Preporuka za ExYu IPTV pretplatu?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Preporuka za ExYu IPTV predplatu?

Rijetki su koji imaju kvalitetnu ponudu programa, kvalitetu i stabilnost, dobru opremu za stream, Android aplikacije sa EPG, ...
    Velika većina muljatori koji uzmu naivcima novac i nestanu. Čast izuzecima koji se brinu oko navedenoga za klijente. Prave i vrhunske majstore ovoga u 99% slucajeva nećete naći na web stranicama sa ponudama nego preko privatnih kontakata. I kome treba 1000-2000 kanala a gleda 40-50 ? Moje mišljenje da vrhunski serveri ne trebaju imati preko 280-300 kanala i to držati stabilno uz dobru infrastrukturu ( poznavatelji će prepoznati o čemu se radi pod infrastrukturom ).

Konkretno prezadovoljan ovim što imam i što mogu koristiti na svim uredjajima koji se spajaju na Internet i mogu reproducirati stream.

Evo par screenshot-ova:

Poslano sa moje drvene skatule koristeci goluba pismonosu.
    Kamen, krš i maslina
    vino, ganga, Neretva
    sve to ima zemlja ta
    moja Hercegovina.
  • commando wrote:

Dobio sam test u srbiji sam.
    Iptv radi lose. Znaci za tu sitnu kilometrazu preko granice ne moze da dobaci a kamoli da posalje u sweden ili ka americi.
    Znaci svakih 5-10 sec baferovanje i prekid sivila. Nije to to.
    Narucivao sam iz danske iptv testove koji su radili besprekorno i u hd i u sd. Znaci ova usluga mozda radi u lokalu do 100 km
    inace net je 10/1 na zici nije wifi dolaz tako da tu prepreke nema uopste a i ping ka bg 15 ka zg 25-35

Ja nisam testirao, pa neznam kako im radi
    Ali je ocigledno da ti nemas blage veze kako IPTV funkcionira,
    Cuj mu suplje ne dobaci preko granice a kamoli do Swedske ili radi u lokalu do 100km, pa covjece znas li ti kako stream dolazi od tacke A do tacke B, ne brukaj se
    IPTV ne salju bacaci kugli
    “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
    youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4
  • Bosnian Pharao wrote:

commando wrote:

Iptv radi lose. Znaci za tu sitnu kilometrazu preko granice ne moze da dobaci a kamoli da posalje u sweden ili ka americi.
    Narucivao sam iz danske iptv testove koji su radili besprekorno i u hd i u sd. Znaci ova usluga mozda radi u lokalu do 100 km
    inace net je 10/1 na zici nije wifi dolaz tako da tu prepreke nema uopste a i ping ka bg 15 ka zg 25-35

Ja nisam testirao, pa neznam kako im radi
    Ali je ocigledno da ti nemas blage veze kako IPTV funkcionira,
    Cuj mu suplje ne dobaci preko granice a kamoli do Swedske ili radi u lokalu do 100km, pa covjece znas li ti kako stream dolazi od tacke A do tacke B, ne brukaj se
    IPTV ne salju bacaci kugli

Ti si mi ekspert u pm. Procitaj malo osnovu ping tracert prolaz kroz uredjaje i ostalo pa se onda javi.
    Uz to da znas kako iptv radi takodje ne bi tuko svasta ovde. Da iptv ima protoke kvalitet pustanja kroz panele koje koristite za manipulaciju kao i kod oscam sto ima a i za kesh koji ne znate podesiti.
    Po ko zna koji put prvo naucite osnovu rada C^S, IPTV i kretanja tokova kroz mreze, kompresije, restriming koji koristite pa ce mozda i strimovi da vam budu kvalitetniji.

Inace nema sta da se zna ili ne zna da si gledao oba videa koja sam postavio ne bi ove gluposti ni pisao koje si napisao.
    Da samo znas da citas postove korisnika bilo bi ti jasnije i da se radi o dva potpuno razlicita strima od dva razlicita dobavljaca na istoj masini sa istom ip na istom netu i istim postavkama.
    I takodje se vidi da prvi iz vrhunska u tom testu ne valja dok drugi radi besprekorno.

Kao sto sam i tvrdio jutros sada dok pisem vrhunska radi ok a po logici manje ljudi gleda 80% korisnika su na radnom mestu tako da radi a i manje je opterecenje servera.

Eto toliko i prijatan dan.
  • Ko ne zna a ne zna da ne zna – opasan je, izbjegavajte ga
    Ko ne zna a zna da ne zna – dijete je, naučite ga
    Ko zna a ne zna da zna – spava, probudite ga
    Ko zna a zna da zna – mudar je, slijedite ga.

Konfučije

Evo vam u prilogu da nesto naucite a ne da pricate napamet nesto sto ne znate što reče Konfučije :rolleyes:

OSNOVU
    NAUCITE vec jednom
    .

The post was edited 2 times, last by commando ().

• Slažem se da velika većina niti znaju podesiti server, nemaju kvalitetan izvor, ne znaju podesiti panele, koriste free panele bez balncera, ...
    Najbitnije neka ide i neka se naivci navlace a kvlaiteta slike kao sa VHS kazeta iz kasnih 80-tih :)
    Na žalost ima dosta ljudi koju samo čuli termin IPTV jer im susjed ima pa ajde da imam i ja! Savjetovao bih svakome tko se ne kuzi dovoljno u oblast oko svega navedenog neka se prvo educiraju na forumima i neka pitaju iskusne kolege i dobit će odgovor iz prve ruke.
    Istina da pojedini provideri Interneta zezaju ( najčešće O2 u Austriji i Njemačkoj ) i da je potrebno često reset router-a ili prijemnika ( za Android pišem ) ali u globalu radi na svim kontinentima bez problema jer sam u kontaktu sa dosta kojega svuda u svijetu.
    Za dobar stream je potrebno 4-5Mb/s i ako na tome ne radi onda je do "providera" usluga. Konkretno testiran kod mene na 4Mb/s i radi bez problema jer je izvor odličan.

Poslano sa moje drvene skatule koristeci goluba pismonosu.
    Kamen, krš i maslina
    vino, ganga, Neretva
    sve to ima zemlja ta
    moja Hercegovina.
  • Pa ja kaem da je sada odlican ali sinoc i preksinoc nije bio na hrt kanalima.
    Na sportskim je bio ok ali to je znak da je restrim iz vise izvora i kada se optereti da puca.
    Inace i stream se moze izmeriti kao i kvalitert dobavljaca kakav mu je server kao i jacina istog, ali to za iskusnije.
    Ostali neka procitaju osnovu i nadju osnovu kako funkcionise net kao i kako funkcionisu serveri.

4 mb/s je donja granica za rad iptv korisnika tako da sve sto je u hd visoj rezoluciji i dodatom protoku u steream koji je gazda-davaoc podigao u kvalitetu na serveru na visi nivo kod korisnika nece raditi.
    Stabilnost cista je 8-10 mb/s
  • Ako je tebi dobra ne moraš je reklamirati toliko. Kome bude dobra kupiće kome ne neće i traziće nešto bolje. I cena kod vas igra ulogu a to nije dobro za živce posle.

Bolje kupiti nešto što je 15 i 20€ a kvalitet nego 7-12€ a da imate problema kada vam zatreba da odgledate nešto za šta ste platili.

I šta ćete onda kada ne radi ok, uzimati nov strim test free i ubacivati ga dok traje film, serija, prenos...
  • nereklamiram nikoga,procitao sam ovde za njih kad je tema otvorena i otisao na test,i savrseno radi,pre njih sam testirao i od 15 i od 20 eura pa je seckalo,sta ce meni u usa sky ita sky de i ostali kanali meni bre treba samo rts1,rts2,prva,pink,happy,b92,arena1,2,3,4,5, sk1,2,3 alfa,sitel,kanal5,hrt1,2,3 ,nova,rtl. eto to je to sto mi treba,a taj od 20 eura mi nudi primafile i ostale gluposti,to je ok za vas u evropi,ali ja u usa imam sve zivo od filmova i serija sto na kablovskoj,sto na hbo go,sto na showtimeanytime,sto na netflixu.tako da meni trebaju samo ovi exyu kanali.Samo sam reko da meni radi pristojno bez bufferinga i bez seckanja u usa,za razliku od drugih sto sam probao.
  • commando wrote:

Sta ima pametni
    “Liječim se. Bezuspješno. Evo, već je pet godina kako ‘apstiniram’ od Sarajeva, i da sam cijelog života bio na ‘igli’, do sad bih se ‘očistio’, ali od Sarajeva ne mogu, pa da me ubiješ. Ponekad mi se čini da je ono umrlo u meni, da sam ga se kotaris’o, ali dovoljna je najmanja sitnica, poznat glas preko telefona, ime u novinama, san, da se sve iznova uzburka u meni, da naprosto podivljam od želje da… da… da ne znam ni sam šta…”
    youtube.com/watch?v=pc1c57Fl6E4