Ugradjeni satelitski prijemnik

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Mislim da će ti, da bi ubuduče pratio sve što sada, trebati i dalje neki risiver. Koliko ja znam tjuneri u TV-ima omogučuju samo pračenje nekolicine satelita.
      XYZ

ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      INVERTO ultra black single
      74,9E do 45W

IZ DNA DUŠE MRZIM POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!!

Oprostite za sve greške u pisanju. Hrvatski ipak nije moj maternji. Hvala.

The post was edited 1 time, last by King 2005 ().

• humaxxx wrote:

ja imam grundiga i ima listu satelita ko svaki normalni receiver i moš skenirat što oćeš,a kolko znam postoje neki u koje ide i oscam,recimo neki philipsi,tak sam bar čuo

Pa navedi model. Takvom porukom nisi nikome ništa pomogao. Hvala.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• b83 wrote:

Upravo zadnja dva dana postavljao sam dva LED LCD televizora Grundig i LG koji imaju ugradjen satelitski tuner. Zgodna stvar

SAT tjuner ima ugradjen skoro svaki TV novije generacije. Pitanje je samo, koliko se može satelita gledati preko takvog tjunera. To je zanimljiv podatak, samo podatak o tome da ima SAT tjuner ne baš.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• Moš sve skenirat i konfigurirat ( kao USALS ili simple DISEQC ), ali treba tu listu kanala kasnije na kompjuteru dorađivat. Nema gotovih lista za Smart TV, barem ja nisam naletio.

Osram je dodatna priča, na Philipsu vjerovatno radi jer je Android platforma pa se Ostool može nekako instalirat, na Samsungu se isto može ubacit osram, ali to uključuje postupak unrootanja koji nije najjednostavniji (pogotovo za početnike) . Druga stvar je šta se može brikat uređaj, pa da imate skupu ciglu u dnevnom boravku.

Najbolje koristit recimo za ovaj maxtv modul, izbjegava se dodatni prijemnik i daljinski. Za sve ostalo tu je najjftiniji E2 receiver pametnija opcija.
    • tmurgel1 wrote:

b83 wrote:

Upravo zadnja dva dana postavljao sam dva LED LCD televizora Grundig i LG koji imaju ugradjen satelitski tuner. Zgodna stvar

SAT tjuner ima ugradjen skoro svaki TV novije generacije. Pitanje je samo, koliko se može satelita gledati preko takvog tjunera. To je zanimljiv podatak, samo podatak o tome da ima SAT tjuner ne baš.

Što si ti nešto na..kan? Frustracije liječi na drugoj adresi.

Podešavao sam oba televizora na 3 satelita. U izborniku oba televizora vidio sam da ima još veliki broj satelita, nisam brojao.

I nemaju baš svi noviji televizori integrirani sat tuner.
    • grabber wrote:

Moš sve skenirat i konfigurirat ( kao USALS ili simple DISEQC ), ali treba tu listu kanala kasnije na kompjuteru dorađivat. Nema gotovih lista za Smart TV, barem ja nisam naletio.

Osram je dodatna priča, na Philipsu vjerovatno radi jer je Android platforma pa se Ostool može nekako instalirat, na Samsungu se isto može ubacit osram, ali to uključuje postupak unrootanja koji nije najjednostavniji (pogotovo za početnike) . Druga stvar je šta se može brikat uređaj, pa da imate skupu ciglu u dnevnom boravku.

Najbolje koristit recimo za ovaj maxtv modul, izbjegava se dodatni prijemnik i daljinski. Za sve ostalo tu je najjftiniji E2 receiver pametnija opcija.

Ako sam na tome da kupim takav TV, još uvijek ne znam ništa!?! Zar je toliko težko napisati model sa svim potrebnim oznakama?
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• amsterdamxxx wrote:

sve to stoji,prica se,tj pise se o opcijama,kako sve moze...a ne ko ce sta da pazari za svoje pare..:)
      licno sam uvek za Box,i jedan daljinski visak na stolu mi nikad nije smetao..

Ja sam pristalica što manje kutija i daljinaca. Ali ova rasprava dosada mi ne daje niti jedan konkretan podatak, koji bi mi pomagao odlučiti se, ako bi kupovao takav TV.
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W

• b83 wrote:

tmurgel1 wrote:

b83 wrote:

Što si ti nešto na..kan? Frustracije liječi na drugoj adresi.

Podešavao sam oba televizora na 3 satelita. U izborniku oba televizora vidio sam da ima još veliki broj satelita, nisam brojao.

I nemaju baš svi noviji televizori integrirani sat tuner.

Ja nikakve frustracije ne liječim, ako si mislio mene. I nemoj mi podmečivati ono, što nikada nisam napisao. I zar ti je toliko teško napisati podatke o konkretnim televizorima???
      XYZ

AMIKO DM3800
      GIB - 100 cm
      74,9E do 45W