključevi i ne rade tj ne vuku.

oscam.cfg nevidim nigde,a kad instaliram cccam, cfg fajl nalazi se u /etc i radi ok.

Probao sam i tako sa ip,znaci napisem ip sa drembox-a i na kraju :8888,posto tako je poddeseno u oscam.conf / httpport, ali nece nista da otvori.
    • Mora da ima config fajlove default bez linija. Napisao sam oscam.cfg misleći na konfig fajlove a znaš valjda koji su oscam cfg fajlovi conf,server...

Znači ako je instalirao u etc CCcam.cfg mora biti i za oscam konfig fajlova trebaš naći gde ih je stavio i zameniti sa svojim

Port lokalni mozeš staviti bilo koji u oscam.conf i posle restarta oscama biće taj preko kojeg se spajaš u lokalu.

Imače da defaultni port je 8888
    • commando wrote:

Mora da ima config fajlove default bez linija. Napisao sam oscam.cfg misleći na konfig fajlove a znaš valjda koji su oscam cfg fajlovi conf,server...

Znači ako je instalirao u etc CCcam.cfg mora biti i za oscam konfig fajlova trebaš naći gde ih je stavio i zameniti sa svojim

Port lokalni mozeš staviti bilo koji u oscam.conf i posle restarta oscama biće taj preko kojeg se spajaš u lokalu.

Imače da defaultni port je 8888

Aha ok da znam ko su cfg fajlove,potrazicu mozda su slucajno u neki drugi folder.
      A jel ima neki drugi emulator osven oscam koji mogu da iskoristim, uglavno oscam mi je potreban za da mogu da otvorim polaris kanale?
    • moze li meni pomoc sa openpli 6

Stavih ovaj novi openpli 6 za amiko 7111 image radi dobro i sredio sam sve, flashexpander, swap, iptvplayer, listu kanala...

Jedino mi linija ne radi

Napravio sam kao i obicno

Usr/bin/cam/oscam
      Usr/keys/linija

Nece da otvori program i ako vuce liniju...?!

oscam dvb api je povezan a dali tu mozda treba nesto da se podesi?
      And then ... like a lot of dreams, there's a monster at the end of it.