Preporuka za ExYu IPTV pretplatu?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• delpjero wrote:

@panpetar - 99,9% su preprodavci. Niti imaju kontrolu nad kanalima, vecina ima slicne liste i dosta njih koristi isti izvor za odredjene kanale - recimo britanske kanale (vidis u donjem desnom uglu jedan manji znak ili skysport logo) itd
      Rijetki su oni koji znaju srediti stvari kako treba (dosta je tu faktora u igri).
      Uglavnom - moj savjet je ako neko hoce da gleda nesto preko iptv-a, izbjegava preprodavce sa 1000+ kanala (ljudi obicno prate par kanala, a ne da se hvale kako imaju 1000+ od kojih vecinu nikada niti pogleda).
      Gledati da neko ima svoje kanale (svoj izvor).
      I na kraju - ima onih koji imaju iptv istog kvaliteta kao na satelit (bez kasnjenja kanala, Full HD kanali, izbor jezika ili titla itd)
      Da vidis kako ide sky sport it hd (na 5w) u full hd ;)

Testirao sam sve i svašta ali nisam nikad naišao na nekog ko nudi iptv kod kog slika i zvuk idu u realnom vremenu, bez kašnjenja u odnosu na slike i zvuk koje gledam odnosno slušam na TV-u. Doduše par puta sam od prijatelja sa jednog drugog foruma dobiio takve liste do kojih je dolazio skeniranjem. Niti sam znao gde mogu da se kupe niti da li ih uopšte neko prodaje. Ako znaš neku takvu listu tj. nekog takvog prodavca slobodno pusti mail, neću da se ljutim :D
      Naravno da je najbolje, kad se o ovoj vrsti usluge radi, pronaći prodavvca koji nudi svoje kanale tj. koji ima svoje streamove kanala koje prodaje. Takvih je, čini mi se, veoma malo. Naišao sam na par takvih mada, kad malo bolje razmislim, ni za njih nisam siguran da imaju svoje izvore. Da skratim priču - u moru prodavaca i preprodavaca iptv usluge potrebno je dosta vremena da bi se pronašao onaj pravi. Dobio sam ovde par predloga pa ću i njih testirati.
    • Samo mala opaska:
      Nudite isključivo na PM, ili kompletno van foruma. Ne mjeriti čiji je veči, iznosite samo iskustva i mišljenja.
      Danas do iptv-a nije teško doći.

Zahvaljujem na razumijevanju.
      MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Sto sum nudel ziti se??Ponuda e sto kazav deka imam doma 50/3 net i kaj mene iptv ide bez problem,toa e reklama ili mi gi citas preporukite sto komuniciram so nekoj luge sto baraat pomos a samiot KAZUVES DEKA PREKU PM MOZETE STO SAKATE DA RAZMENUVATE ali ti rekov sto sakas pravi,samo ti mi brises postovi nikoj drug od ovoj sajt sto se administratori.Mozes da kaze na PM vidi drugar vaka i vaka a ne poslednava cela god mi brises sve postovi.Nema eden post sto sum napisal normalno da se procita ama bas se brises od mene.I ovoj izbrisigo sto kazuvam deka imam 50/30net doma!!!

Samo mala opaska:
      Nudite isključivo na PM, ili kompletno van foruma.Ova se tvoi zborovi a mojte postovi gi nema,se primetuvas deka si se zakacil za mene so brisenje.
      IPTV je buducnost...
    • ZoranMKD wrote:

za preporuka oko servera i dalje na PM javite.Kako sto neki govore ovaj server se ne reklamira samo ide od lice do lice,uvce na uvce zato pojedinci znaju sta govorim.Hvala i pozdrav!!!
      Sto e ova izvini da te prasam!?

Gatam sat. drivere na grah, proričem CS na tarot karte, bioenergijom otklanjam probleme s boxeva, centriram antene telekinezom!

• Toa ti e isto sega jas da napisam da mi se javat site koji sto sakaat nesto mene na PM.

Kontaktiraj go toj sto mislis i ponudi mu sto mislis, bez da objavuvas javno na forum.
      Jas se sto brisam, brisam so nekoja pricina.
      Dokolku ne sakas da brisam tvoji postovi pisi mi na mail polno ime i prezime - tel. broj i ke te stavam za odgovorna licnost koga ke nekoj nesto prasa okolu pravna rabota.
      Biva li taka?

• Sega ke se prepokuvame,sega ke najdam kade izjavuvas deka okolu IPTV samo preku PM neko kazav TI GI CITAS porakite sto kontaktiram so lugeto na nivnite sidovi i radi toa gi brises.NA OkRam007 zasto ja izbrisa objavata zasto pobara na PM nekoj da mu ostavi info za dobar IPTV i vo mojata objava ubavo i ti kazuvas dobri serveri ne se reklamiraat nego ide od uvce na uvce a ne preku serveri plus mozes kako covek da mi pises nemoj vaka ili onaka da pravis ne sme nego ti odma DELETE zatoa nas makedoncite ne ne biva.Za drugi zadnikot si go prodavame,site drugi nacii se stitat edni so drugi samo nie niz vekovite sami se unistivme zasto nema sloga no cekaj da ja najdam izjavata tvoja.
      IPTV je buducnost...
    • Kao prvo vidite sva postova u ovom sektoru sta su drugi pisali oko IPTV,a ja kako prvo ne nudim nista samo dajem savete nego problem je sto citate tuge poruke na njigovim walova a za brisanje ali bas me briga,ima i druge foruma nego meni je bila rec da moj sogradzanin je mogao da mi kaze da gresim ako gresim a ovo reci svima od gde si skinuo """""" za preporuka oko servera i dalje na PM javite.Kako sto neki govore ovaj server se ne reklamira samo ide od lice do lice,uvce na uvce zato pojedinci znaju sta govorim.Hvala i pozdrav!!!"""""Dali ova moja rec je bila na forum postoran ili je bio na OkRam007 na njegov wal postiran posto je covjek trazio pomoc oko servera,samo ovo reci ili odgovori da cuje javnost gde si procitao i nabavio?Da vide ljudi da citate poruka izmegu 2je sta pricaju?
      IPTV je buducnost...
    • Izvini, ama ne se pravi naudren. Napisa na kogo mu treba IPTV da te kontaktira na PM.
      Toa e apla nudenje!
      Objaveno bese tuka i takov post ti e obrisan.
      Nema vrska sugradjansvo ni butur, gi prekrsi pravilata na forumiv.
      Sega stavame tocka na i - sleden post okolu rasprava koj evo pravo ili krivo ide ban!

• Brat da zavrsime so ovie gluposti veke ednas a jas na nikogo ne kazuvam da me kontaktira nego jas im ostavam na nivnite walovi kontakt ali nema veze da ja frlime sekirata i da prodolzime ponatamu kako pravi makedonski braka!!!I ova neka vazi za site sto pisa za mene "Zasto ti kazuvam malce razgledaj na stranive za preporaka za IPTV kolku go krsat praviloto na forumot,dobro citam brat i dobro sum upaten od doma koj sto pravi dali servisira ili nekoj drugi ponudi dava zatoa nesum zaostanat ili neinformiran ali kazam da ja frlime sekirata...

"Sega stavame tocka na i - sleden post okolu rasprava koj evo pravo ili krivo ide ban!"
      IPTV je buducnost...

The post was edited 1 time, last by ZoranMKD ().

• Pozdrav, zanima me sljedece.

Znam doci do testne linije itd., ali nazalost nisam naisao na niti jednog provajdere koji stvarno nudi svoj stream. Slika kasni prema sat uvijek cca 30 sec., iskreno mislio sam da je to normalno. Sve do jucer, dobio sam preporuku za njemacki IPTV i lik mi je poslao test. Ne znam da li je slika kasnil 5 sec, odlicna slika itd. - pa me zanima da li nesto slicno postoji za EXYU? I taj lik imao je nase kanale, ali odmah je rekao da to nije njegovo i s time nije to to. Tako je i bilo.

Uglavnom ne zanima me stream da gledam utakmice a mobitel mi javlja pola minute ranije da je pao gol. Pa ako neko ima koju preporuku, molim PM.