Skystar S2 slab signal

• Aha. Pa Skystar S2 je. Uradio sam update transpordera kako si mi objasnio onda.Skenirao sam. Ali nekako od 100 transpordera tj prvih mozda 50 nista ne nadje. Tek od polovine pocne da pronalazi. Sa transeditom i skeniram i ukljucen je S2. Ok pogledat cu spisak na kingof sat. Znas li samo po kojem kanalu da nadjem najbolji signal na ova dva satelita?
    • Logično je da kasnije nalazi signale. Nekitransponderi su i prazni. To na svakoj poziciji tako ide.

Za signal imaš na kingofsat freq polarizaciju i ostalo.

A s2 ne moraš uključivati pošto i nemaš na ss2 kartici s2

Na ss2 ako na rts1,2 imaš 50-60% signal to je ok

Lnb ne trebaš dizati mozeš eventualno zaokret lnba da bi na toru dobio malo bolji signal.
    • commando wrote:

Različiti tjuneri različit prikaz signala. Na ss hd2 na hd kanalima je konstantno 95/98 signal a na običnim 60-65% moze da prikazuje na drugim kanalima i kartama 100% na njoj će biti max 65%

Kod instalacije te s2 ima 2 drajvera kao i kod ss2 wdm i standardni. Treba instalirati standardni jer je postojaniji.

Znači skini drajver za nju sa technisat sajta original za nju i instal standardni drajver.

Ta kartica u suštini ima bolji tjuner od pinacle jer prikazuje signal realno, mada bi sa standard drajverom trebao biti malo viši.

Druze nisi me shvatio a vec sm te pitao za ovu karticu. Nije obicna ss2 nego ss s2 sa dvb-s2. A nije mi ni najbolji signal na rts-2. Mada radi i na 46% ali probat cu da bolji signal dobijem ako uspijem.
    • E hvala na odgovorima. Commando mozes li mi rec koliki otprilike treba da bude singal na 13 RAI 1 HD? Meni je 50% samo. Radi ali nekako mi slabo za hotbird. Ne znam zasto ali mislim da nisam bas najbolje nastimao hotbird. Na astri npr ard i zdf su po 75%. I na eutelsatu arena had je 75% nekad i vise. Znaci samo na hotbirdu i thoru su mi slabi signali.

The post was edited 1 time, last by Veritech ().

• sky star hd2 original kartica koju sam imao do pre godinu dana 10 godina radila pa sam je prodao prijatelju je original kartica tehnisat i nikakva replika ne dolazi u obzir. Te kartice orginalke su prestali da rade pre tri-četiri godine kada su izbacili sky star hd2 ali sa banana džekom za senzor koje i nisu bile zavidnog kvaliteta.

Posle toga iz tehnisat je nastala ss s2 i ss hd2 express e sad ss hd2 sada imam i dobra je malo muči signal na pink ali ok je sve. A express nisam imao ali imaju je korisnixi već 3 cu godinu i radi im ok.

Inače na tehnisat sajtu više ne postoji ni jedna već samo risiveri u prodaji.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Ja posedujem hd 2 kupljena polovna na ebay .de naravno iz nemačke gde se pravi..Šljaka bez problema 2 godine nikakvih problema nema..
      Pre toga sam koristio ss2 kupljenu kod nas isto original radi još uvek..Za ze kopije nisam čuo..Inače kad sam bio skoro u nemačkoj video
      sam neke antene od technisat firme u njihovim marketima..Znači firma još uvek radi..
    • ima cinestar energy s2. I to je isto replika kao i skystar hd 2 od azurewave twinhan.

Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje pa ako moze neko da mi odgovori. Koristim dvije dvb s2 kartice. Jednu na jednom kompuba drugu na drugom. Imam multifeed 13, 16, 19.2 i 0.8. 16e je u centru fokusa. 0.8w mi i nije bas najbolji signal. I jednu diseqc sklopku. Kada gledam na jednom kompu spojim ga na slopku i tako na drugu isto. Da li postoji switch da mogu spojit istovremeno dvije kartice? Da li lnb moze dobijati napon istovremeno sa dvije razlicite kartice sa razlicitim polaritetima i da to sve radi? Hvala
    • ne znam samo kakvu repliku više pominješ u vezi technisat kartica. Tehnisat kartica skystar hd2 je izašla pre ravno 11 godina i nikad nije bila replika tamo neke kartice.

Pre će biti da su te druge replika technisat kartica. Isto ovde slušam priče ubaci univerzalni drajver bda i slično. Po tome se i vidi da te druge kartice su replike jer za skystar hd2 ne postoji drugi drajver osim za nju i tu je kraj priče o replikama.
      Vu+ zero, OpenViX 5.0
      WeTek OpenELEC, Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
      SkyStar S2, Aeromax T/T2/C, DVBViewer pro (licensed)
      Super Jack 12"/42e-30w, Moteck-DiSEqC 1.2
      Al/125, Black Premium Ultra - single 0.2dB
    • Huh, da... sada i ja vidim da sam pogrešio.

Ništa, onda probaj s ovime > LINK.

Spoji izlaz iz tvog sadašnjeg DiSEqC 4x1 switcha u ulaz Smart Priority Switch-a (SPS).
      Kablovima spoji DVB-S2 kartice na Output A i B.
      Jedna DVB-S2 bi bila master i kontrolisala bi 4x1 switch propuštanjem DiSEqC 1.0 signala kroz SPS.
      Druga DVB-S2 bi bila slave i njezin PC bi morao biti ugašen (ili coax kabal iskopčan) dok koristiš master, i obratno.
      AZBOX Premium HD ● WTK . play Android DVB-S2 STB
      Dish 1.80m Prime focus