Preporuka za ExYu IPTV pretplatu?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• @Konjic Nije problem u tome da meni iptv ne radi uopšte. Radi naravno. Ali znaš već kako to ide - kad su važni sportski događaji dešava se da, na pr., Arena Sport kanal počne da baferuje. Ne uvek naravno. Znači meni u 90% slučajeva iptv radi dobro. Voleo bih, ako neko zna. preporuku za neki iptv servis koji se ne reklamira po oglasima. Čuo sam da ima skoro savršeno stabilnih iptv servisa kojih nema po oglasima, koji se reklamiraju 'od usta do usta'. E sad da li je to legenda ili istina to vć ne znam...
  • panpetar wrote:

@Konjic Nije problem u tome da meni iptv ne radi uopšte. Radi naravno. Ali znaš već kako to ide - kad su važni sportski događaji dešava se da, na pr., Arena Sport kanal počne da baferuje. Ne uvek naravno. Znači meni u 90% slučajeva iptv radi dobro. Voleo bih, ako neko zna. preporuku za neki iptv servis koji se ne reklamira po oglasima. Čuo sam da ima skoro savršeno stabilnih iptv servisa kojih nema po oglasima, koji se reklamiraju 'od usta do usta'. E sad da li je to legenda ili istina to vć ne znam...
    Sam si dao odgovor
    Tako je kod sviju (pa i onih koji nisu u oglasu)
    Ako kazu da nije
    lažu
    Arci
  • @panpetar - 99,9% su preprodavci. Niti imaju kontrolu nad kanalima, vecina ima slicne liste i dosta njih koristi isti izvor za odredjene kanale - recimo britanske kanale (vidis u donjem desnom uglu jedan manji znak ili skysport logo) itd
    Rijetki su oni koji znaju srediti stvari kako treba (dosta je tu faktora u igri).
    Uglavnom - moj savjet je ako neko hoce da gleda nesto preko iptv-a, izbjegava preprodavce sa 1000+ kanala (ljudi obicno prate par kanala, a ne da se hvale kako imaju 1000+ od kojih vecinu nikada niti pogleda).
    Gledati da neko ima svoje kanale (svoj izvor).
    I na kraju - ima onih koji imaju iptv istog kvaliteta kao na satelit (bez kasnjenja kanala, Full HD kanali, izbor jezika ili titla itd)
    Da vidis kako ide sky sport it hd (na 5w) u full hd ;)
  • Stvarnu situaciju sam vec vise x naveo, ali niko necita a napadaju iptv oni sta nikad u zivotu nisu drzali c@ i iptv servere.
    Slazem se da iptv servera ima previse i da na mnogima kvalitet nije zadovoljavajuc.
    Zato postoji test i tu je klijentova zadnja rijec i odabir istog.
    Za dobar strim se mora poklopit puno tog da bi uz pretpostavku da klijent ima dobar net uz stabilan ping, sve bilo bez trzaja i kocenja istog.
    Sve se svodi na servere gdje se strimovi nalaze i koliki je protok tih servera. Naime 90% servera koriste servere 0,5 - 1 gbps protoka i tu se nailazi na trzaje i kocenje kod utakmica ili vaznih dogadanja kad je vise klijenata na serveru a server nema dovoljno protoka.
    Ozbiljniji serveri koriste servere 5 - 10 gbps gdje bez obzira koliko je klijenata na strimu on radi bez trzanja i kocenja.
    Za sve ostale savijete ili bilo sta vezano za pitanja oko iptv servera ostavite u PP viber ili skype.

PoZZ
    Vu+ DUO HD
    Dreambox 7025
    Humax 5400 Z
    Samsung 9500 VIA CI
    Stab HH 120
    Triax 110
    Sony KDL- 40E4000
    Sony DAV-DZ110
  • @kekec, opet neki navod koji nema veze sa praksom, ako je linija dobra i downloada 10 mbps uz najbitnije stabilan ping moze normalno otvarat hd i fhd kanale.
    Ako imate downloada 100 mbps a uz to nestabilan ping nemozete gledati iptv. To je jedino relevantno za dobro gledanje iptv...
    Sve sta pisem govorim iz dugogodisnjeg iskustva i rada na raznim serverima i neiznosim ono sta procitam na pojedinim forumima od nekih sta nerazumu materiju.
    PoZZ
    Vu+ DUO HD
    Dreambox 7025
    Humax 5400 Z
    Samsung 9500 VIA CI
    Stab HH 120
    Triax 110
    Sony KDL- 40E4000
    Sony DAV-DZ110
  • Ja pišem i @djakac65 o kvalitetu i protoku. 99% tih koji nude nema taj protok a sa njim dolazi kvalitet. A ako je kvalitet ok onda bez na slikama 20 nema otvaranja. U prevodu tu sa 8 i 10 ko ima net taj strim sa slika ne moze ni da gleda. Jel sada malo jasnije.

Znaci ostali kji nude strim hd kanala a protok im 5-6 na hd kanalima jasno je d ne šalju strim sa izvora već restrimuju a samim tim kvalitet je loš u prijemu kako slike tako i tona.

Za server na kojem su se slazem sto si napisao ali to je samo jedan deo koji utiče na kvalitet i prekde. Pitanje je gde je usko grlo pinga i protoka na tvojim serveru ili prijemu kod primaoca usluge. Takodje problem moze biti do vremena prijema, opterecenja servera, kod prijema korisnika i jos desetine stvari koje treba sloziti da bi to radilo perfektno.

The post was edited 1 time, last by kekec ().

• Freon Zemljak sto loso kazav vo postov sto gi brises SKORO site MOI postovi kazimi,dali vide oglas moj ili?I samiot kaza ako vi treba nesto na PM i sto kaza OKramo 007?Na drugi clenovi ne gi brises postovite a samo edno ke kazam SAMO makedonce na makedonce OVA MU PRAVI,zato nikoj ne ne pocituva zasto samite se urivame,blagodaram.I procitaj gi postovite od pred 2 do 3 dena ovde sto se postirani i kazi razlika od mojte postovi do tie!!Od koga sum tuka clen od nieden ADMINISTRATOR ili odredeno lice nemam dobieno poplaka za mojte postovi osven od tebe.Samo TI gi brises mojte postovi od ljubomora ili deka sme od makedonija ili da se piseme deka sme druga nacija,kazi slobodno da znam da me ostavis na mira koga ke dojdam na sajtov da vidam sto ima novo i da ostavam koment a za SERVER milion pati kazav deka nemam a i ne e tolku vazno na kraj kraista pravi kako sakas!!!
    IPTV je buducnost...

The post was edited 1 time, last by ZoranMKD ().