Skystar S2 slab signal

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Skystar S2 slab signal

Pozdrav svima. Novi sam na forumu. Trebam malu pomoc za Skystar S2 karticu. Kupio sam je novu. Znaci instalirao sam prvo zadnje driver 4.6.0. Do sada sam koristio Pinnacle 7010ix Dual DVB-S and Dual DVB-T i signal mi je bio dobar sasvim. Koristim multiholder 13, 16, 19,2.
      Zatim sam instalirao sa cd-a driver koji je dosao uz karticu 4.5.1. Kao da je malo bolji al znaci preko 50% snr nije. Na pinnacle mi je redovno signal na 13 i 19.2 bio 92% jacina signala i 85% kvalitet signala. Instalirao sam prek osetup-a znaci WDM driver. Koristim Dvbviewer i Progdvb na Win 7 64 bit. Nadam se da nisam pogrijesio sto sam kupio ovu karticu i da ce mi neko od vas moci pomoci. Da li neko konkretno koristi ovu karticu? Hvala

The post was edited 1 time, last by Veritech ().

• Različiti tjuneri različit prikaz signala. Na ss hd2 na hd kanalima je konstantno 95/98 signal a na običnim 60-65% moze da prikazuje na drugim kanalima i kartama 100% na njoj će biti max 65%

Kod instalacije te s2 ima 2 drajvera kao i kod ss2 wdm i standardni. Treba instalirati standardni jer je postojaniji.

Znači skini drajver za nju sa technisat sajta original za nju i instal standardni drajver.

Ta kartica u suštini ima bolji tjuner od pinacle jer prikazuje signal realno, mada bi sa standard drajverom trebao biti malo viši.
    • Nisam nista skenirao. Koristim listu kanala koja se dobije kad instaliram Dvbviewer i Progdvb. A ne ide mi bas skeniranje preko Dvbviewer. Preko transedita nekad hoce ne kad nece tj ne znam bas. Znas li gdje mogu da skinem najnoviju listu kanala za 13, 16 i 19.2 ili ako ti mozda koristis vec pa da mi samo exportujes? Pokusat cu da skeniram pa da vidim. A kupio na ebay-u novu za 17eura. Taj prodavac je prodao preko 300 komada i vidim da je feedback pozitivan. E mozda treba i update listu transpordera. Gdje se to moze downloadovat?

The post was edited 1 time, last by Veritech ().

• HEHE. Gde moze sa tom listom od pre 2 godine.
      Evo ti ovo ubaci u transponder folder sa ove strane KingOfSat Transponders taj rar na vrhu i otpakuj ih u Transponder folder
      delete transponders.bat - da obrises sve transpondere stare
      pa zatim
      KingOfSat Transponders.bat - da ti skine najnovije transpondere
      pokreces u tim Transponder folderu gde ti je transponder folder.
      A transponder folder i channel.dat lista kanala ako nisi menjao fajl usermode.ini sa UserMode=2 na UserMode=0 moras u folder i listu kanala i transpondere u ProgramData/CMUV/DVBViewer
      a ako tu promenis sa 2 na 0 onda ce ti biti iu realnom folderu ProgramFiles/DVBViewer

sve imas ovde opisano da se ne bi ponavljao sedi i citaj dok ne savladas sve odnosi se kako za ss2 tako i hd2 a i S2 u 90% je isto sve.
      SkyStar HD2 + DVBViewer
    • Mnogo vam hvala na pomoci. Uspio sam instalirat transpondere. Sada radi dosta kanala. Ne svi ali evo objasnit cu. Znaci na astri kada prebacujem free HD kanale signal je oko 50% (slika je odlicna i ne stopa nista) dok je recimo na dm sat 80% pa cak u jednom paketu T-Ht mislim i 90%. U Dvbviewer-u. Ali kad prebacujem na astri kanale naidjem na neki kanal koji nema signal, i kad vratim na ove sto su radili nece ni oni dok ne prebacim na hotbird tacnije na RAI1 i onda opet vratim na Njemacke fre i opet rade. U cemu ja stavr ovdje? Ovo mi se uopste nije desavalo na Pinnacle kartici.
    • Veritech wrote:

Mnogo vam hvala na pomoci. Uspio sam instalirat transpondere. Sada radi dosta kanala. Ne svi ali evo objasnit cu. Znaci na astri kada prebacujem free HD kanale signal je oko 50% (slika je odlicna i ne stopa nista) dok je recimo na dm sat 80% pa cak u jednom paketu T-Ht mislim i 90%. U Dvbviewer-u. Ali kad prebacujem na astri kanale naidjem na neki kanal koji nema signal, i kad vratim na ove sto su radili nece ni oni dok ne prebacim na hotbird tacnije na RAI1 i onda opet vratim na Njemacke fre i opet rade. U cemu ja stavr ovdje? Ovo mi se uopste nije desavalo na Pinnacle kartici.

jesi ti skenirao? Ako nisi pricas u vetar. Znaci mora sken a pre toga usermode.ini da ti transponderi i lista kanala budu u pravim folderu.
      Jer ako nisu on opet vuce iz onog foldera gde nisu transponderi i lista kanala tj vuce stare transpondere i kanale iz liste.
    • Evo znaci u usermode.ini stavio sam sa 2 na 0. Al nisam bas shvatio sta moram da uradim sa channel.dat. Nisam shvatio ovo sto si napisao:
      "A transponder folder i channel.dat lista kanala ako nisi menjao fajl usermode.ini sa UserMode=2 na UserMode=0 moras u folder i listu kanala i transpondere u ProgramData/CMUV/DVBViewera ako tu promenis sa 2 na 0 onda ce ti biti iu realnom folderu ProgramFiles/DVBViewer"

Usao sam u ProgramData/CMUV/DVBViewer. Sta jos trebam da modifikujem osim usermode.ini ?

I imam problem kad skeniram sa Transeditom. Znaci stavio sam u Hardware karticu i dvb-s2 al ne znam jel one grupe trebaju sve bit ukljucene? Prebacim na diseq npr a/b gdje mi je 16 i na toj frekveniciji mi izlista samo dead kanale.
    • Ako si promenio sa 2 na 0 ok onda ti je sve u program files/dvbwiever

Za transedit skeniranje nepotrebno ti je ako imaš neku noviju verziju dvbviewera.

Za pozicije diseka mora se koristiti za s2 kartu isto kao i za ss2 plugin za diseq sve imaš na blogu.

Ss hd2 kartice ne trebaju olugin ni za motir ni za diseq jer imaju u samom vieweru opciju prepoznavanja a i ss hd2 koristi bda drajvere tako da to ti je to.
    • Zdravo svima. Da ne otvaram ovu temu jer ja sam ovu i otvorio. Trebam malu pomoc kako da pronadjem 0.8w tj 1w. Nasao sam ga ali sam pronasao jako malo kanala ima na slici. Trenutno je 16 centralni a oko njega 13 i 19.2. Moze li mi neko reci koji kanal da trazim i da li lnb moram da podizem u visinu? jer sam procitao negdje da bi se trebao dizati oko 2cm. To mogu bez problema dizati jer je multiholder takav da se moze dizati bez savijanja sipke. Hvala
    • 354 kanala.
      Ja mislim da više i nema.
      Trebaš skenirati 0.8w i 1w imaju transponderi na kingofsat za obe pozicije i treba skenirati najbolje sa pay verzijom najnovijeg viewera ili još bolje sa transedit sa uključenim s2 ako je hd kartica a ako nije onda normalno da više kanala ni nema.

Imaš na kingofsat kada odeš na thor tačno broj kanala na transponderu i spisak istih.

Nordiski bim ne mozeš ni hvatati samo evropski.

The post was edited 1 time, last by commando ().